שתף קטע נבחר

שילוב קטלני של זיהום וגשם: אלפי דגים מתו בירקון

הגשם שירד ביממה החולפת סחף לתוך הנחל חומרים מזהמים. ברשות נחל הירקון מקווים: "אחרי היורה עלול המקרה לחזור בעוצמה נמוכה יותר"

דגים מתים בפארק הירקון (צילום: דיגי לומה)
דגים מתים בנחל הירקון(צילום: דיגי לומה)

אלפי דגים נמצאו הבוקר (יום א') מתים בנחל הירקון. הסיבה: הגשם המקומי שירד באזור סחף לתוך הנחל חומרים מזהמים.  

 

ברשות נחל הירקון אמרו כי "לאורך עונת הקיץ נאספים שמנים, דלקים, חומרי הדברה, פסולת ושפכים על פני השטח כולו, כולל גגות, מדרכות, כבישים ושטחים חקלאיים".

 

עוד אמרו ברשות כי "הגשם הראשון מגיע ושוטף את כל מה שהצטבר הישר לתוך הנחל, ויוצר זיהום שמתבטא בקצף לבן על פני המים ותמותה של דגים.

 

"השפעתם השלילית של המזהמים הללו כפי שניתן להבין, קשה ומשמעותית מאוד. בגשמים שלאחר היורה הדבר עלול לחזור לרוב בעוצמה נמוכה יותר".

דגים מתים בפארק הירקון (צילום: דיגי לומה)
(צילום: דיגי לומה)

לפני כשנה הובילה תקלה במכון הטיהור דרום השרון לזרימת מי ביוב לנחל קנה ומשם לנחל הירקון. באיגוד ערים דרום השרון אמרו אז: "המכון קולט ביוב פי ארבעה מהקיבולת שלו".

 

ברשות המים אמרו אז כי "ניסיונות התנערות האיגוד מאחריותם מאטה את קצב הפעולות הנדרשות ומרחיבה את נזקי הזיהום. במטרה לנסות ולמזער את הנזקים, ועל אף מצבו הקשה של משק המים, רשות המים תגברה הזרמה של כמויות מים שפירים לירקון, אך על איגוד ערים דרום השרון לבצע את הקו הנדרש בהקדם האפשרי וכך אולי אפשר יהיה למנוע נזק בלתי הפיך לירקון".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דיגי לומה
דגים מתים בירקון
צילום: דיגי לומה
מומלצים