שתף קטע נבחר

דיווח: 10 נשים נוספות טענו שדוברו של נתניהו הטריד אותן

לפי דיווח חדש, עשר נשים טענו כי הדובר דיוויד קיז התנהג כלפיהן בצורה לא נאותה ואף נהג באגרסיביות. מוקדם יותר טענה כתבת "וול סטריט ג'ורנל", כי גם לה היה "מפגש נורא" עמו. קיז: "ההאשמות מטעות באופן עמוק ורבות מהן שקריות באופן מוחלט"

יום לאחר שנחשף כי המתמודדת על מועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית למושב בסנאט ג'וליה סלזאר מאשימה את דיוויד קיז, דוברו של ראש הממשלה לתקשורת הזרה, כי תקף אותה מינית בשנת 2013 - טענו אתמול (ד') עוד כמה נשים שהוא הטריד אותן מינית וניסה לכפות את עצמו עליהן. כך עולה מדיווח חדש באתר Times of Israel.

 

דיוויד קיז ()
דיוויד קיז

 

האתר פרסם כי שוחח עם עוד 10 נשים בחודשים האחרונים, שטענו כי קיז התנהג כלפיהן בצורה לא נאותה ואף נהג באגרסיביות. אחת הנשים עמן שוחח האתר טענה שקיז תקף אותה מינית. בידי האתר תכתובות מייל שנשלחו לנשים, שבהן קיז התנצל על כך שלא נהג כג'נטלמן.

 

במקביל, ערוץ 10 פרסם כי שתי נשים שעבדו בשנת 2013 במכון המחקר "הקרן להגנת הדמוקרטיה", התלוננו לממונים עליהן שהדובר הטריד אותן מינית. על פי העדויות, קיז היה ניגש לנשים ויצר עמן קשר באגרסיביות רבה, "שנעה בין חיזור אגרסיבי מאוד ולא נאות לבין הטרדה של ממש". קיז היה אז המנכ"ל של ארגון Advancing Human Rights ובמהלך ביקור במשרדי הקרן להגנת הדמוקרטיה - עובדות התלוננו על התנהגות לא ראויה מצידו. דובר הקרן מסר בתגובה: "הקרן מתייחסת לכל ההאשמות על התנהגות לא נאותה, בין אם על ידי עובדינו או אורחינו, ברצינות מלאה. במשך השנים ההנהלה מגלה מדיניות נוקשה לנושא  והפגינה אפס סובלנות להטרדות או לכל סוג של התנהגות לא ראוייה".

 

שיינדי רייס  ()
שיינדי רייס. התלוננה גם כן

 

אתמול טענה העיתונאית שיינדי רייס, כתבת "וול סטריט ג'ורנל", כי גם לה היה "מפגש נורא" עם קיז והבהירה כי היא "מאמינה ב-100%" לסלזאר. בסדרת ציוצים שפרסמה בחשבון הטוויטר שלה, כתבה רייס כי "האיש לא הבין את משמעות המילה 'לא'. זה לא שינה כמה פעמים אמרתי לו 'לא', הוא לא הפסיק לנסות ולכפות עצמו עליי". לדבריה, "הצלחתי להתחמק במהירות וזה היה רגע קצר ומאוד לא נעים, אבל ידעתי כשהלכתי משם שנתקלתי בטורף".

 

היא הוסיפה כי "בשיחות לאחר מכן, גיליתי שהיחס הלא ראוי שלו כלפי נשים היה סוד גלוי". רייס הבהירה עוד כי המקרה אירע לפני שקיז נכנס לתפקידו כדוברו של נתניהו, אולם לא ציינה מועד ספציפי.

 

גורמים שמעורים באירועים מספרים כי בעקבות התלונות, מנהלי המכון התערבו על מנת להפסיק את ההטרדות ולהביא לסיום הפרשה. גורמים במכון המחקר סירבו להתייחס לדברים. קיז מסר בתגובה: "כל ההאשמות האלה מטעות באופן עמוק ורבות מהן שקריות באופן מוחלט".


פורסם לראשונה 12/09/2018 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ג'וליה סלזאר שהתלוננה ראשונה ודיוויד קיז
צילום: AP
מומלצים