שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.1% באוגוסט

  הענף העיקרי בו נרשמה עליית מחירים הוא התרבות והבידור - 2.1%. במקביל, נרשמו ירידות מחירים בולטות בפירות וירקות טריים (2.5%), הלבשה והנעלה (1.7%) ותקשורת (1.2%). ב-12 החודשים האחרונים עלה מדד המחירים לצרכן ב-1.2%

  מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט עלה ב-0.1%. כך פרסמה היום (ו') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס). זאת לאחר שבחודש שעבר נותר המדד ללא שינוי. ב-12 החודשים האחרונים עלה המדד ב-1.2%.

    

  מדד יולי נותר ללא שינוי, הפירות והירקות זינקו ב-2.5%  

   

  הענף העיקרי בו נרשמה עליית מחירים הוא התרבות והבידור בו נרשמה עלייה של 2.1%. במקביל, נרשמו ירידות מחירים בולטות בפירות וירקות טריים (ירידה של 2.5%) הלבשה והנעלה (ירידה של 1.7%) ותקשורת (ירידה של 1.2%).

    ()

    

  לפני כחודש דווח בכלכליסט, כי שר האוצר, משה כחלון, הכריז מלחמה על גל ההתייקרויות שפוקד את המשק וצובר תאוצה, וביקש מהצוותים המקצועיים שלו להציג לו באופן מיידי רשימת חלופות בכדי לעצור את מה שנראה כהעלאת מחירים מתוזמרת וכוללנית במוצרי היסוד בסל הצריכה של משקי הבית.

   

  בין הצעדים הבולטים: הפחתה או ביטול - אם כי זמני - של המכסים המוטלים על אותם מוצרי מזון, לרבות פירות, ירקות ומוצרי חלב, וזאת על מנת לאפשר יבוא מוזל של אותם מוצרים.

    

  על רקע מה שנראה כמו מלחמה בין הממשלה למגזר העסקי, גורמים בתעשייה מסרו ל"כלכליסט" כי "כחלון הביא את הגל הזה על עצמו" וכי פתיחה לא מבוקרת של השוק למוצרים מיובאים כדי להציף את השווקים תצית מלחמה אל מול המגזר העסקי והחקלאים, "תגרום לאבטלה ותפגע במשק".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים