שתף קטע נבחר

היועץ של שקד נגד היועצים המשפטיים

גיל ברינגר תקף את התנהלות היועצים המשפטיים: "במקום לסייע, הם מפעילים כוח כאילו היו רשות רביעית"

לקראת אישור חוק היועמ"שים בכנסת יוצא היועץ הבכיר של שרת המשפטים איילת שקד במתקפה על היועצים המשפטיים במשרדי הממשלה.

 

מנדלבליט הזהיר: "פגיעה חמורה בשלטון החוק"

 

מדובר בחוק שיזמה שקד, והוא יובא להצבעה בקריאה שנייה ושלישית עם תחילת מושב החורף של הכנסת. החוק קובע כי השרים יוכלו למנות את היועצים המשפטיים של משרדיהם, בעוד כיום הם ממונים על ידי ועדת מכרזים. מטרת החוק: "לאפשר משילות".

 

במאמר שיתפרסם בכתב העת הימני־שמרני "השילוח" תוקף גיל ברינגר, היועץ של שקד, את התנהלות היועצים המשפטיים המכהנים כיום: "במקום לסייע לשרים להגשים את המדיניות שלשמה נבחרו, הם מפעילים כוח מאזן לשאיפותיו של הדרג הפוליטי, משל היו רשות רביעית שתפקידה להתמודד עם שלוש הרשויות האחרות".

 

במאמר שכותרתו "המחטף השקט: מיועצים משפטיים לשומרי סף" מנסה ברינגר להוכיח, תוך חשיפת התכתבויות ומסמכים פנימיים של מערך הייעוץ המשפטי לממשלה, כי הגדרת היועץ המשפטי לממשלה כ"שומר סף" היא "המצאה משפטית מהשנים האחרונות הסוטה באופן חמור מתפקידו ההיסטורי של היועץ המשפטי לממשלה".

 

לטענתו, גם בפסיקות שונות של בתי־המשפט לא נאמר שהייעוץ המשפטי נתפס כשומר סף. כמו כן הוא תוקף בכירים במשרד המשפטים הטוענים כי לא השר הוא שאחראי להגדרת האינטרס הציבורי, אלא משפטני השירות הציבורי. "מודל הממשלה כלקוח של הייעוץ המשפטי לממשלה קרס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
השרה איילת שקד
צילום: טל שחר
מומלצים