שתף קטע נבחר

תלונה על עוקץ בערוץ רוסי: "איימו עלי שאם אפסיק לשלם הנכדים שלי ימותו"

תוכנית המשודרת בערוץ המופק ברוסיה ומשודר בהוט, הזמינה צופים לשלם עבור אנרגיה חיובית - כך טוענת בריאיון לאולפן ynet צופה ישראלית, שלדבריה העבירה 67 אלף דולר. "נתתי להם על קריסטלים 10,000 דולר, בשביל שיחזיקו את הכוח שאף אחד לא ימות". המשטרה: הנושא בחקירה

 

 

 

צופה בערוץ טלוויזיה רוסי המשודר בישראל מתלוננת כי נפלה קורבן לעוקץ שבוצע במסגרת אחת התוכניות המשודרות בערוץ. לובה, שם בדוי, התראיינה לאולפן ynet וסיפרה: "ביולי 2017 נפטר בעלי. לפני זה קרו לי דברים מאוד קשים לנפש, ואחרי השבעה התחלתי לדפדף בערוצים ברוסית ופתאום נתקלתי בערוץ 137 שזה 8TV דרך הוט". 

 

לטענתה, התרמית בוצעה במסגרת התוכנית "שיחה עוקבת", תוכנית רוסית שאינה מופקת בישראל, וששודרה בהוט: "שמעתי אנשים מתקשרים אליהם עם כל מיני צרות, והם עוזרים להם, מעבירים להם אנרגיות ואפילו התקשרו אנשים שאמרו להם תודה".

תלונה על עוקץ בתוכנית בערוץ רוסי (צילום מסך)
צילום מסך מתוך התוכנית(צילום מסך)
 

"התקשרתי וסיפרתי להם את הסיפור שלי ואז הם אמרו לי שבדרך עוד שתי גוויות, אנשים שימותו", מספרת לובה, "נכנסתי לפניקה נוראית, והם אמרו לי: 'אל תדאגי, את תעבירי את האנרגיות לכולם מסביבך והכל יסתדר'".

 

וכמה כסף הם ביקשו על האנרגיה הזאת?

"הם היו צריכים לעבוד כל פעם עם קריסטל שעולה הרבה כסף. זה עלה 3,000 דולר, וזה עלה 5,000 דולר. נתתי להם על הקריסטלים 10,000 דולר, בשביל שיחזיקו את הכוח שאף אחד לא ימות".

 

לובה מספרת שבכל פעם שרצתה להפסיק לשלם, צוות התוכנית טען כי חייה וחיי משפחתה בסכנה: "הם התקשרו אלי ואמרו לי שהנכדים שלי ילכו".

אילוסטרציה קריירה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

אף על פי שהבינה בשלב מסוים שמשהו לא מתנהל כשורה, היא פחדה ולטענתה המשיכה להעביר לתוכנית עשרות אלפי דולרים. במהלך התקופה לוותה סכומים גבוהים מהשוק השחור, ופחדה לספר למכריה בגלל איומים מצד צוות התוכנית. לטענת לובה, בסך הכל העבירה לערוץ יותר מ-67 אלף דולר.

 

מהוט מסרו בתגובה: "מדובר בערוץ זר בשפה הרוסית המשודר בישראל כפי שמשודר בכל העולם, ולנו אין האפשרות לשנות את התכנים בערוץ. עם זאת, העברנו את הפנייה לערוץ להמשך טיפולם".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה מאישה שהעבירה כספים לערוץ טלוויזיה בחו"ל, נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות. בהזדמנות זו ראוי לחדד שוב בפני הציבור: אין להעביר כספים לגורמים זרים ללא מסגרת חוזית כלשהי המספקת הגנה משפטית, ובפרט לא בעד הבטחות סרק שמימושן מוטל בספק".

 

מירב כהן, מובילת מטה המאבק כנגד עושק הקשישים, בהתייחס לפרשה ולתלונה שהוגשה במשטרה: "מדובר בצעד חשוב בכיוון הנכון, אבל אסור לעצור שם. ההכנסות מהקנסות, אם אי פעם ייגבו, יגיעו לקופת המדינה ולא לכיסים של אותם קשישים שכספם נגנב מהם. כמו כן, האנשים שעומדים מאחורי החברות הללו פשוט יסגרו אותן, יפתחו חדשות תחת שמות חדשים וימשיכו לנצל קשישים. התופעה המכוערת הזו לא תיגמר עד שהאנשים שעומדים מאחוריה יוכנסו לכלא, כי שם מקומם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום מסך
צילום מסך מתוך התוכנית
צילום מסך
מומלצים