שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אם שכולה לחייל: "טראמפ מחסל את שרידי התקווה"
  החלטת הממשל להפסיק מימון למפגשים ישראלים-פלסטינים מדאיגה הורים מפורום המשפחות השכולות המשותף. "יגביר ייאוש ויעמיק קיצוניות"

  "קורע את ליבי לחשוב שטראמפ יפסיק את הסיוע האזרחי האחרון לארגונים לא ממשלתיים הפועלים משני צידי הגבול. למה שמישהו יחשוב שיכול לצאת משהו טוב מלגרום לפלסטינים לרדת על ברכיהם? הפסקת הסיוע לפעולות משותפות משני צידי הגבול תחסל את שרידי התקווה האחרונה בין ישראלים לפלסטינים".

   

  כך אומרת רובי דמלין, אם שכולה שאיבדה את בנה, דיוויד, מירי של צלף פלסטיני בעת ששמר במחסום ליד עופרה, בעת שירות המילואים שלו בשנת 2002 באינתיפאדה השנייה. דמלין היא חברה ופעילה בפורום המשפחות השכולות שמורכב מ-500 משפחות ישראליות ופלסטיניות ששילמו את המחיר היקר ביותר של הסכסוך, וכעת פועלות למען הבנת הנרטיב של הצד השני בשאיפה לפיוס בדרך לשלום.

  רובי דמלין ומאזן פארג' (צילום: פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני)
  רובי דמלין ומאזן פארג' (צילום: פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני)

  הפורום הוא אחד הארגונים שייפגע קשות מההחלטה של טראמפ לקצץ בסיוע לארגונים הפועלים למען דו קיום בין ישראלים ופלסטינים, המהלך האחרון בשורת צעדים שבהם נקט הממשל האמריקני נגד הפלסטינים. הממשל האמריקני העביר לפורום קצת יותר ממליון שקל בשנה. התקציב מממן פעולות משותפות של משפחות שכולות ישראליות ופלסטיניות. הפסקת התקציב תפגע קשות בפעילות של הפורום ותביא לביטול מפגשים ופעולות של נשות הפורום.

   

  רובי דמלין אמרה: "הניתוק הזה יגרום לפחד מפני הבלתי ידוע, אשר יוביל לשנאה ולאלימות הטבעית שלו. פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני פועל בשטח כדי לטפח הבנה של האחר ולגלות את האנושיות שלו. אנו מאמינים כי ללא סעיף פיוס אמיתי, כל הסכם שלום עתידי, לא יהיה אלא במקרה הטוב הפסקת אש עד לפעם הבאה".

   

  שליחו המיוחד של הנשיא האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מאמין בחשיבות בניית הקשרים בין ילדים ישראלים לפלסטינים - אך כל עוד הרשות תמשיך לגנות את יוזמת השלום של הנשיא מבלי שנחשפו אליה, כולם יפסידו". גרינבלט הוסיף כי הוא "מקווה שהרשות הפלסטינית תחליט להוביל את מאמצי השלום".

   

  מאזן פארג' ממחנה הפליטים דהיישה שליד בית לחם איבד את אביו בבית לחם בזמן האינתיפאדה מירי חיילי צה"ל בעת שנקלע לחילופי אש עם חמושים פלסטינים. "בעשורים האחרונים הפעולות המשותפות של משפחות שכולות פלסטיניות עם משפחות שכולות ישראליות נתנו לו תקווה כי ניתן לקיים פיוס בין שני הצדדים", הוא אומר.

   

  "המפגשים שבהם כל אחד מספר את סיפורו מביאים את המשתתפים להבנה כי כולנו קורבנות של אותה מציאות", הוסיף פארג'. "אם אנחנו, ששילמנו את המחיר היקר מכל, ויש לנו את כל הסיבות בעולם לחוש שנאה ונקמה, יכולים לעבוד יחד ולפעול למען עתיד טוב - אז כולם יכולים. ההחלטה של הנשיא טרמאפ להפסיק את התקציב לארגונים הפועלים למען דו קיום היא מכה קשה לתהליך הפיוס. הדבר יגרום להעמקת תחושת הייאוש הקיימת בצד הפלסטיני, להעמקת הקיצוניות בצד הישראלי ותפגע בנו האנשים שכל רצונם הוא לראות עתיד טוב יותר עבור ילדיהם וילדי שני העמים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני
  רובי דמלין
  צילום: פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני
  מומלצים