שתף קטע נבחר

סוריה: "ישראל תקפה מחסן נשק בלטקיה עם טילים מהים"

סוכנות הידיעות הרשמית במדינה דיווחה שעיר הנמל הותקפה בטילים. דיווחים: "היעד - מחסן אמל"ח ב'מוסד טכנולוגי', הטילים פגעו בבסיס שבו ממוקמות מיליציות איראניות". ב-AP ציטטו את הטלוויזיה הסורית: "ישראל תקפה, 10 נפצעו, אין הרוגים"

 

 

שוב דיווח על תקיפה בסוריה : סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" דיווחה אמש (יום ב') כי עיר הנמל לטקיה שבצפון מערב המדינה הייתה נתונה למתקפה וכי מערכות ההגנה באזור יירטו כמה טילים שנורו אליו. לפי סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" מדובר במתקפת מל"טים וטילים, שאחד מהם פגע בתחנת הכוח בסקובין ממזרח ללטקייה. לפי רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, האתר העיקרי שהותקף הוא "מוסד תעשיות טכנולוגיות". על פי רשת אל ג'זירה, הטילים שנורו לעיר שוגרו מהים. רשת "סקיי ניוז" בערבית ציטטה מקורות שלפיהם הטילים פגעו בבסיס שבו ממוקמות מיליציות איראניות.

 

בשנה וחצי האחרונות תקפה ישראל מאות פעמים בסוריה, ולרוב לא לקחה על כך אחריות. אם אמנם הייתה זו תקיפה ישראלית, היא חריגה יחסית בשל האזור המרוחק והיותה של לטקיה "בירת" העדה העלווית שממנה באה משפחת השליט בשאר אסד.

פיצוץ בלטקיה  ()
פיצוץ בלטקיה, אמש
  

סוריה תקיפה לטקייה ()
תיעוד מלטקיה

פיצוצים נצפו בשמי לטקיה, טרטוס ובניאס, ומקורם ביירוטים של מערכות ההגנה האווירית של המשטר הסורי. אחד היעדים שהותקפו הוא מחסני אמל"ח של מוסד טכנולוגי הממוקם בפרברים המזרחיים של לטקיה. באזור יש הפסקת חשמל ולא ברור היקף ההרס והאבדות בנפש כתוצאה מהתקיפה.

 

בסוכנות הידיעות AP ציטטו את הדיווחים בטלוויזיה הסורית, שבהם נאמר כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי התקיפה. לדיווח אין אישור מכל גורם רשמי. על פי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם בוצעו תקיפות בוצעו בכמה אזורים בלטקיה, אך לא ברור אם הטילים נורו על ידי ישראל או על ידי הקואליצייה הבינלאומית בהובלת ארה"ב.

 

גורם צבאי סורי רשמי צוטט בסוכנות הידיעות של המשטר ואמר: "מערכות ההגנה האווירית של סוריה התנגדו למתקפת טילים עוינים שהגיעו מהים לעבר העיר לטקיה. כמה מהם יורטו טרם הגיעו ליעדם". אמנם גורמים רשמיים נמנעו בשלב ראשון מלהאשים את ישראל בתקיפה, אך בטלוויזיה הסורית הפרשנים הסבירו ש"ישראל מרוויחה מהתקיפה".

תיעוד שפורסם ברשתות החברתיות מלטקיה (מטוויטר)
תיעוד שפורסם ברשתות החברתיות מלטקיה(מטוויטר)

 

פיצוץ בלטקיה  ()
שברי טילים בלטקיה

פיצוץ בלטקיה  ()
 

גם חצי שעה אחרי הדיווח הראשוני על התקיפה נמסר מסוכנות הידיעות הסורית כי מערכות ההגנה האווירית ממשיכות "לטפל בגופים בלתי מזוהים בשמי לטקיה". במקביל דיווחו מקורות סוריים לא רשמיים המזוהים עם האופוזיציה כי פיצוצים נשמעו גם ממערב לעיר חומס, ולפי דיווחים ראשוניים מדובר בתקיפה אווירית של יעדי המשטר הסורי.

 

סמוך ל-23:45 עדכן כתב הטלוויזיה הסורית בלטקייה כי אין הרוגים כתוצאה מהתקיפות, אך עשרה בני אדם שנכחו באתר שהותקף נפצעו. שמונה מהם פונו לקבלת טיפול. "התוקפנות נפסקה לחלוטין וזרם החשמל במחוז חודש", דיווח.

 

תיעוד מסוריה, אמש:

פיצוץ בלטקיה  ()

במוצאי שבת טען צבא סוריה כי "מערכות ההגנה הדפו תקיפה ישראלית ליד נמל התעופה בדמשק". בדיווח של סוכנות "סאנא" נמסר כי מטוסים ישראלים תקפו באזור שדה התעופה וכי מערך ההגנה האווירית הסורי פעל נגדם והצליח ליירט כמה טילים. צה"ל בחר לא להתייחס לפרסום.

 

מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם הודיע מוקדם יותר היום כי 113 איראנים ואנשי מיליציות המזוהות עם הרפובליקה האיסלאמית נהרגו בחודשיים האחרונים בתקיפות הישראליות בסוריה. לפי המרכז, מאז אפריל נהרגו בתקיפות הישראליות גם קצינים איראנים, ולפחות 28 לוחמי המשטר הסורי שנפגעו בפיצוצים במחסני האמל"ח והדלק שהותקפו.

 

בין היעדים האיראניים שהותקפו: "מרכז תמיכה" בקרבת שדה התעופה הצבאי אל-ניירב שליד חלב, שדה התעופה אל-מזה, כמה מטרות באזור קונייטרה שהותקפו יותר מפעם אחת, שדה התעופה הצבאי דבעה שבחומס, שדה התעופה T-4, בסיב חטיבה 47, שדה התעופה דמייר, יעדים בדרום-מערב סוריה שבקרבת משולש הגבולות, נמל התעופה של חלב, שדה התעופה הצבאי של חמה ואתר איראני נוסף באזור חלב.


פורסם לראשונה 17/09/2018 22:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים