שתף קטע נבחר

סוזוקי ג'ימני החדש התרסק במבחן הבטיחות

רכב הכביש-שטח החדש והמסקרן של סוזוקי כשל במבחן ריסוק. פולקסווגן טוארג ואודי A6 עברו אותו בהצלחה

ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP פרסם את תוצאות מבחני הריסוק העדכניים שערך לארבעה דגמים חדשים. פולקסווגן ואודי זכו לציון מרבי וצפוי של חמישה כוכבים, פורד לארבעה וסוזוקי נאלצת שוב להסתפק בשלושה כוכבים מאכזבים בלבד.

 

 

זוכרים סוזוקי ג'ימני? קבלו דור חדש

 

הג'ימיני החדש הוא ללא ספק אחד מכלי הרכב היותר מסקרנים שצפויים להגיע ארצה בחודשים הקרובים, וממש בימים אלה נערכת השקתו לתקשורת. סבו של רכב הכביש-שטח צנוע המידות שווק אצלנו - תחת השם סמוראי - לפני קרוב לארבעה עשורים. וכמו מחליפו שכונה ג'ימני, זכה בזכות תג מחיר נמוך יחסית ויכולת שטח מעולה לפופולריות מרשימה. כל אלה צפויים להגיע כעת בחבילה מודרנית עם מראה מושך עין, הבטחה ליכולת שטח טובה לא פחות ובעיקר התנהגות כביש משופרת - עקב אכילס של הדגמים הקודמים.

 

הג'ימני הצעיר מצויד אמנם במערכת בלימה אוטונומית, זיהוי תמרורים ובהתראת סטייה מנתיב וערנות נהג, מערכות שהפכו לכמעט סטנדרט בכלי רכב חדשים, אך אי יכולתה של מערכת הבלימה האוטונומית לזהות רוכבי אופניים, הורידה דרמטית את הציון בסעיף הרלוונטי. אך זו לא הייתה הסיבה היחידה בגינה זכה לבסוף בציון לא מקובל של שלושה כוכבים בלבד. הג'ימני הציג הגנה לא מספקת על נוסעים מבוגרים, עם חולשה בעיקר בהגנה על חזה הנהג וראש הנוסע בהתנגשות חזיתית.

 

יש להזכיר כי גם לפני כשנה אכזבה סוזוקי במבחן הריסוק שנערך לסוויפט החדשה. גם שם זכה המותג היפני בציון נמוך: שלושה כוכבים בלבד ללא מערכת בלימה אוטונומית, ארבעה כאשר הוא מצויד בה.

 

סוזוקי ג'ימני מבחן ריסוק ()
אודי A6, הסדאן החדשה של חטיבת היוקרה בקונצרן פולקסווגן שהושקה בדגם חדש לפני חודשים ספורים, זכתה לציון מרבי של חמישה כוכבים עם הגנה טובה מאוד (93%) על מבוגרים, 85% על ילדים, 81% על הולכי רגל ו-76% למערכות הבטיחות. גם פולקסווגן טוארג, אף הוא בגרסה חדשה שהושקה לא מזמן, זכה לציון מרבי עם הגנה של 89% על מבוגרים, 86% על ילדים, 72% על הולכי רגל ו-81% למערכות הבטיחות.


פולקסווגן טוארג מבחן ריסוק ()
 

פורד טוראנו-קונקט, גרסת הנוסעים למסחרית של פורד - שאינה משווקת כאן והוצגה לראשונה ב-2012 - זכה לציון של ארבעה כוכבים. בזכות תוספת מערכות בטיחות מתקדמות זכה הקונקט בציונים הבאים: הגנה של 92% על מבוגרים, 79% לילדים, 65% להולכי רגל ו-75% על מערכות הבטיחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים