שתף קטע נבחר

"התנהגות בלתי הולמת": קב"ט אל על הועבר מלוס אנג'לס

נציבות שירות המדינה קבעה כי הקב"ט, שב-ynet נחשף כי עובדות התלוננו נגדו, לא הטריד מינית - אך מצאה ראיות להתנהגות בלתי הולמת. הוא יועבר מתפקידו לתחנה אחרת. עורך דינו: "לאחר 4 חודשי עינוי דין, הוא נוקה כליל מהטענות נגדו"

 

מטוס בואינג 737-800 של אל על (צילום: זהר עזר)
"האירוע נבדק בערכאה הגבוהה ביותר בשירות המדינה, לא נמצאו הטרדות להטרדה"(צילום: זהר עזר)

קצין הביטחון של אל על בלוס אנג'לס, שב-ynet נחשף כי עובדות תחתיו טענו שהטריד אותן מינית, יחזור בימים הקרובים לתפקידו - אך בתחנה אחרת של החברה. אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה קבע כי הקב"ט התנהג בצורה שאינה הולמת, אך ציין כי המעשים אינם מצטברים לכדי הטרדה מינית. בגלל משבר ביחסי העבודה בתחנת לוס אנג'לס החליטו בנציבות להעבירו לתחנה אחרת.

 

לאחר חקירה שנפתחה בישראל ובתחנת לוס אנג'לס החליטו גורמי המשמעת בנציבות שירות המדינה כי המעשים אינם מגיעים לכדי הטרדה מינית, אך יש ראיות להתנהגות בלתי הולמת. לכן, הם החליטו לנקוט נגד הקב"ט בצעד משמעתי של התראה.

 

בתחילת השבוע שלח מנהל אגף הביטחון באל על, מוטי אילני, מכתב לעובדי הביטחון שבו פירט את השתלשלות הענייניים בתחנת חברת התעופה במערב ארצות הברית וציין כי "מתוך ראייה כוללת של המצב בתחנה ומתוך מחשבה לייצב אותה ולהחזירה למסלול מבצעי והתנהלות תקינה הוחלט כי הקב"ט לא ישוב לנהל את התחנה, אלא ימשיך להיות קב"ט ביעד אחר", כתב אילני, "מדובר באירוע שנבדק בכמה רמות עד לערכאה הגבוהה ביותר הקיימת בשירות המדינה והסיכום כאמור היה כי לא נמצאו ראיות להטרדה מינית, אלא מדובר בהתנהגות שאינה הולמת".

 

מאיתי בלומנטל ללא קרדיט ()
הודעת ראש אגף הביטחון של אל-על אחרי פרסום ynet

סנגורו של הקב"ט, עו"ד גיא פלנטר, אמר ל-ynet כי "לאורך כל הדרך טען הקב"ט שלא הטריד מינית איש וכעת, לאחר ארבעה חודשים של עינוי דין, נוקה כליל מטענותיהן של העובדות כי הטריד אותן מינית. יודגש כי הטענות להטרדה מינית נבדקו על ידי כמה גופים ובכמה דרגים, לרבות באגף ביטחון אל על ובחקירה משמעתית שהתנהלה ע"י אגף חקירות משמעת בנציבות שירות המדינה".

 

עו"ד פלנטר הוסיף כי "כל הגורמים שבדקו את הפרשה, הגיעו למסקנה חותכת כי הדברים לא עלו לכדי הטרדה מינית. בתום החקירה המשמעתית, קבע ראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה כי אין מקום להעמיד לדין את הקב"ט בפני בית הדין למשמעת של עובדי המדינה אולם המליץ לנקוט מול הקב"ט בהליך משמעתי פנים-משרדי ולשקול לנזוף בו בשל ראיות להתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה. משרדו של הקב"ט נקט בהליך פנים משרדי ובסופו של הליך זה החליט המשרד להימנע מלנזוף בקב"ט ולהסתפק במתן התראה בלבד".

 

"בהסכמתו של הקב"ט, מתוך ראייה כוללת של המצב בתחנה, ומתוך מחשבה על הצורך לייצב אותה ולהחזירה לתפקוד, יעבור הקב"ט לנהל תחנה ביעד אחר ו/או יבצע תפקידו כקב"ט בנוסף לתפקידים נוספים אשר יוטלו עליו כקב"ט. בהחלטה זו הודגש, כי לא מדובר בצעד עונשי, וכי מעמדו של הקב"ט לא נפגע. אנו מברכים על סיום הפרשה וניקוי שמו של הקב"ט מכל טענה של הטרדה מינית", הוסיף עו"ד פלנטר.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "לאחר תלונות שהגיעו לנציבות שירות המדינה מעובדות נגד הקב"ט, התקיימה חקירה של אגף חקירות המשמעת בנציבות שנערכה הן בלוס אנג'לס והן בישראל. בתום החקירה ולאחר בחינת חומר הראיות נקבע על ידי אגף המשמעת בנציבות כי קיימות ראיות להתנהגות בלתי הולמת של הקב"ט, אף אם הדברים אינם עולים כדי הטרדה מינית. בהמשך לכך, הועברה למשרד המעסיק המלצה לקיים הליך משמעתי מול הקב"ט ולשקול לנזוף בו".

 

"כמו כן, הומלץ לבחון האם יש מקום להעבירו מתחנת לוס אנג'לס. לקב"ט נערך שימוע ובסופו של יום הוחלט על ידי המשרד לנקוט מול הקב"ט בצעד משמעתי של התראה. כמו כן החליט המשרד, כצעד תפעולי ניהולי - ולא כחלק מההליך המשמעתי - כי הקב"ט לא ישוב לנהל את תחנת לוס אנג'לס ויועבר לתחנה אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
"הקב"ט לא ביצע הטרדה מינית, התנהג בצורה לא הולמת"
צילום: Shutterstock
מומלצים