שתף קטע נבחר

נסראללה: "המזימה שלכם נכשלה. אני נואם, ולא ממקלט"

מזכ"ל חיזבאללה בנאום מתריס במיוחד: "הישראלים כועסים כי מזימתם נכשלה. אתם מנסים לילות כימים להרוג אותי, ורק נכשלים". לדבריו, חיזבאללה ממשיך לקבל טילים מדויקים, למרות התקיפות בסוריה: "יש לנו גם טילים לא מדויקים, ואמצעים אחרים. לישראל אין צבא שיכול לכבוש קרקעית"

  

 

נאום ההתרסה של חסן נסראללה : בנאום לרגל חג העשורא טען מזכ"ל חיזבאללה כי "המזימה הישראלית נכשלה", איים על ישראל והזכיר את הטילים המדויקים שיש לארגונו ואמר כי אינו נואם מהבונקר. "הם צוחקים עלי ואומרים שאני מאיים מתוך מקלט. אני כמובן לא נמצא במקלט. אני נמצא במקום מסוים והעובדה שאני פה נואם מוכיחה שאתם מנסים לילות כימים להרוג אותי, ורק נכשלים", אמר נסראללה והוסיף: "חיזבאללה ממשיך לקבל טילים מדויקים, למרות ניסיונות ישראל למנוע זאת".

 

"הישראלים כועסים ומודאגים כי מזימתם נכשלה", אמר מזכ"ל חיזבאללה בתחילת נאומו. "הם תלו תקוות במה שקרה בסוריה ועיראק, אבל כל האשליות האלה התנפצו. הם מבינים שציר ההתנגדות חזק מתמיד, הם מבינים שיש מדינות חדשות שהצטרפו לציר ההתנגדות. עמים שהיו מחוץ לקונפליקט עם ישראל, היום הם חלק ממנו. ישראל מפחדת מכל מלחמה. הם מבינים שלמלחמה מולנו יהיו השלכות רבות באזור. נקודות החולשה שלהם חשופות והם יודעים את החוזקה שלנו".

חסן נסראללה (צילום: רויטרס)
צופים בנאום נסראללה, היום(צילום: רויטרס)
 

חיפושים אחר המטוס הרוסי שהופל (צילום: רויטרס)
חיפושים אחר המטוס הרוסי שהופל(צילום: רויטרס)

 

 

לדברי נסראללה, "ישראל מבינה שלאויבים שלה יש טילים מדויקים. אין להם פתרון וזה ידחה את המלחמה. החזית הפנימית הפכה להיות החזית העיקרית. ב-1973 המלחמה הייתה בחזית, בזמן שבתל אביב שתו קפה וקראו עיתון. עכשיו הכל שונה. אני אומר לישראל - תיזהרו. כל מה שעשית עד עכשיו נגמר ותם. יש לנו טילים מדויקים ולא מדויקים ואמצעים אחרים. אם ישראל תכפה מלחמה על לבנון ישראל תעמוד מול גורל שלא העלתה בדעתה. ישראל מבינה שאי אפשר לנצח מלחמה בטכנולוגיה, הגורם האנושי יכריע את המלחמה".

 

"לפני 1982 ישראל איימה לכבוש את ביירות, מי מדבר על זה היום?", הוסיף נסראללה. "מאז 2006 לא היה ישראלי שאמר 'אנחנו נפלוש ללבנון ונגיע לביירות' משום שמהלך כזה מצריך כוחות קרקעיים. אי אפשר לעשות כזה דבר עם חיל האוויר. אין עוד לישראל את הצבא הזה שיכול לכבוש קרקעית. לכן כל האיומים של ישראל מתמקדים בכוח האש ולא בכוח האנושי".

 

השר לענייני מודיעין ישראל כץ התראיין הבוקר לאולפן ynet והתייחס להפלת המטוס הרוסי על ידי סוריה במהלך תקיפת חיל האוויר בלטקיה: "בסוריה נעצרו אנשים שירו. או על ידי הרוסים או על ידי הסורים. ברור שמי שעשה כאן משגה חמור זאת סוריה, שירתה בפזיזות".

 

היום הגיבה שגרירות רוסיה בישראל לתקרית וצייצה: "מוסקבה רואה את פעולות חיל האוויר כלא אחראיות ולא חבריות. רוסיה תיקח את כל הצעדים הדרושים כדי להסיר את האיום לחיי ולביטחון חייליה שנלחמים נגד טרוריסטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חסן נסראללה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים