שתף קטע נבחר

אלקין: "ליברמן ודרעי ניסו למנוע ממני לרוץ"; ליאון: של נעליך כשאתה מדבר על ליברמן

עימות באולפן ynet: המועמדים לראשות עיריית ירושלים מתקוטטים ביניהם וגוררים איתם גם שחקנים מהפוליטיקה הארצית. אלקין: "זכותו של ליברמן לתמוך בליאון, אבל לא בקומבינות". ליברמן: "לא מבין את הבכיינות שלו". אמש: בנט הודיע על תמיכה באלקין

 

 

הקרב על ראשות עיריית ירושלים גולש גם לזירה הפוליטית הארצית: אמש (יום ד') הכריזו מנהיגי ש"ס ודגל התורה בעיר - הרב שלום כהן והרב חיים קנייבסקי - כי הם תומכים במועמד משה ליאון. היום הצהיר השר נפתלי בנט כי הוא עומד לצד המועמד זאב אלקין, שאמנם זכה גם לתמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל לא לתמיכה הגורפת של מפלגת הליכוד, שמריצה למועצת העיר רשימה נפרדת. "אלקין הוא איש המחנה הלאומי והמועמד הטוב ביותר", אמר בנט.

 

 

בעקבות התייצבות הבית היהודי לצד אלקין, נחתם הסכם עם המועמדת מטעם המפלגה חגית משה, ולפיו יובטח לה תפקיד סגנית ראש העיר.

 

משה ליאון אמר הבוקר באולפן ynet: "התמיכה של ש"ס ושל דגל התורה היא בהחלט מרגשת ומחממת את הלב. כל ראש עיר שייבחר חייב תמיכה גם של החרדים. ירושלים צריכה ראש עיר שיוכל להגיע לכלל התושבים". הוא הכחיש שהצהרת התמיכה בו הייתה כרוכה בעסקה שנקבעה מראש עם החרדים, ואמר: "אין שום דיל, זאת האמת. הדיל הגדול והקומבינה הגדולה היא בין ניר ברקת לבין אלקין".

אינפו גרפיקה קרב על בחירות ב ירושלים תומכים תמיכה ב זאב אלקין ומשה ליאון  ()

אביגדור ליברמן זאב אלקין משה ליאון ()
משה ליאון, אביגדור ליברמן וזאב אלקין

 

 

לאחר הפרסום על התמיכה החרדית בליאון תקף אלקין את השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי וטען כי הם ניסו למנוע ממנו להתמודד על ראשות העיר, והפעילו יחד לחצים על המנהיגים החרדים כדי לחבל בסיכויי הצלחתו.

 

ליברמן לא נשאר חייב ותקף בראיון בגלי צה"ל: "לא מבין את הבכיינות שלו. אם אתה גבר, קח אחריות ותגיד נכשלתי. אל תחפש אשמים אחרים. לא מבין את הקיטורים – 'אכלו לי שתו לי'. אל תחפש אשמים אחרים. לא הצלחת לקבל את התמיכה של הליכוד זה אומר דרשני".

 

אלקין השיב לו בטוויטר: "איווט, תהיה גבר ותגיד לירושלמים שהחלטת עם חברך אריה דרעי להשתלט על ירושלים בגלל אינטרסים זרים ודילים פוליטיים על חשבון תושבי ירושלים. ליברמן ודרעי ניסו למנוע ממני להתמודד ונכשלו, הם ניסו למנוע מראש הממשלה לתמוך בי ונכשלו".

 

בראיון לאולפן ynet תקף ליאון את אלקין: "של נעליך מעל רגליך כשאתה מדבר על שר הביטחון של מדינת ישראל. עומד מאחוריו ציבור גדול והוא עושה רבות למען ביטחון מדינת ישראל".

 

אלקין ענה לאחר מכן: "הגיע הזמן להסיר מסיכות, ליברמן ודרעי הצהירו מספר פעמים שהם אינם תומכים בליאון, אבל בפועל כולם ידעו על לחצים שמופעלים על ראש הממשלה מאחורי הקלעים, גם על ידי ליברמן וגם על ידי דרעי, מאוד מאוד כבדים, כדי שקודם לחסום אותי ולא לתת לי להתמודד - והם נכשלו פעמיים.

 

"זכותו של ליברמן לתמוך במשה ליאון, בזה אין שום בעיה אבל צריך לעשות את זה גלוי, על השולחן, לא בקומבינות, לא בפעילות מאחורי הקלעים. פורסמו תמונות שבהן רואים את היועץ הבכיר של ליברמן שפעל מאחורי הקלעים להביא לליאון את תמיכת החרדים. הברית הזאת היא לא חדשה, גם במערכת הבחירות הקודמת דובר רבות בירושלים על הניסיון הזה ואני אומר לך מאוד פשוט, אני בטוח שהניסיון הזה לא יצליח, ונראה את התוצאות בקלפי"

 

המועמד המוביל השלישי לראשות העיר, עופר ברקוביץ', טרם זכה להצהרת תמיכה מאחד הפוליטיקאים בבחירות הארציות. בתגובה נמסר ממטה הבחירות של ברקוביץ': "מהיכרות, ירושלמים הולכים ישר. בעוד שהפוליטיקאים והעסקנים רבים ביניהם, הם שוכחים דבר אחד, את התושבים. הירושלמים יודעים מי מייצג אותם ומי עושה דיל על גבם. ירושלמים אמיתיים בוחרים בברקוביץ' ובהתעוררות כי אכפת להם מהעיר ולא מדילים וקומבינות".

 

מ"ישראל ביתנו" נמסר כי "ישראל ביתנו מתמקדת בבחירות בירושלים בקידום רשימת הצעירים שלה, 'ירושלים ביתנו', המתמודדת בפעם הראשונה למועצת העיר. עצם העובדה שהשר אלקין, שמעולם לא התעניין בנושאים מוניציפליים ושאינו תושב ירושלים אלא תושב כפר אלדד, החליט ברגע האחרון להתמודד לראשות העיר, מצביעה על כך שאכן מדובר בניסיון השתלטות של אלקין, יחד עם ברקת, על תנועת הליכוד.

 

"יו"ר 'ישראל ביתנו', השר אביגדור ליברמן, הבהיר יותר מפעם אחת, שאף שמשה ליאון הוא חבר אישי שלו. הוא אינו מתערב בבחירות לראשות העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה ליאון, אביגדור ליברמן וזאב אלקין
מומלצים