שתף קטע נבחר

נתניהו עונה לנסראללה: "אם יתעמת איתנו – יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול לדמיין"

רה"מ נתניהו שיגר איום כלפי מזכ"ל חיזבאללה: "אחרי 2006 הוא אמר שאם היה יודע מה תהיה תגובת ישראל על חטיפת שלושת חיילנו - הוא היה שוקל פעמיים אם לעשות זאת. אז אני מציע לו לשקול זאת לא פעמיים - אלא 20 פעמים". מוקדם יותר אמר נסראללה: "לישראל אין צבא שיכול לכבוש קרקעית"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר אחר הצהריים (יום ה') איום למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ואמר כי "אם יתעמת איתנו – הוא יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול לדמיין". את הדברים אמר נתניהו באירוע חוג התנ"ך בבית ראש הממשלה.

בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
"אם יתעמת איתנו - יקבל מכת מחץ". נתניהו(צילום: מארק ישראל סלם)

"באשר ליחסינו עם רוסיה", הוסיף נתניהו, "שוחחתי עם הנשיא פוטין ערב יום כיפור, ממש לפני כניסת החג, והבעתי בשמי ובשם אזרחי ישראל צער על מותם של 15 אנשי צוות אוויר רוסים שמטוסם הופל על-ידי אש סורית. אמרתי לו ששורש הבעיה זה הניסיון של איראן להשתמש בשטח סוריה להתקפות נגד ישראל ולחימוש אויבינו כמו חיזבאללה.

 

"אמרתי לו שעומדת לנו הזכות להגנה עצמית, ועם זאת יש חשיבות גדולה מאוד לשמר את התיאום הביטחוני בין ישראל לבין רוסיה ולכן החלטתי לשלוח את מפקד חיה"א האלוף עמיקם נורקין למוסקבה במטרה כפולה: להמשיך להגן על אזרחינו, ומנגד - לשמר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות".

 

 

נתניהו אמר את הדברים בתגובה לנאום לרגל חג העשורא שנשא נסראללה מוקדם יותר, ובו אמר כי "המזימה הישראלית נכשלה", איים על ישראל והזכיר את הטילים המדויקים שיש לארגונו ואמר כי אינו נואם מהבונקר. "הם צוחקים עלי ואומרים שאני מאיים מתוך מקלט. אני כמובן לא נמצא במקלט. אני נמצא במקום מסוים והעובדה שאני פה נואם מוכיחה שאתם מנסים לילות כימים להרוג אותי, ורק נכשלים", אמר נסראללה והוסיף: "חיזבאללה ממשיך לקבל טילים מדויקים, למרות ניסיונות ישראל למנוע זאת".

 

"הישראלים כועסים ומודאגים כי מזימתם נכשלה", אמר מזכ"ל חיזבאללה בתחילת נאומו. "הם תלו תקוות במה שקרה בסוריה ועיראק, אבל כל האשליות האלה התנפצו. הם מבינים שציר ההתנגדות חזק מתמיד, הם מבינים שיש מדינות חדשות שהצטרפו לציר ההתנגדות. עמים שהיו מחוץ לקונפליקט עם ישראל, היום הם חלק ממנו. ישראל מפחדת מכל מלחמה. הם מבינים שלמלחמה מולנו יהיו השלכות רבות באזור. נקודות החולשה שלהם חשופות והם יודעים את החוזקה שלנו".

חסן נסראללה (צילום: EPA)
"אין עוד לישראל את הצבא הזה שיכול לכבוש קרקעית". נסראללה

לדברי נסראללה, "ישראל מבינה שלאויבים שלה יש טילים מדויקים. אין להם פתרון וזה ידחה את המלחמה. החזית הפנימית הפכה להיות החזית העיקרית. ב-1973 המלחמה הייתה בחזית, בזמן שבתל אביב שתו קפה וקראו עיתון. עכשיו הכל שונה. אני אומר לישראל - תיזהרו. כל מה שעשית עד עכשיו נגמר ותם. יש לנו טילים מדויקים ולא מדויקים ואמצעים אחרים. אם ישראל תכפה מלחמה על לבנון ישראל תעמוד מול גורל שלא העלתה בדעתה. ישראל מבינה שאי אפשר לנצח מלחמה בטכנולוגיה, הגורם האנושי יכריע את המלחמה".

 

"לפני 1982 ישראל איימה לכבוש את ביירות, מי מדבר על זה היום?", הוסיף נסראללה. "מאז 2006 לא היה ישראלי שאמר 'אנחנו נפלוש ללבנון ונגיע לביירות' משום שמהלך כזה מצריך כוחות קרקעיים. אי אפשר לעשות כזה דבר עם חיל האוויר. אין עוד לישראל את הצבא הזה שיכול לכבוש קרקעית. לכן כל האיומים של ישראל מתמקדים בכוח האש ולא בכוח האנושי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP, AFP
נתניהו ונסראללה
צילום: AP, AFP
מומלצים