שתף קטע נבחר

המשטרה: לא נמצאה תשתית ראייתית לפלילים נגד דני דנון

10 חודשים אחרי פרסום תחקיר שהעלה חשד לעבירות שחיתות של שגריר ישראל באו"ם, הודיעה המשטרה כי לא נמצאה תשתית ראייתית לכך. התיק בעניינו של דנון יועבר לפרקליטות המדינה לצורך עיון והחלטה

 

דני דנון דיון העצרת הכללית של האו
השגריר באו"ם דנון(צילום: רויטרס)

המשטרה הודיעה הערב (יום ה') כי לא נמצאה תשתית ראייתית המצביעה על חשד לביצוע עבירות פליליות מצדו של שגריר ישראל באו"ם דני דנון. הודעת המשטרה מתייחסת לתחקיר מנובמבר 2017, שבו נטען כי קיים חשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית.

 

לפי התחקיר, משכורות במיליוני שקלים הועברו לחברי ליכוד ולבני משפחה תמורת תמיכה בדנון בפריימריז. בתחקיר נחשף לכאורה המנגנון של דנון שהוקם מכספי ציבור ומתרומות מנגנון משומן, שבאמצעותם שילם משכורות לעשרות פעילי ליכוד ובני משפחותיהם מכספי המועצה הציונית בתמורה לתמיכת הפעילים בדנון בפריימריז במפלגה.

 

בתחקיר נטען כי דנון השתמש בכוחו כדי להשתלט על עמותה בשם "עושים ציונות" ולהעמיד בראשה את מקורבו יעקב חגואל. בשלב מסוים הזרימה קק"ל מיליונים לעמותה במיוחד בשנת 2014, שנת הפריימריז בליכוד. באותה עמותה שימשו רכזים פעילי ליכוד ובני משפחותיהם.

 

לפי התחקיר שפורסם בחדשות 2, המועצה הציונית גם ארגנה לדנון כינוסים על חשבונה. כעבור שנה, כשדנון היה כבר שגריר ישראל באו"ם, הוא הגיע לביקור בארץ ונאם בכנס שארגנה המועצה הציונית למאבק ב-BDS.

 

הבדיקה המשטרתית בעניינו של דנון נפתחה בעקבות פנייה של פרקליט המדינה שי ניצן לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה. הבדיקה התנהלה ביחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 ולוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

בהודעת המשטרה בנושא צוין כי "מטרת הבדיקה שבוצעה הייתה לבחון אם ההתנהלות שתוארה בתחקיר עולה לכדי ביצוע עבירות פליליות. עם סיום הבדיקה סבורה היחידה החוקרת כי לא נמצאה תשתית ראייתית המצביעה על חשד לביצוע עבירות פליליות, כפי שהוצג בתחקיר".

 

עוד נמסר כי "תיק המשטרה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה".

 

לאחר פרסום התחקיר אמר דנון: "מדובר בטענות כוזבות ומגמתיות שנועדו לפגוע בעשייתו של השגריר דנון. אין זה מקרה כי טענות אלו עולות בערב קיומו של אירוע היסטורי בהובלתו של השגריר דנון לציון שבעים שנים לכ"ט בנובמבר, במטרה להטיל דופי בפעילותו החשובה. ההערכה והתמיכה הרבה שלה זוכה השגריר דנון מקהלים רחבים בישראל ובעולם נובעת מעשייה מסורה ומקצועית וחרף ניסיונות להטיל דופי בפעילותו. השגריר דנון פועל כבר יותר מעשרים שנים בחזית ההסברה למען מדינת ישראל וביתר שאת בשנתיים האחרונות כשגריר ישראל באו"ם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים