שתף קטע נבחר

נתניהו נפגש עם הורי הלוחם שנהרג והביע תמיהה על הרכב בית הדין

הוריו של סמ"ר רונן לוברסקי שנהרג מהשלכת פלטת שיש קראו לרה"מ להחליף את שופטי בית הדין הצבאי, כך שיוכלו לגזור עונש מוות על המחבל. לשכת נתניהו: "רה"מ הבהיר בפגישה כי אין בסמכותו לשנות את הרכב השופטים"

 

רונן לוברסקי (מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )
רונן לוברסקי(מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )

 

לאחר המכתב החריף ששיגרו הוריו של לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן, ביום חמישי האחרון הם נפגשו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשו ממנו שיפעל להריסת המבנה שבו התגורר המחבל. הם אף העלו בפניו את הדרישה להטיל עונש מוות על המחבל.

  

משפחתו של הלוחם דרשה מנתניהו שהרכב השופטים שדן את המחבל בבית הדין הצבאי יהיה בכיר יותר, כדי שתהיה אפשרות תיאורטית לגזור עליו עונש מוות. ראש הממשלה ציין כי אין ביכולתו להתערב בבית הדין, אך הביע תמיהה על הרכב השופטים שנקבע לדיונים.

בנימין נתניהו (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
"הבהיר שאין בידיו לשנות את הרכב השופטים". נתניהו(צילום: הדס פרוש/פלאש90)

 

"שמחנו לשמוע על כוונת ראש הממשלה להמשיך במדיניות נגד הטרור", סיפר ולדימיר לוברסקי, אביו של רונן ז"ל ל-ynet, והוסיף: "בפגישתנו עם הפרקליט הצבאי הראשי נאמר לנו כי המדיניות היא שלא לנקוט עונש מוות נגד מחבלים".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר אמש: "ראש הממשלה הבהיר בפגישה שאין בידיו לשנות את הרכב השופטים, והדבר לא בסמכותו".

 

 

סמ"ר לוברסקי נהרג על ידי מחבל בפעילות מבצעית ברמאללה לפני כשלושה חודשים. הוא נפגע לאחר שמחבל פלסטיני השליך עליו מאחד הבניינים אבן שיש גדולה שפגעה בראשו. לוברסקי נפצע אנושות, ובבית החולים נקבע מותו. מאז מנהלת משפחתו מאבק עיקש בנוגע להריסת בית המחבל.

 

בשבוע שעבר הודיע צה"ל כי צו ההריסה שהוצא לפני כשלושה חודשים הורחב, וכעת מתוכנן להיהרס כל הבניין שבו התגוררה המשפחה. הצו הגיע לאחר המכתב החריף ששלח אביו של רונן ונחשף ב-ynet לאלוף הפיקוד, ובו דרישה להריסת הבית.

  

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, המלווה את המשפחה, מסר: "כל מחבל באשר הוא, ברגע שהוא יוצא לפגע נגד ישראל, עליו לדעת כי ביתו יהרס, משפחתו תגורש, ושאף יהיה סיכוי אפילו קטן שייגזר עליו עונש מוות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי
רונן לוברסקי
מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי
מומלצים