שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גרמניה: אי אפשר לאלץ את כוויית להטיס ישראלים
  בית משפט בגרמניה קבע כי החרמת אזרחים ישראלים על ידי כוויית היא "דבר בלתי מתקבל על הדעת", אך ציין כי מבחינה מעשית לא ניתן לחייב את החברה לשנות את מדיניותה, מכיוון שהחוק בכוויית מונע מהנוסע להחליף מטוסים במדינה

  Kuwait Airways (צילום: shutterstock)
  מטוס של "כוויית איירווייז"(צילום: shutterstock)

   

  בית משפט בפרנקפורט קבע היום (ג') שוב כי גרמניה אינה יכולה לאלץ את חברת התעופה "כוויית איירווייז" להטיס נוסע ישראלי. הפסיקה ניתנה בעקבות תביעתו של נוסע ישראלי שקנה כרטיס לטיסה של חברת התעופה מגרמניה לתאילנד, אך לא הותר לו לעלות עליה.

   

  עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  בפסק הדין ציין השופט כי החרמת אזרחים ישראלים על ידי כוויית היא "דבר בלתי מתקבל על הדעת", אך ציין כי מבחינה מעשית לא ניתן לחייב את החברה לשנות את מדיניותה, מכיוון שהחוק בכוויית מונע מהנוסע להחליף מטוסים במדינה.

   

  את התביעה הגיש אזרח ישראלי, שזוהה במסמכי בית המשפט כסטודנט המתגורר בגרמניה בשם "אדר מ'". הוא תבע את חברת התעופה של כוויית לאחר שזו ביטלה את הכרטיס שהזמין לטיסה מפרנקפורט לבנגקוק, טיסה שכללה גם עצירה בכוויית סיטי. לפי התביעה, ביטול ההזמנה אירע רק ימים לפני ההמראה באוגוסט 2016, כאשר חשף שיש לו דרכון ישראלי. חברת התעופה הציעה להזמין לו טיסה חלופית וישירה לבנגקוק עם חברת תעופה אחרת. הוא מצדו סירב להצעה והגיש את התביעה, וביקש לקבל פיצוי על רקע אפליה.

   

  Kuwait Airways (צילום: shutterstock)
  מטוס של חברת התעופה הכווייתית(צילום: shutterstock)

   

  בחברת התעופה של כוויית טענו כי מדובר בתביעה פוליטית, כחלק מקמפיין נגדה. עוד אמרו בחברה כי הם מכבדים את החוקים בגרמניה. "בשני ההליכים הגיעו השופטים למסקנה זהה בפסקי הדין שלהם, שהיו מובנים לכל הצדדים, מאוזנים ומבוססים. 'כוויית איירווייז' פועלת לפי כל החוקים בגרמניה ובכוויית", נכתב בהצהרה שפרסמה חברת התעופה.

   

  התובעים אמרו מנגד כי הם בוחנים אפשרות להגיש ערעור נוסף על ההחלטות הקודמות.

   

  נתן גלברט, עורך הדין שייצג את התובעים, אמר לאחר ההחלטה: "עכשיו, כשמערכת המשפט לא הצליחה לפתור את העניין, המערכת הפוליטית צריכה לפעול במהירות ולהגיד לכווייתים 'תטיסו את כולם או שלא תטיסו אף אחד'".

   

  בחודש אוקטובר פתחה ממשלת גרמניה בחקירה סביב השאלה אם מדיניות חברת התעופה "כוויית איירווייז" - סירוב להטיס נוסעים ישראלים - מפרה את חוקי התעופה. החקירה, שנפתחה לדרישת שר התחבורה הגרמני אלכסנדר דוברינדט, מתנהלת בנפרד מההליכים המשפטיים.

   

  ב-2015 הפסיקה "כוויית איירווייז", חברת התעופה הלאומית של כוויית, את פעילותה בקו ניו יורק-לונדון בעקבות דרישה של משרד התחבורה האמריקני לחדול מהחרם שלה על נוסעים ישראלים. לכוויית אין כמובן יחסים דיפלומטיים רשמיים עם ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מטוס של "כוויית איירווייז"
  צילום: shutterstock
  מומלצים