שתף קטע נבחר

איחוד כוחות נגד חולדאי בקרב על ראשות עיריית ת"א

אסף זמיר וציפי ברנד הודיעו על ריצה משותפת מול ראש העיר המכהן. "אחרי 20 שנה, הגיע הזמן להחליף את ההנהגה בעיר", אמרו. זמיר יהיה המועמד לראשות העיר

אסף זמיר וציפי ברנד  ()
"ישנה הזדמנות אמיתית אחרי 20 שנה להחליף את ההנהגה בעיר". אסף זמיר וציפי ברנד

המועמדים לראשות עיריית תל אביב אסף זמיר ("רוב העיר") וציפי ברנד ("לב") החליטו היום (ד') לאחד כוחות, ולרוץ ברשימה משותפת בקרב מול ראש העיר המכהן רון חולדאי. בהודעה שפרסמו השניים נכתב: "אחרי 20 שנה הגיע הזמן להחליף את ההנהגה בעיר. איחוד הרשימות החזקות בת"א-יפו יוצר הזדמנות אמיתית להביא שינוי ולפתוח דף חדש בחיי העיר, בהתנהלות העירייה ולמען התושבים".

 

במסגרת החיבור יעמוד זמיר בראש הרשימה ויהיה מועמדה לראשות עיריית תל אביב. במסגרת ההסכם, השניים החליטו על הובלה משותפת של הנושאים המרכזיים בסדר היום העירוני, ובראשם תוכניתם למהפכה בתחום החינוך. בהתאם להסכמות בין השניים הוחלט כי ברנד תוביל את נושא כיכר אתרים, שיתוף ושקיפות המידע לציבור ומעורבות התושבים בהחלטות העירייה.

 

איחוד הרשימות נועד להקשות על ראש העיר המכהן רון חולדאי שמוביל בסקרים וזוכה לתמיכה רחבה. "ישנה הזדמנות אמיתית אחרי 20 שנה להחליף את ההנהגה בעיר ולאפשר לזמיר וברנד, בעלי ניסיון בניהול העירייה ובעלי רקורד ציבורי אמיתי להוביל את העיר", נמסר בהודעה שבישרה על האיחוד.

אסף זמיר וציפי ברנד  ()
נושא החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני. זמיר וברנד

זמיר וברנד הודיעו כי יעמידו את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני הן מבחינת משאבים והן מבחינת קידום תוכניות לגיל הרך, שוויון הזדמנויות בחינוך ו"השקעה מסיבית של תקציבים בהפיכת העיר לעיר שטוב לגדל בה ילדים".

 

המועמד לראשות העיר, אסף זמיר, אמר כי "אני מאוד שמח על איחוד הרשימה עם ציפי ברנד. אני מכיר מקרוב את הפעילות והמחויבות של ברנד לחינוך בעיר, לתכנון והבנייה ולצורך בהפיכת העירייה לנגישה ומעורבת ומעריך את המחויבות העצומה שלה לתושבי העיר.

 

היו ביני ובין ציפי גם מחלוקות לאורך השנים, והעבודה המשותפת כעת של גישור על המחלוקות והגעה להסכמות מפיחה בי תקווה שנצליח יחד להוביל שינוי אמיתי בעיר לטובת כלל התושבים. אחרי 20 שנים, הגיע הזמן להנהגה חדשה".

 

ציפי ברנד, שהסירה את מועמדותה, אמרה: "העירייה צריכה לדאוג לתושבים שלה. אנחנו תושבי העיר הם שמחוללים את הקסם שלה, לא מגדלים ריקים ולא שכונות קפואות. רק האיחוד שלנו יוכל להביא את השינוי שהעיר הזו זקוקה לו כל כך ושאני נלחמת עליו בשנים האחרונות: קידום החינוך בעיר, פיתרון אמיתי לכיכר אתרים ולמרחבים הציבוריים, שקיפות העירייה והגנה על התושב, לנושאים האלו אני מחויבת. רון חולדאי לא מסוגל להביא את השינוי הזה אחרי 20 שנה של עוד מאותו דבר ומאמינה שביחד עם אסף זמיר נציב אלטרנטיבה אמיתית להנהגת העיר".

בחירות לראשות עיריית ת
פוסטים נגד זמיר בעמוד הפייסבוק של ציפי ברנד(צילום: מתוך פייסבוק)

בחירות לראשות עיריית ת
(צילום: מתוך פייסבוק)

בדף הפייסבוק של ברנד, בדקות שאחרי ההכרזה על ריצה משותפת בבחירות המקומיות, עדיין ניתן למצוא פוסטים שבהם מתחה ביקורת נוקבת על התנהלותו של זמיר מתוקף תפקידו כמחזיק תיק החינוך בעירייה. בין היתר, טענה ברנד כי העובדה שאין לו ילדים פוגעת בתפקידו.

 

"אחד שכח מזמן מה זה ילדים בבית הספר (בהתייחסה לחולדאי, א"ב), השני ראה ילדים רק בתמונות.. אסף זמיר שעקבותיו נמצאו רק היום, בכלל חושב שהבעיה שלא היה מודע לה נפתרה, ככה זה שילדים זו רק מילה שאתה משתמש בה כשמגיעה מערכת הבחירות", כתבה ברנד.

 

בפוסט אחר האשימה אותו בגביית כסף לצהרונים בסכום גבוה ממה שמתיר החוק. בפוסט אחר כינתה את זמיר "זחוח" וכתבה: "הבעיה של החינוך בתל אביב מסתכמת בשתי מילים: ראש העיר. או במילה אחת: סגנו".

 

מול ראש העיר המכהן רון חולדאי מתמודדים, מלבד זמיר, איש התקשורת אסף הראל, נציגת מרצ בעירייה מיטל להבי, הרב נתן אלנתן מש"ס והמועמד העצמאי יאיר צברי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים