שתף קטע נבחר

חופשה משפחתית עם אמא, שני אבות ו-5 בנות

"ניצבה בפני הבודקים הבטחוניים בשדה התעופה באילת חבורה של אישה, שני גברים, שלושה שמות משפחה, ארבע תעודות זהות וחמש ילדות". זו לא תחילתה של בדיחה, אלא החיים של מורן מישל. בטור חדש היא מספרת על הורות, גירושים, פרק ב' והמון אופטימיות

אנחנו נכנסים לשדה דב. הבודקת הבטחונית מסתכלת, סופרת, מוודאת שכולנו אכן כולנו. שבע נפשות. כן, כן, אלה אנחנו - גבר, אישה, חמש ילדות. כן, חילונים לגמרי. אל תשאלי במה זה עלה לנו. לא לעשות את הילדות, אלא לשכנע אותן לבוא איתנו לחופשה משפחתית.

 

הבודקת מחייכת, אבל לא בטוח שהיא מבינה שזו לא בדיחה. ניסיתם פעם לשכנע שלוש מתבגרות שכדאי להן לבלות ארבעה ימים אתכם ועם האחיות הקטנות שלהן? טום קרוז בנה מזה קריירה. תעשו גוגל, קוראים לזה "משימה בלתי אפשרית".

 

לכתבות וטורים נוספים - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

בכל אופן, השנה, אחרי כמה שנים של הפוגה במסורת חופשת סוכות המשפחתית שלנו, הצלחנו לאסוף את כל הצאצאיות, לשים אותן ביחד איתנו על מטוס לאילת, להתמקם במלון, לשחות, לשכשך, לנוח, להשתזף, לחרוש את הטיילת, להתפעל מדולפינים, לא לאבד אף אחת ולקבל את פניו של האבא של המתבגרות שבא הישר מנסיעת עבודה בארה"ב והצטרף לחופשה המשפחתית.

 

מורן מישל ומשפחתה (צילום: אלבום משפחתי)
"מעדיפים לצחוק במקום לבכות"(צילום: אלבום משפחתי)

עכשיו תארו לעצמכם את הבודקים הבטחוניים בשדה התעופה באילת כשהגענו לתפוס טיסה חזרה הביתה - כאילו לא מספיק קשה היה להם עם השביעייה שלנו, עכשיו ניצבה לפניהם חבורה של אישה, שני גברים, שלושה שמות משפחה, ארבע תעודות זהות, חמש ילדות ורעש. מלא רעש.

 

מנהל התחנה ביקש שנתפצל לצורך הבידוק. הסברנו שאנחנו ביחד. הוא כמובן הנהן באמפתיה וביקש שרק לצורך הבידוק נתפצל למשפחות ונפגש שוב מיד אחרי שיאשרו שאנחנו לא מהווים סכנה לטיסה. ניסינו להסביר לו שככה אנחנו אחרי הפיצול, זו המשפחה, מה שכמובן לא שכנע אותו כי בימים שהוא היה בגן עוד למדו שמשפחה זה אבא, אמא, 2.3 ילדים וכלב.

 

משפחה מופרזת

איך שלא יהיה, התפצלנו: דותן, בנותינו ואני בעמדה אחת, גיל ובנותינו בעמדה שניה, ואז התחילה הקומדיה - סלקטור א' מחפש את הבנות בספח של גיל, רק שגיל טס עם דרכון אז אין ספח. אוקיי, אז אולי הן בספח של קים, רק שקים היא הבת של גיל, אז למרבה ההפתעה בספח שלה לא רשומות האחיות שלה.

 

קראו עוד:

הטעויות הנפוצות ביותר של הורים גרושים

להודיע לילדים על גירושין - שלב אחר שלב

לא שרדו: לידה ומיד אחריה גירושין

 

אנחנו מנסים להסביר שהן בספח שלי, אבל לבטחון קשה להבין איך ילדות מעמדה ב' רשומות אצל אמא מעמדה א', ואם כבר אנחנו בענייני משפחתולוגיה - אז למה לדותן ולי שמות משפחה שונים ומי נשוי למי בכל השבט הזה, ולמי שייכות שתי הילדות שאחת כחולת עיניים ונראית קצת כמו יבוא מאוקראינה והטוענת להיות אחותה הקטנה נראית כמאומצת מברזיל, והאם לגואל רצון יש קשר לחבורה? בשלב הזה אפילו הסלקטורים התגלגלו מצחוק.

 

ובכן, כן. אמרנו לך מר מנהל תחנה - כולנו משפחה אחת. אמא, אבא, אבא, חמש ילדות. ולא, אנחנו לא נשואים ולא גייז. ולא, הם גם לא אחים אחד של השני. ואנחנו לא על סמים. קוראים לזה משפחה מורכבת. מודים, לקחנו את זה קצת לאקסטרים - אנחנו משפחה מופרזת.

 

מורן מישל ומשפחתה (צילום: אלבום משפחתי)
לא מושלמים אבל שלמים(צילום: אלבום משפחתי)

מי היה מאמין? הורים גרושים שמבלים בחופשה משפחתית עם הבנות שלהם ביחד? מילא. אבל הורים גרושים שמבלים עם הבנות שלהם בחופשה משפחתית ביחד עם בן הזוג של אמא והילדות המשותפות שלהם, הלוא הן האחיות של האחיות שלהן, וכל זה והאנשים עוד עומדים ומתלוצצים בבידוק הבטחוני?

 

בונים פרידה ולא מפרקים משפחה

תאמינו. אנחנו ממש הסיפור הרגיל. זה התחיל בשני הורים עליזים וצעירים, שנולדו להם שלוש בנות, וכמו בערך אחד מכל שני זוגות התגרשו לפני כמעט עשור. רק שכשזה קרה החלטנו לא ליפול לסיפור הרגיל של מלחמות, ריחוק, כעס, שנאה וטיפולים פסיכולוגיים לילדות עד גיל 22, ובמקום זה אימצנו מוטו אלטרנטיבי - גיל ואני החלטנו שאנחנו בונים פרידה ולא מפרקים משפחה. למילים יש כוח, וכשדותן נכנס לתמונה הוא הצטרף להחלטה המשותפת שמובילה את חיינו עד היום - שני בתים, משפחה אחת.

 

הרי לא משנה מה נעשה, תמיד נישאר הורים ביחד. וגם אם יש (ויש והיו ויהיו) קשיים בדרך, וגם אם לא לכולם זה ברור מיד, וגם אם צריך לפעמים לעזור לאנשים לשחרר את הגבה שנתפסה להם בהרמת הגבה -אלה אנחנו. מעדיפים לצחוק במקום לבכות, לבנות במקום לפרק, להודות שאנחנו לא מושלמים ואפילו רחוקים מזה, אבל מה? אנחנו לגמרי שלמים.

 

אז לטובת אותם בודקים בטחוניים ספקניים, ובעיקר לטובת כל המשפחות המורכבות שמחפשות דרך קצת אחרת, הטור הזה יביא סיפורים מהבית של משפחה בהפרזה. מי יודע? אולי תמצאו שגם אתכם זה משעשע ואולי אפילו תגלו שזה לגמרי אפשרי, אז בכלל תשמחו אותנו.

 

מורן מישל היא כותבת, מנהלת קהילות רשת, מנחת סדנאות כתיבה ובעלת קבוצת הפייסבוק לאימוני כתיבה Writing Gym Group

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום משפחתי
"תמיד נישאר הורים ביחד"
צילום: אלבום משפחתי
מומלצים