שתף קטע נבחר

ההרוג ה-16 באופניים החשמליים: "החברים בכו וחיכו לנס שלא הגיע"

מותו של ארי נשר הבוקר בבית החולים איכילוב העלה את מניין רוכבי האופניים החשמליים שנהרגו השנה בכבישיים למספר שיא. אבא של חברו קרא להורים: "אם אתם רוצים את הילדים שלכם חיים - קחו מהם את כלי הנשק הרצחני שנקרא אופניים חשמליים". בית הספר תלמה ילין שבו למד נפתח במיוחד לאסיפה לזכרו

פינת זכרון לזכרו של ארי נשר ז
פינה לזכרו של ארי נשר ז"ל בבית הספר לאומנויות תלמה ילין

עשרות תלמידים, הורים ומורים מגיעים משעות הצהריים (יום ה') לבית הספר לאומנויות תלמה ילין בגבעתיים, שבו למד הנער ארי נשר ז"ל - שמת הבוקר מפצעיו בבית החולים איכילוב לאחר ארבעה ימי מאבק לאחר שנדרס בתאונת פגע וברח בשדרות רוקח בתל אביב בעת שרכב על אופניים חשמליים. בית הספר נפתח היום במיוחד במהלך חופשת חג הסוכות, ונערכה אסיפה לזכרו של ארי.

 

מנהל בית הספר, משה פילוסוף, עמד בשער הכניסה וקיבל את פני התלמידים. "יש פה תלמידים שבוכים, זו טראומה", אמר. "אנחנו פה בסיר לחץ. אין לי כל כך מילים לתאר את הכאב הזה. אנחנו מאוד מקווים ורוצים בתקופה הזו ובכלל להיות הרבה ביחד. רצינו להיות ברגעים האלו עם התלמידים ולזהות את הצרכים של כל אחד. זה אובדן מאוד קשה, אנחנו בתוך הסיפור הזה. צר לי שהוא הסתיים ככה". אנשי השירות הפסיכולוגי ייעוצי (שפ"י) של משרד החינוך הגיעו גם הם למוסד, וכן מפקחי המחוז מטעם המשרד. היועצים יעניקו סיוע נפשי וליווי לתלמידים ולחברי הצוות.

 

 

 

 

רועי מוסיוב, תלמיד כיתה י"ב בבית הספר, סיפר: "אני תמיד זוכר את ארי עם איזושהי חיות כזאת. כל אובדן הוא קשה אבל החיות הזו תהיה חסרה פה, זה בטוח. אתמול כשנודע לנו על ההחמרה במצב זה היה מאוד קשה וישר באנו לפה. בטבעיות אנשים הגיעו לפה, כדי לתמוך אחד בשני. ארי אהב מאוד לצחוק. כולנו כאן באמפתיה ואין לנו כעס. אנחנו פה בשביל לתמוך אחד בשני. אם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות זה להיות אחד ליד השני".

תלמידים  (צילום: שאול גולן)
תלמידים הגיעו לבית הספר לזכרו של ארי(צילום: שאול גולן)

תלמידים  (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

אביו של אחד מחבריו של ארי ז"ל כתב היום בפייסבוק: "בימים האחרונים יצא לי לראות את אותם נערים ונערות מתכנסים ובוכים בבתים ובפתח בית החולים בהמתנה לנס שלא הגיע", כתב האב חן רונסקי, ופנה להורים: "אם אתם רוצים את הילדים שלכם חיים ובריאים – קחו מהם את כלי הנשק הרצחני שנקרא אופניים חשמליים. הכלי הזה פוגע בכולם – הילדים שלנו, הולכי רגל תמימים ומשפחות שלמות".

 

 

 

אינפו גרפיקה אופניים חשמליים סכנה הרוגים תאונה תאונות דרכים (צילום: באדיבות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)
(צילום: באדיבות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

 

אינפו גרפיקה אופניים חשמליים סכנה הרוגים תאונה תאונות דרכים (נתונים: הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)
(נתונים: הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים)

מותו המצער של נשר הבוקר העלה את מספר ההרוגים בתאונות אופניים חשמליים השנה למספר שיא של 16. עד כה השנה נהרגו 11 רוכבי אופניים רגילים. מדובר בעלייה בנתוני האופניים החשמליים, במיוחד ביחס לשנים עברו; על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד), בשנת 2017 נהרגו 18 רוכבי אופניים, שבעה מהם רכבו על אופניים חשמליים. ב-2016 נהרגו בדרכים 20 רוכבי אופניים, מחציתם רכבו על אופניים חשמליים. ב-2015 נהרגו רק שני רוכבי אופניים חשמליים ו-15 רוכבי אופניים רגילים.

 

מתוך 16 רוכבי האופניים החשמליים שנהרגו בדרכים השנה, ארבעה היו מתחת לגיל 16 - הגיל שבו מותר על פי חוק לרכב על אופניים חשמליים בישראל. שישה מבין ההרוגים נהרגו בתחום הבין-עירוני, עשרה נהרגו כשרכבו בתוך ערים: יחד עם ארי נשר, מספר רוכבי האופניים החשמליים שנהרגו בתל אביב עומד על שלושה. בירושלים נהרגו שניים. חמשת מקרי המוות האחרים היו באשדוד, בני ברק, רמת גן, ראשון לציון וטייבה.


זירת התאונה ()
זירת תאונת הפגע וברח בשדרות רוקח

שחקן הכדורגל החשוד בתאונת הדרכים (צילום: עמית שעל)
הנהג החשוד בפגיעה. שחקן הכדורגל יצחק אספה(צילום: עמית שעל)

 

איריס, ארי ואבי נשר (צילום: רפי דלויה)
איריס, ארי ואבי נשר(צילום: רפי דלויה)

ארי ואבי נשר (צילום: רפי דלויה)
ארי ואביו אבי נשר(צילום: רפי דלויה)
 

ארי נשר ואחותו תום נשר (צילום: רועי בר)
ארי ואחותו תום נשר(צילום: רועי בר)
 

 

 

מורתו של ארי, ורד דור, ספדה לו: "הלב שבור עם מותו. נער נבון וסקרן, מלא חיים ויפה תואר. בשורה שלא ניתן להכילה וצער שאין כמותו על הנער הצעיר והמרהיב הזה שאיננו. לבי עם משפחתו וחבריו, מורי בית הספר תלמה ילין ותלמידיו".

 

אביו של חברו הקרוב של ארי, מיכאל גולן-גלמי, כתב בפייסבוק: "החיים משטים בנו. החבר הקרוב ביותר של מיכאל שלנו מת היום אחרי שנפגע בתאונה לפני כמה ימים", כתב עמרם גלמי, והוסיף כי משפחתו מתאבלת יחד עם משפחת נשר "על מותו של ארי וכואבים את כאבו של מיכאל שאיבד חבר לחיים. לא יודע איך מתגברים על כאב כזה, על אבל נוראי כל כך, על אובדן של בן, עלם נעורים. יהי זכרו ברוך".

 

מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עו"ד רחלי טבת ויזל, מסרה: "מותו של ארי נשר ז"ל מצטרף לצערנו לרשימה ארוכה וכואבת של 15 הרוגים בקרב רוכבי האופניים החשמליים בשנה האחרונה. רוב הרוכבים נהרגו בעת רכיבה על הכביש בתחום העירוני, מרביתם המוחלט לא חבש קסדה וארבעה מתוכם הינם נערים בני פחות מ-16. חבישת הקסדה הינה קריטית נוכח ריבוי פגיעות הראש בפציעות החמורות והקטלניות. הקפדה על גיל 16 הינה משמעותית בהיעדר ידע של הילדים באשר להתנהגות בכביש. בגיל זה בבתי הספר נלמדים כללי הבטיחות היסודיים גם בהתייחס לאופניים חשמליים, ובו נבחנים התלמידים בבחינת התיאוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים