שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עונת המדידה

  הדרך הטובה ביותר להבטיח הצלחה מתחילת השנה ועד סופה קשורה ביכולת שלנו למדוד את מה שאנחנו עושים

  המסע שלי בישראל הסתיים ואני בדרכי לניו יורק הקרירה, הגשומה והסתווית. בכל פעם שאני צריך לחזור יש לי תחושה אמביוולנטית, שמח ועצוב. קיבלתי החלטה שכל עוד אני יכול להרשות לעצמי אני חוגג את ראש השנה עם המשפחה והחברים, בישראל. אז הנה שבועיים וחצי עברו ואני במטוס בדרכי חזרה.

  קצת לפני שמגיעים לניו יורק יש את הקטע הזה שהטייס מודיע שבעוד דקות אחדות המטוס ינחת, אנחנו נדרשים ליישר את גב המושב, לכבות את המכשירים הניידים, לחגור את חגורת הבטיחות ולהתכונן לנחיתה. מסתבר שלא משנה כמה פעמים אני מגיע לניו יורק, כשחוצים את קו המים לתוך היבשה כל המראה של העיר וגורדי השחקים המתנשאים לגובה רב שכמעט נוגעים בבטן המטוס מעורר בי התרגשות.

   

  אני אוהב את ניו יורק ומתגורר בה שנים האחרונות ותמיד יש משהו בעיר שמתרגש בכל פעם שאני מגיע חזרה.

  המסע לישראל הוא חלק מתוכנית שאני מתכנן עוד בתחילת השנה, וחלק מתהליך שאני תמיד עושה, זה קשור לזה שהחלטתי שכל עוד אימא שלי בחיים אני מתחייב להגיע לחגוג את החגים בישראל. זה הזכיר לי שרבים מאתנו יבנו תכניות לקראת השנה המתקרבת ואיחלו לעצמם ולאחרים שנה של הגשמה בריאות והצלחה.

   

  בואו נבדוק כמה באמת זוכרים מה התחייבנו לעצמנו בשנה הקודמת וכמה הצליחו להגיע למה שהם

  אמרו שהם יעשו.למה זה לא קורה? למה אנחנו מתחייבים בתחילת השנה על מלא תכניות שבהרבה מקרים לא יצאו לפועל. אם אתם קוראים את הטור ותוהים על מנה אני מדבר בכלל כי כל מה שאמרתם עשיתם אז אני מציע שתעצרו כאן, כי הטור הזה הוא לא בשבילכם. הוא מיועד לאלו שרשמו לעצמם או לפחות הצהירו בתחילת השנה כי הםהיו רוצים להשיג תוצאות כאלו ואחרות, רק שזה לא קרה ומשום מה לא קורה.

   

  המטוס נחת ואספתי את המזוודה. יצאתי לפגוש את שרית שבאה לאסוף אותי מהשדה, שרית ואני חברים טובים כבר כמה שנים ובארץ יצא לנו לאמן בעיקר מורים ואנשי עסקים.התחבקנו ארוכות, הפעם האחרונה שהתראינו הייתה לפני כמעט חצי שנה, הגענו למכונית לעשות את דרכנו למרכז העיר, שם אנו אמורים לפגוש את רינת ואת אבי, שני חברים נוספים שחושבים להיות מאמנים במקצועם, מדי שנה אנחנו נפגשים למפגש של שעתיים לסיעור מוחות.

  היה לי חשוב לעשות זאת עם מיד עם הנחיתה שלי. הגענו לאזור סנטרל פארק, ישבנו בקפה. מזג האוויר הנעים רק הוסיף לתחושת התרוממות הרוח שאפפה אותי. אז מה קורה חברים, שאלתי.

   

  אבי התחיל: ״אני שמח על ההזדמנות להיפגש ולעשות את התהליך הזה זה משהו שמאוד יכול לעזור לי בהתפתחות העסקית והאישית שלי, כמעט כל מה שאמרתי שאני רוצה להשיג קרה השנה בגלל שעבדתי עם מאמן ולפי תכניות מאוד ברורות ומובנות״.

   

  רינת הרימה את גבותיה כלפי אבי ״באמת? כמעט כל מה שאמרת שאתה רוצה להשיג השגת?״ אבי הסתכל עליה כמעט נעלב, ״כן! למה את מתפלאת?״

  ״לא יודעת, הייתה לי תחושה שהיו פעמים שאמרת שאתה רוצה להשיג משהו וזה לא קרה”.

   

  חברים, הצעתי באסרטיביות, המקום הזה שאנחנו נפגשים בו הוא לא למטרות העלבה או ביקורת, אלא מקום של למידה וצמיחה. אני מציע שנתקן, בואו נשנה את הטון ואת האופן שבו שואלים את השאלות למקום מצמיח, ככה לפחות עובדים מאמנים מקצועיים. פניתי לרינת, איך אפשר לשאול את מה שאת רוצה לדעת בצורה שתעודד את האדם שלפניך ולא תפגע בו. ״אולי לשאול מה עבד לך? ומה לא עבד לך? ומהו שתלוי בך שאפשר לתקן?״ זה נשמע הרבה יותר טוב, לא? ״

   

  זה באמת נשמע הרבה יותר טוב, מה שעבד לי זה שרשמתי את המטרות שלי וגם רשמתי את הפעולות בצורה שאפשר למדוד את מה שאני עושה. לדוגמה הצהרתי שאני רוצה לאמן עוד חמישה לקוחות חדשים. ידעתי שעל מנת שזה יקרה אני צריך לפגוש לפחות חמישים בעלי עסקים שמתוכם יסגרו חמישה, על מנת לפגוש חמישים בעלי עסקים הייתי צריך להתקשר לשלוש מאות בעלי עסקים, וככה בדקתי את עצמי. אתם יודעים מה הפלא? שזה באמת עבד! הצלחתי לקבל אפילו יותר מחמשה לקוחות חדשים.

   

  ״אז בעצם על מנת להשיג כל דבר פשוט צריך לרשום מה רוצים?״, שאלה רינת. זה רק שלב אחד. על מנת להשיג כל מה שרוצים יש נוסחה פשוטה: אני לא אומר שזה קל, אלא פשוט, הדבר הראשון זה לדעתאמת מה רוצים. הדבר השני זה לדעת למה רוצים את הדברהזה. מה עומד מאחרי התשוקה לדבר הזה, אם לא יודעים למה עושים את מה שעושים התוצאות לא יהיו ברורות לכן עדיף להשקיע זמן ולמצוא את הלמה. הדבר השלישי זה לנקוט בפעולות לא סבירות שאפשר גם למדוד אותן. לדוגמה הפעולה שאבי ציין בסיפור שלו היא דוגמה למשהו שאפשר למדוד. לסיכום אם אתם רוצים להגיע לסוף השנה עם התוצאות שרשמתם לעצמכם בתחילת השנה, אתם צריכים לדעת מה אתם רוצים ולמה. אחרי שיש את שני אלו צריך לבדוק איזהפעולות לא סבירות ביכולתי לעשות וחשוב לא פחות זה למדוד כל דבר על מנת לבחון את קצב ההתקדמות.

   

  דבר שיכול מאוד לעזור זה לקחת מאמן שישמור על המחויבות שלכם בתהליך אם תעשו את כל אלו התוצאות וההצלחה יגיעו באחריות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים