שתף קטע נבחר

במותו הציל ארי נשר 5 ישראלים

איבריו של ארי נשר בן ה-17, שנהרג בתאונת פגע וברח בתל אביב בערב סוכות, הושתלו בגופם של חמישה אנשים. ניתוחי ההשתלה התבצעו הבוקר בבתי חולים ברחבי הארץ

 

"אין מילים. נהיה אסירי תודה לנצח" - משפחתו של מושתל הריאות מודה למשפחת נשר:

 

 

 

אתמול (ה') הלך לעולמו ארי נשר בן ה-17, חמישה ימים לאחר שנדרס תאונת פגע וברח בשדרות רוקח בתל אביב בעת שרכב על אופניים חשמליים. משפחתו החליטה לתרום את איבריו, והבוקר (ו') החלו ניתוחי ההשתלה.

 

איבריו של נשר הושתלו בגופם של חמישה אנשים. ליבו של ארי הושתל בגופו של גבר כבן 60 בבית החולים שיבא, ריאותיו בגבר בן 50 בבית החולים בלינסון, הכבד שלו בגופו של בן 36 בבית החולים איכילוב, כליה אחת בבן 17 בשניידר וכליה נוספת בבן 10 ברמב״ם. קרניות עיניו יושתלו בימים הקרובים.

 

מהמרכז הלאומי להשתלות נמסר: "מתוך אמונה שאין דבר חשוב יותר מהצלת חיי אדם, משפחת נשר, באצילות נפש יוצאת דופן ובשעתה הקשה ביותר, החליטה לתרום את איבריו של ארי, בתקווה שיצילו חיים של אחרים. בשעות הבוקר המוקדמות היום, החלו ניתוחי ההשתלה. משפחת נשר מבקשת להתחשב במצבה ולהימנע מפניות של התקשורת".

 

לחתימה על כרטיס אדי

 

ארי נשר  (צילום: דוברות מד
התנדב במד"א כל שבוע. ארי נשר (צילום: דוברות מד"א)

 

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: לאחר ניתוח ארוך, בראשותו של פרופ יעקב (ג'יי) לביא השתלת הלב עברה בהצלחה והחולה מתאושש ביחידה לטיפול נמרץ לב בשיבא.

השתלת הלב הגיעה לחולה בדקה התשעים שכן לאור החמרת מצבו הוא תוכנן לניתוח השתלת לב מלאכותי בשבוע הבא. המשפחה מבקשת להודות מקרב לב למשפחת נשר אשר באצילות נפש תרמה את אברי הבן, ארי נשר ובכך הצילה את חיי יקירם".

 

מבית החולים שניידר נמסר: "הסתיימה השתלת כליה בנער חטאב רפיק אשר סבל מאי ספיקת כליות על רקע מחלה תורשתית. לאחר כשנתיים בטיפולי דיאליזה הגיעה התרומה המיוחלת. הניתוח עבר בהצלחה והנער מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ במצב טוב והוא מתקשר עם הוריו. מרכז שניידר לרפואת ילדים משתתף בצער משפחת התורם ומודה לה על אצילותה ברגע הקשה מכל".

 

הלווייתו של ארי נשר תתקיים ביום א' בשעה 12:00 באודים.

 

"תקווה להציל חיים של אחרים"

"אף ילד בעולם לא צריך להסתלק ממנו בגיל 17", כתבה משפחתו אתמול (ה') עם היוודע על מותו בטרם עת. "ארי שלנו לא היה רק ילד יפה תואר, הוא היה ילד מוכשר, סקרן, שנון וכל כך שמח", כתבו עוד וסיפרו על הנער שאיבדו, "הוא היה קולנוען צעיר ומוכשר ותמיד ניסה לעזור לכל מי שהיה זקוק לו. הוא חלם להיות פרמדיק בצבא, ובשנה האחרונה התנדב מדי שבוע במד"א. מגיל צעיר ארי עורר בכל מי שסבב אותו את הרצון לחיות ולשמוח וליטול חלק בדבר הנפלא הזה, שנקרא חיים.

 

"ארי שלנו נפגע בתאונת דרכים קשה. ברגע אחד, עולמנו חרב עלינו. כנגד כל הסיכויים, נלחמנו איתו על חייו עד לרגע האחרון", המשיכו וכתבו בני משפחתו של הנער, והוסיפו כי יתרמו את איבריו: "משאפסה התקווה, החלטנו לתרום את איבריו של ארי בתקווה שיצילו את חייהם של אחרים. ברגעיו האחרונים ארי שלנו היה מוקף במשפחתו ובחבריו הרבים והאוהבים, שבאו לחגוג לו יום הולדת 17".

  

אספה ייחשד בהריגה

בעקבות מות הנער, תעדכן המשטרה את החשדות נגד הכדורגלן החשוד יצחק אספה, שעל פי החשד דרס את נשר ואת חברו והפקירם בצד הכביש, והוא ייחשד בהריגה. בינתיים, לקראת הגשת כתב האישום נגדו, ייאלצו במשטרה להוכיח כי אכן נהג בגילופין לפני התאונה כדי שניתן יהיה להאשימו בהריגה ולא רק בהפקרה.

 

אספה, ששומר בינתיים על זכות השתיקה, יישאר במעצר לפחות עד יום ראשון הקרוב.השופט רועי פרי אמר השבוע כי "לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים, עיינתי בתיק החקירה ובדו"ח הסודי העדכני, נחה דעתי כי קיים חשד סביר למיוחס לחשוד באשר לכל העבירות שמצויינות בבקשת המעצר".

 

לדבריו, נסיבות התאונה כפי שעולות מחומרי החקירה "מלמדות על מסוכנות, על מעשים כעורים ועל התנהגות אנטי חברתית. הדברים מתחדדים נוכח עדותו של עד הראייה, אשר מתאר את השתלשלות התאונה ואת בריחתו של הרכב הפוגע".

 

הוא הוסיף כי "עיינתי לעומק בתיק החקירה, ועליי לציין כי בהחלט יש חשש לשיבוש בתיק זה. קיימות סתירות בין הגרסאות ויש לאפשר למשטרה למצות את החקירה". עוד הוא ציין כי בין הראיות - "קיומה של חשבונית המלמדת על רכישת אלכוהול בסכום ניכר. למותר לציין, כי הדברים אינם משתלבים עם גרסת החשוד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי דלויה
ארי נשר ז"ל
צילום: רפי דלויה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים