שתף קטע נבחר

הקרב על ת"א: מנהיגת מחאת הלהט"ב מצטרפת ליריב של חולדאי

פרסום ראשון: חן אריאלי, יו"ר האגודה למען הלהט"ב שהובילה את מחאת הענק של הקהילה הגאה בקיץ האחרון, הוצבה במקום השלישי בסיעתו של אסף זמיר. בכוורת של זמיר: שלוש דמויות בולטות מהקהילה הגאה

חן אריאלי יו
חן אריאלי. מקום 3 ברשימתו של אסף זמיר(צילום: גיא כהן)

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי, שהובילה את מחאת הענק של הקהילה הגאה בקיץ האחרון, הצטרפה למערכת הפוליטית בתל אביב-יפו, והוצבה במקום השלישי בסיעתו של אסף זמיר "רוב העיר" שתתמודד בבחירות המקומיות בעוד חודש. כך נודע ל-ynet.

 

מי שעומד מאחורי המהלך הוא חבר המועצה ומחזיק תיק הגאווה, יניב ויצמן, שמאמין כי צירופה של אריאלי לרשימה חשוב ומשמעותי ויחזק את הקול הלהט"בי בעירייה. ויצמן, שמכהן כיו"ר איגי (ארגון הנוער הגאה), פינה את מקומו כדי לאפשר לה להשתלב במקום בכיר ברשימה, והוא ישובץ במקום הרביעי.

 

 
בנוסף, בכוורת של זמיר נמצאת גם בל אגם, פעילה מרכזית ומשפיעה בקהילה הטרנסג'נדרית שאמורה להיות יועצת ראש העיר לקהילה הטרנסית, אם ייבחר זמיר. בכך נוצר תקדים שבו יש שלוש דמויות בולטות מענפים שונים בקהילה הלהט"בית, דבר שעתיד להוביל לקרב משמעותי על קולות הקהילה הגאה, בעיקר מול סיעת מרצ, שגם בה מתמודדים באופן מסורתי חברים מוכרים בקהילה. 
 

אריאלי הודיעה על נבצרות ביחס לשאר תפקידיה באגודה עד הבחירות וטרם החליטה אם תמשיך בהם במקביל לחברותה במועצת העיר, אם תיבחר, או שתפרוש. זאת אף שאינה מחויבת לכך מבחינת החוק. ענבל קצף תמלא את מקומה בתקופת הנבצרות.

 

"התלבטתי עד הרגע האחרון אם להתמודד ברשימה למועצת העיר או להסתפק בתמיכה מבחוץ והגעתי למסקנה שלאף אחד מאיתנו אין זכות לשבת מהצד ברגעים כל כך משמעותיים לעיר ולמדינה", אמרה אריאלי. "זה הזמן להוביל שינוי וזה התפקיד שלנו. אסף זמיר הוא המנהיג של הדור הבא במחנה הדמוקרטי-חילוני בתל אביב ובישראל ו'רוב העיר' תחת הנהגתו הפכה בעשר השנים האחרונות לבית הפוליטי המרכזי של הקהילה הלהט"בית. אני מאמינה שהייצוג הלהט"בי בשלטון המקומי יכפיל את עצמו בבחירות הקרובות, בין היתר בזכות מהלך יזום שהובלנו באגודה, ואני גאה להיות אחת מנבחרי הציבור הבאים של הקהילה".

יניב ויצמן חן אריאלי אסף זמיר בחירות תל אביב ()
יניב ויצמן, חן אריאלי ואסף זמיר

אריאלי (42), תושבת יפו, מכהנת מאז 2015 כיו"ר האגודה למען הלהט"ב ועמדה בראש המאבק של הקהילה הגאה בקיץ האחרון. בשיאו שבתו עובדים במאות מהחברות והארגונים הגדולים במשק והפגינו כ-80 אלף איש בכיכר רבין.

 

ברזומה: תקצוב ממשלתי לטובת הקהילה הגאה

הישגים נוספים בתקופת כהונתה הם החלטת הממשלה להכניס לראשונה לבסיס תקציב המדינה כ-10 מיליון שקלים לטובת תמיכה בקהילה הגאה - סכום שהושג לאחר מחאה של האגודה ואיום לבטל את מצעד הגאווה בתל אביב; השינוי בעמדת המדינה בנוגע לאימוץ על ידי זוגות להט"בים וההיתר לתרומות דם של הומואים.

 

לפני שכיהנה כיו"ר האגודה הייתה אריאלי בין היתר היועצת הבכירה של ח"כ מרב מיכאלי ומפיקת פסטיבל הקולנוע הגאה. לפני ההחלטה להצטרף לפוליטיקה המקומית, יזמה אריאלי עם האגודה למען הלהט"ב בפעם הראשונה את "מצע הגאווה", שבו נקראו מועמדים ומועמדות לרשויות המקומית להתחייב לפעול למען הקהילה הגאה.

 

ויצמן אמר בעקבות הצטרפותה של אריאלי: "אני מאמין ביצירת שינוי מבפנים. הגעתי לעירייה לפני עשור כדי להשמיע את קולה של הקהילה וזה הוכיח את עצמו בעשייה האינטנסיבית שהובלנו בעיר. לכן חשבתי שיהיה נכון לפנות את מקומי לטובת נציגות נשית בקהילה. אני מתרגש מצירופה של חן אריאלי לסיעה וכבר מדמיין וחולם מה נוכל לעשות ביחד".

 

יו"ר הסיעה והמועמד לראשות העיר, אסף זמיר, הוסיף כי "אנחנו בונים נבחרת שתנהיג את העיר תל אביב-יפו בשנים הקרובות על כל אתגריה ומורכבויותיה. חן היא מנהיגה אמיצה שמובילה בשנים האחרונות מאבקים מהגדולים שהיו במדינת ישראל וזו זכות אדירה להציג אותה כשותפה לדרך ובקרוב חברת מועצת עיר יחד עם יניב ויצמן, חברי ושותפי בעשור האחרון שמדגים שוב את רמת המחויבות שלו לקהילה הלהט"בית ולייצוג מגדרי שווה בה".

 

מדובר בחיזוק נוסף לסיעתו של זמיר, לאחר שאיחד כוחות עם המועמדת לראשות העיר ציפי ברנד, שפרשה מהמרוץ ושובצה במקום השני ברשימתו. פרט לחולדאי ולזמיר מתמודדים לראשות העיר תל אביב גם אסף הראל ונתן אלנתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יניב ויצמן, חן אריאלי ואסף זמיר
מומלצים