שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ברכבת חזרו לשגרה: איחורים וקרונות עמוסים

  מאות אלפים שבו אחרי החגים לעבודה ולצבא, והתוצאה הייתה הצפויה: עומס ומחסור ברכבות. הסיבה בין השאר: צמצום הקו חיפה-ת"א כדי לפנות קרונות לקו ירושלים-נתב"ג. נוסע: "השר עסוק בטקסים ואנחנו עומדים כמו סרדינים"

   

   

  רכבת ישראל רכבות עומס איחורים קרונות עמוסים אחרי החג ל כיון תל אביב (צילום: צילום: עפרה משה-מגל)
  צפוף ברכבת, הבוקר(צילום: צילום: עפרה משה-מגל)

  תקופת חגי תשרי הסתיימה ובוקר עמוס (יום ג') עבר על מאות אלפי ישראלים שחזרו להשתמש ברכבת בדרכם לעבודה ולצבא. השילוב של החזרה לשגרה עם העומסים שמדמים את ימי ראשון גרמה לעיכובים ברחבי הארץ. אחד הקווים שבו נרשמו עומסים כבדים הוא בין חיפה לתל אביב, ולפי מיילים אדומים שהגיעו ל-ynet נדחסו עשרות אנשים בקרונות צפופים.

   

   

  "תמיד בימים של חזרה לשגרה יש לחץ בקו הזה", אמר גיא, המתגורר בחיפה ועובד בתל אביב. "החיפאים עולים לרכבת שהיא פרברית ואז בחדרה ונתניה כבר אין לאנשים מקום לעלות או לרדת מהרכבת".

  רכבת ישראל רכבות עומס איחורים קרונות עמוסים אחרי החג ל כיון תל אביב (צילום: לולה )
  (צילום: לולה )

  רכבת ישראל רכבות עומס איחורים קרונות עמוסים אחרי החג ל כיון תל אביב ()

  אחת הסיבות למצב היא הסטת רכבות לקו ירושלים-נתב"ג. ברכבת ישראל נאלצו לאחרונה להוריד את כמות הרכבות לשעה בקו חיפה-תל אביב משלוש לשתיים, בשל העברת קרונות לטובת הרכבת המהירה מהבירה לנמל התעופה.

   

  "לאיחורים של 20 דקות כבר התרגלנו, אבל המסות והצפיפות האלה מדהימות", מוסיף גיא. "אני גבוה אבל היו צעקות של אנשים שכמעט התעלפו. מה שמפחיד הוא שיש עדיין אנשים שלקחו גשר, ככה שרק ביום ראשון הבא יתחיל הבלגן האמיתי. במקום להוסיף עוד קווים ומסילות, השקיעו רק בירושלים וזה יבוא על חשבון שאר הארץ".

   

  אייל (24), סטודנט באוניברסיטת תל אביב שגר בחיפה, טוען כי הוא לא מאשים את רכבת ישראל: "אין כאן חשיבה צעד קדימה. אפילו לא חצי צעד. השר עסוק בטקסים ואנחנו עומדים כמו סרדינים בקו הזה. לא יכול להיות שבישראל 2018 קידמה במקום אחד באה על חשבון מקום אחר. הגענו למצב ששימוש התחבורה ציבורית הפך למלחמה. הרי זה משהו מאוד בסיסי שיהיה לי מקום לעמוד ברכבת בלי להימחץ".

   

  בתוך כך, בשל עבודות לשדרוג ופיתוח המסילה באיזור בנימינה, תופסק זמנית תנועת הרכבות במקטע בנימינה-חדרה, בשני הכיוונים, ביום שישי הקרוב החל משעה 00:01 (חצות הלילה שבין חמישי לשישי) ועד לסיום השירות ביום שישי. תחנת קיסריה פרדס חנה תהיה סגורה.

   

  מרכבת ישראל נמסר כי "משרד התחבורה יתגבר את קווי התחבורה הסדירים, ורכבת ישראל תפעיל שירות היסעים חינמי, 24 שעות ביממה, בין תחנות בנימינה לחדרה, בשני הכיוונים. אנו מתנצלים בפני נוסעינו על אי הנוחות הזמנית ומודים על ההבנה והסבלנות".

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה לטענות הנוסעים: "העומסים הבוקר, עם החזרה מהחג, בדומה לימי א', היו משמעותיים ולוו באתגרים תפעוליים רבים בכלל זה במערכת האיתות וברכבות. אלה גרמו לשיבושים ברשת.זאת, לצד קיצור מסלול רכבת אחת מנהריה לחיפה. החלטה שהתקבלה לצורך הפעלת הקו המהיר, לאחר הצגת כל החלופות האפשריות".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים