שתף קטע נבחר

ראש מועצת מטה יהודה מואשם בשוחד: יחס מועדף לקבלן

על פי כתב האישום, משה דדון לקח שוחד של 200 אלף שקלים מהקבלן גבי מגנזי ובתמורה הפך אותו ל"קבלן הבית" של המועצה. במסגרת הסדר טיעון הוא יודה באישומים וצפוי לכארבע שנות מאסר בפועל. עוד באישום: שיבוש מהלכי משפט וקשר אינטימי עם עובדת מועצה

"קבלן בית" תמורת שוחד. ראש המועצה משה דדון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"קבלן בית" תמורת שוחד. ראש המועצה משה דדון(צילום: מוטי קמחי)

הפרקליטות הגישה הבוקר (יום ד') כתב אישום נגד משה דדון, ראש מועצת מטה יהודה, במסגרת הסדר טיעון שנחתם בינו לבין פרקליטות מחוז ירושלים. לפי הסדר, דדון יודה בארבעה אישומים שמייחסים לו עבירות של לקיחת שוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירת מרמה והפרת אמונים - לאחר שקיים קשר אינטימי קרוב עם עובדת מועצה שהייתה נתונה למרותו.

 

 

במסגרת ההסדר יתבקש בית המשפט לגזור על דדון 47 חודשי מאסר בפועל - כמעט ארבע שנים - בנוסף לחילוט רכוש בשווי 350 אלף שקלים וקנס כספי בסך 100 אלף שקלים. במסגרת ההסדר אף הסכים דדון כי יושעה מתפקידו, וכן הובהר כי העבירות שבהן הורשע הינן עבירות אשר יש עמן קלון.

 

כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים כולל גם את אחיו, אבי דדון, שנכלל בהסדר הטיעון ואיתו הוסכם כי בית המשפט יתבקש לגזור עליו שנתיים מאסר בפועל, חילוט בשווי 150 אלף שקלים וקנס כספי בסך 100 אלף שקלים. בנוסף יידרשו דדון ואחיו לשלם מס הכנסה ומע"מ בגין כספי השוחד שקיבלו, ומטבע הדברים לא דווחו כחוק.

 

על פי כתב האישום, במהלך שנת 2015 לקח ראש המועצה משה דדון מהקבלן ואיש העסקים גבי מגנזי שוחד בסך 200 אלף שקלים. שוחד זה ניתן לדדון כתמורה ליחס מועדף שקיבל מגנזי בהתקשרות העסקית עם המועצה, ובעד פעולות הקשורות במילוי תפקידו של דדון כראש המועצה.

 

במהלך השנים 2015-2010 שימש מגנזי כ"קבלן הבית" של המועצה וביצע את רובן המוחלט של עבודות הבינוי והתשתיות. עבור עבודות אלה שילמה המועצה למגנזי ולחברות שבבעלותו כ-180 מליון שקלים, כך שהיו למגנזי אינטרסים כלכליים רחבי היקף במועצה.

 

אישום נוסף מייחס לראש המועצה דדון ולאחיו לקיחת שוחד בצוותא, בסך כולל של 450 אלף שקלים, ביחד עם אדם נוסף - בתמורה לכך שיסייעו במכירת המפעל החקלאי "תדמיר", שפועל בתחומי המועצה, לאיש עסקים ששילם להם את השוחד.

 

באישום אחר מואשם דדון כי קיים קשר אינטימי קרוב עם אחת מעובדות המועצה, וזאת למרות העובדה שהיא הייתה נתונה למרותו ולסמכותו, והייתה לו יכולת השפעה על קידומה בעבודה ותנאי העסקתה.

 

בנוסף, מייחס כתב האישום לדדון ולאחיו עבירות שיבוש מהלכי משפט והפרת הוראה חוקית. על פי כתב האישום, לאחר ששוחררו הנאשמים בתנאים מגבילים במסגרת חקירת המשטרה, יצרו ראש המועצה ואחיו קשר עם מעורבים שונים בפרשה ושוחחו עמם בנוגע לחקירה, וזאת בניגוד לתנאים המגבילים שהוטלו עליהם על ידי בית המשפט.

 

בנוסף מואשם ראש המועצה דדון כי שוחח עם א', עובדת המועצה שלה העביר את כספי השוחד, והורה לה כי אם היא תיקרא למסור גרסה במשטרה במסגרת חקירת הפרשהי עליה להימנע מלמסור פרטים אודותיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים