שתף קטע נבחר

הפרקליטות לגל הירש: "לא הייתה גרירת רגליים בחקירה"

בתשובה לטענות ולפיהן החקירה נגדו נפתחה רק כשנודע על הכוונה למנותו למפכ"ל וכי הייתה "סחבת", השיבה הפרקליטות לגל הירש כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שהתנהלה באופן רציף ושוטף"

"לא נמצא בסיס לטענה". גל הירש (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"לא נמצא בסיס לטענה". גל הירש(צילום: עידו ארז)

פרקליטות המדינה הודיעה היום (יום ה') לתת-אלוף (מיל') גל הירש כי "לא הייתה גרירת רגליים" בחקירה שהתנהלה בעניינו בעת שהיה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בתשובה, אשר שוגרה על דעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן , נמסר כי לאחר בדיקת הדברים ובירורים שנערכו, ובניגוד לטענות שהושמעו – "לאורך כל התקופה בוצעו פעולת חקירה באופן שוטף ורציף".

 

עוד הודגש בתשובה כי "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שכוללת חשדות לביצוע עבירות, הן על פי חוק העונשין והן על פי פקודת מס הכנסה, ואשר מערבת מספר לא מבוטל של חשודים, ובעלת היבטים בינלאומיים משמעותיים".

 

עורכי דינו של גל הירש פנו ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות "הסחבת" בקבלת ההחלטה בעניינו. כזכור, החקירות שהתנהלו נגדו ואשר עסקו בעסקיו בגיאורגיה היוו סיבה המרכזית שבגללה לא התקדמה כוונת השר לביטחון פנים לאשר את מינויו למפכ"ל לפני כשלוש שנים.

 

עוד נמסר לפרקליטיו של הירש כי החקירה כוללת איסוף ראיות בזירה הבינלאומית, ותלויה בשיתוף פעולה של כמה מדינות זרות ושל החשודים, לרבות הירש.

 

כמו כן, מתייחסת התשובה לטענות שהועלו בנוגע לתחילת הבדיקה בעניינו של הירש, כאשר נודע על הכוונה למנותו למפכ"ל. בעניין זה הודגש כי "לא נמצא בסיס לטענה כי הבדיקה החלה על רקע חומר ישן ש'נגנז'". הובהר כי נכון למועד ההחלטה על מינויו למפכ"ל טרם הושלמה בחינת חלק מהמידע שהיה קיים, וממילא לא הוחלט לגביו באופן סופי.

 

לפני כחודשיים הודיע השר לביטחון פנים גלעד ארדן כי בכוונתו לפעול להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק מדוע נפתחה החקירה נגד הירש רק כאשר נודע על מינויו למפכ"ל. אז נחקר הירש בלהב 433 בחשד שחברה בבעלותו העבירה כספים לשר בממשלת גיאורגיה בתמורה לקידום מטרות החברה.

 

פרקליטיו של הירש, עורכי הדין גיורא אדרת וטל שפירא, מסרו בתגובה: "תגובת הפרקליטות שהודלפה לתקשורת במלואה בתוך דקות משליחתה אלינו איננה אלא מיחזור אותן טענות וסיסמאות ריקות המושמעות זה יותר משלוש שנים, ואין בהן כל הסבר ממשי לגרירת הרגליים החריגה והבלתי סבירה בחקירה זו.

חקירת גל הירש החלה בחשד להטיית מכרז בראשון לציון וחשד לשוחד לעובד ציבור זר בגיאורגיה.

 

"בזמן שחלף מאז פתיחת החקירה זיכה בית המשפט בגיאורגיה את שר ההגנה מכל חשד שיוחס לו בעניין זה ובתי המשפט בבריטניה ובצרפת קבעו כי אכן מדובר ברדיפה פוליטית. רק בישראל נותרה החקירה פתוחה. בתיק ראשל"צ הסתיימה חקירת המשטרה לפני שנה וחצי ללא המלצות נגד הירש ומאז התיק שוכב בפרקליטות כאבן שאין לה הופכין.

 

"אף לא אחת מהחקירות שנפתחו אז מצדיקה את הפעולות החקירתיות שמתבצעות לכאורה כיום, ולא ניתן להשתחרר מהתחושה כי פעולות אלה נעשות אך ורק במטרה להצדיק בדיעבד את ההחלטה על סיכול מינוי של הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה.

 

"בנסיבות אלה, התחמקותה והימנעותה של הפרקליטות מלהשיב לטענות אלה והתגייסותה האוטומטית להגן על האופן שבו נולדה חקירה זו וסוכל מינויו של הירש לתפקיד המפכ"ל וזאת מבלי שנערכה בדיקה רצינית כלשהי בנושא, מלמדים כי לצערנו מה שהיה הוא שיהיה, וכי אין כוונה אמיתית להביא סוף לעינוי הדין הכבד. נוכח האמור, לא יהיה מנוס מפעולה בהתאם למתרחש בפרשה חמורה זו, וכך נעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים