שתף קטע נבחר

"דוברת המשטרה גרמה לבננו נזק קשה". משפחת חברו של ארי נשר מאיימת בתביעה

בני משפחתו של הנער החשוד שהרכיב את נשר על אופניו החשמליים, תוקפים את המשטרה: "הייתכן מצב שבו נחרץ דינו של החשוד לפני חקירתו? מדובר בקטין שהיה קורבן לעבירת פגע וברח". בכוונתם להגיש גם תלונה במח"ש

זירת התאונה ()
זירת התאונה

דבריה של דוברת המשטרה בנוגע לחקירת מותו של ארי נשר - גרמו לחברו שנפצע בתאונה נזק קשה. כך טוענים בני משפחתו של הנער, ששוחחו הערב (שבת) עם ynet. הם התייחסו לדברים של מירב לפידות, הדוברת, בסוף השבוע, ולהטחת האשמה בקטין בעת מה שהייתה אמורה להיות רק עדות.

 

משפחת החבר, שחשוד שהרכיב את נשר על האופניים החשמליים וגרם ברשלנות למותו, שלחה מכתב התראה לפני תביעה למפכ"ל המשטרה. במשפחה אומרים כי המכתב נשלח בעקבות "הודעת דוברת המשטרה שיצאה לפני קיומה של חקירה תחת אזהרה, ולפיה 'אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו ארי היה בחיים'".

 

פניית משפחתו של חברו של ארי נשר למשטרה ()

פניית משפחתו של חברו של ארי נשר למשטרה ()

עוד אמרו במשפחה כי "לפני קיום החקירה ובירור העובדות, כשעדיין לא ברור מי נהג באופניים, דוברת המשטרה חרצה את פסק דינו של הקטין". לדבריהם, "מדובר בזיהום החקירה והוכחה לכך כי החקירה נגועה באינטרסים זרים. תלונה למח"ש בעניין תוגש במקביל. שיבוש חקירה זו עבירה פלילית. המשטרה מסיחה את הדעה במגמתיות מהעובדה שמדובר בתאונת פגע וברח, נהג שיכור השתמש ברכב ככלי רצח".

   

תאונה תאונות דרכים אופניים חשמליים הרוגים ארי נשר (צילום: דוברות המשטרה, איחוד הצלה, תיעוד מבצעי מד
ארי נשר ז"ל(צילום: דוברות המשטרה, איחוד הצלה, תיעוד מבצעי מד"א, דוברות מד"א)
 

בני המשפחה אמרו ל-ynet כי המכתב נשלח בעקבות "הודעת דוברת המשטרה שיצאה לפני שהחלה חקירה תחת אזהרה. הדוברת טענה כי 'אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו ארי היה בחיים'".

 

במכתב, שממוען גם לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומבקר המדינה יוסף שפירא, נמסר כי האם הקליטה לא רק את השיחה שכבר התפרסמה בין בן זוגה לחוקר, אלא גם את השיחה הטלפונית המקדימה בינה לבין החוקר. בשיחה זו נאמר לה לטענתה כי הוא אינו חשוד בדבר וכי מדובר רק בהשלמת עדות.

 

במכתב נטען עוד כי הקטין טרם נחקר באזהרה וכי דבריה של דוברת המשטרה לפידות גרמו נזק רב. "הייתכן מצב שבו נחרץ דינו של החשוד לפני חקירתו?", תמהו במשפחה, ולזאת נוסף ההסבר: "מדובר בקטין שהיה קורבן לעבירת פגע וברח שבוצעה על ידי נהג שיכור שהשתמש ברכב ככלי רצח".

 

במכתב מתייחסת המשפחה לדברי דוברת המשטרה מירב לפידות וטוענת כי החקירה זוהמה כדי לטשטש את העובדה שהמשטרה לא פעלה כראוי בתחילת חקירתה עוד בערב התאונה.

 

המשטרה: חוקרים כל חשד

ממשטרת ישראל נמסר: "צר לנו על על האובדן שחווה הנער כאשר איבד את חברו הטוב בתאונה בה היה מעורב. בתיאום ובהנחיית הפרקליטות, על משטרת ישראל לחקור את הנער על מידת מעורבותו בתאונה שבה קיפח חברו, ארי נשר ז"ל, את חייו".

 

עוד מסרו: "בתיאום ובהנחיית הפרקליטות, על משטרת ישראל לחקור את הנער על מידת מעורבותו בתאונה שבה קיפח חברו, ארי נשר ז"ל, את חייו. צר לנו כי המשפחה בוחרת לתקוף את המשטרה ואת נציגיה במקום לעשות את הדבר הבסיסי המצופה מכל אזרח נורמטיבי ולהשיב לשאלות החוקרים שמבצעים את תפקידם ברגישות הראויה. המשטרה חוקרת כל חשד, כולל חשדות שיש בהם לכאורה כדי לסתור זה את זה והכול כדי להגיע לחקר האמת. למותר לציין כי במקביל נמשכת חקירת הנהג הפוגע בחשדות נגדו ואין בחקירה זו בכדי להשליך על חקירת חשדות אלה. התקפות אלו מיותרות ולא ירפו את ידי החוקרים בבואם לבצע את החקירה ללא משוא פנים מתוך חתירה לצדק גם עבור משפחתו של ארי ז"ל".

 

שלשום דווח כי בשיחה שנערכה לפני חקירת חברו של נשר, אמר אחד החוקרים לבני משפחתו של הנער - אמו רות ובן זוגה אריה - כי סרטון התאונה מראה "באופן חד משמעי" שהנערים סטו בכביש. ההקלטה הגיעה לידי אולפן ynet.

 

"למעשה מה שקורה, כל העניין של עצם הנסיעה בכביש, לצערנו אין איסור. הסטייה, הסטייה היא חלק משמעותי בגרימת התאונה", אמר החוקר לבני המשפחה של הנער. הם שאלו את החוקר כיצד אפשר לראות שיש סטייה, והוא ענה: "זה מה שרואים. יש כאן סרטון שמראה את זה באופן חד משמעי".

 

בן זוגה של האם אמר: "אני ראיתי את הסרטון, אני לא רואה סטייה. אי אפשר ללמוד סטייה מסרטון". החוקר השיב: "אתה יודע כמה סרטים אנחנו רואים בתאונות? אנחנו מנתחים סרטונים, אנחנו מנתחים אותם לעומק. תראה, עוד פעם, אנחנו מדברים כרגע על חשד. הוא ייחקר על זה ובסופו של דבר מי שיחליט אם להעמיד או לא להעמיד אותו לדין כאן זה הפרקליטות. אנחנו חוקרים, זה התפקיד שלנו. אנחנו מודיעים לחשוד שאנחנו מתכוונים לחקור אותו באזהרה, יש לו זכות להיוועץ בעורך דין. אז אני מבקש עכשיו, צאו החוצה, תיוועצו בעורך דין ונתחיל בחקירה. בסדר?".

 

האם רות אמרה בריאיון לאולפן ynet כי בנה "שבור פיזית ורגשית, הוא בטראומה. הוא איבד את חברו הטוב ביותר שהיה מאוד קשור אליו, הם אהבו אחד את השני. הוא עדיין פצוע עם פציעות ראש, עם שברים. מה שהמשטרה עושה זה טירוף מערכות, זה ניסיון להפחית מהעונש של הנהג השיכור. הם התקשרו אלינו, ביקשו שנגיע להשלמת עדות. יום לאחר התאונה הם דיברו עם בני, הוא מסר להם את כל מה שהוא זוכר ולא זוכר מהתאונה".


פורסם לראשונה 06/10/2018 14:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים