שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טענות: פרופ' אידלמן, נשיא ההסתדרות הרפואית העולמית, העתיק נאומו

  ההסתדרות הרפואית בקנדה הודיעה על התפטרותה מההסתדרות הרפואית העולמית, המייצגת כ-10 מיליון רופאים ברחבי העולם, בשל הטענות הללו, לאחר שהדרישה להתפטרותו נענתה בסירוב

  אתמול (שבת) הודיעה ההסתדרות הרפואית בקנדה (CMA) על התפטרותה מחברות באיגוד ההסתדרות הרפואית העולמית (WMA), זאת תוך שהיא מאשימה את נשיא ההסתדרות העולמית הנכנס – פרופ' ליאוניד אידלמן (לשעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל), בהתנהגות שאינה אתית.

   

  ההסתדרות הקנדית הודיעה על פרישתה מהארגון בעקבות נאום הפתיחה של פרופ' אידלמן. לטענת הקנדים, חלק מדבריו של אידלמן הועתקו מילה במילה מהדברים שאמר בעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית הקנדית, ד"ר כריס סימפסון בשנת 2014. לטענתם, חלקים רבים נוספים של הנאום של אידלמן הועתקו גם ממקומות שונים – בלוגים וכתבות, מבלי שאידלמן נותן קרדיט ראוי לאלו שאותן הוא ציטט בנאומו.

   

  פרופ' אידלמן כשנבחר לנשיא ההסתדרות העולמית ( ) ( )
  פרופ' אידלמן כשנבחר לנשיא ההסתדרות העולמית

   

  ההסתדרות הרפואית הקנדית ביקשה בתחילה את התפטרותו של פרופ' אידלמן מתפקידו, אולם לאחר שהוא סירב, הודיעו הקנדים כי אינם יכולים לקחת חלק עוד בארגון וכי יחפשו דרכים אחרות כדי לתרום ולסייע בנושאי בריאות גלובליים.

   

  "כארגון הרואה את עצמו כגוף העוסק באתיקה הרפואית ברמה הגלובלית, התנהלות ההסתדרות הרפואית העולמית לא עומדת בסטנדרטים שהיא הציבה", אמר ד"ר ג'יג'י אוסלר יו"ר ההסתדרות הרפואית הקנדית לכתבי התקשורת בקנדה, "מצפונית לא נוכל להמשיך להיות חברים בארגון שכזה. כעת נפנה את תשומת הלב והאנרגיה שלנו בדרכים אחרות על מנת שנוכל להשתתף ביוזמות בינלאומיות חשובות".

   

  "תפקידו של אידלמן - ניצחון למדינת ישראל"

  ביום שישי האחרון החל פרופ' ליאוניד אידלמן את תפקידו כנשיא ההסתדרות הרפואית העולמית. אידלמן, מומחה לטיפול נמרץ ולהרדמה, ניהל את מחלקת ההרדמה במרכז הרפואי בילינסון והיה יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל ויושב ראש חטיבת רופאי בתי החולים של שירותי בריאות כללית. הוא נבחר לתפקיד היוקרתי כנשיא ההסתדרות הרפואית העולמית לפני שנה, וכאמור החל בסוף השבוע את תפקידו.

   

  יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר זאב פלדמן, בירך אתמול את פרופ' אידלמן: "פרופ׳ אידלמן, שהוביל את ציבור הרופאים באחד מהמאבקים המשמעותיים ביותר על דמותה ועתידה של הרפואה הציבורית זכה להכרה והערכה גם על ידי רופאי העולם ונבחר לתפקיד יו"ר ההסתדרות הרפואית העולמית. הוא התווה את הדרך והנהיג את ציבור הרופאים באחת מהתקופות הקשות ביותר לרפואה הציבורית בישראל והטביע חותם שיזכר עוד שנים רבות".

   

  פרופ' ציון חגי יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, אמר גם הוא: "בתפקידו כנשיא ההסתדרות העולמית מציב פרופ אידלמן את מדינת ישראל בפסגת הרפואה העולמית. תפקידו של אידלמן הוא ניצחון למדינת ישראל ולרופאיה. בתפקידו הרם והמאתגר של פרופ' אידלמן, יהיה עליו לייצג למעלה מ-10 מיליון רופאים מ-114 לאומים בעולם".

   

  ההסתדרות הרפואית העולמית (WMA) הוא קונפדרציה בינלאומית ועצמאית של איגודים רפואיים מקצועיים חופשיים. היא מייצגת למעלה מ-10 מיליון רופאים ברחבי העולם. WMA הוקמה רשמית ב-18 בספטמבר 1947.

   

  מההסתדרות הרפואית בישראל נמסר כי: "לאחר בחינת כל העובדות, דרישת ההסתדרות הרפואית הקנדית (CMA) להתפטרותו של פרופ׳ אידלמן מתפקיד נשיא ההסתדרות הרפואית העולמית, לא זכתה לתמיכה של אף מדינה חברה ב- WMA, למעט קנדה. מדובר בעוד ניסיון עלוב של ההסתדרות הרפואית הקנדית לקדם אג'נדה מתמשכת במסגרתה הם מבקשים לאפשר לרופאים לסיים חיים / להמית בני אדם – אג'נדה אליה מתנגדת הר"י נחרצות וכן רוב ההסתדרויות הרפואיות בעולם, החברות ב- WMA, שהביעו תמיכה בפרופ' ליאוניד אידלמן - נשיא ההסתדרות הרפואית העולמית". 

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  פרופ' ליאוניד אידלמן
  צילום: שאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים