שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   משה ברקת נבחר לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

   שר האוצר החליט למנות את ברקת לתפקיד, לאחר שבחר בו מבין שני מומלצים שהציגה ועדת האיתור. ברקת שימש בעבר יו"ר חברת הביטוח הפניקס

   שר האוצר, משה כחלון, החליט למנות את משה ברקת לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. זאת, לאחר שוועדת האיתור הגישה לשר 2 מועמדים המומלצים על ידה – משה ברקת ובני שיזף.

    

   באוצר טוענים, כי לאחר שהשר בחן את שני המועמדים ואת מכלול ההיבטים הכרוכים במינוי, בסופו של דבר העדיף את ברקת. "בהחלטתו נתן שר האוצר משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב של ברקת בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים אשראי והשקעות", אומרים באוצר.

   משה ברקת (צילום: אוראל כהן)
   משה ברקת(צילום: אוראל כהן)

   משה ברקת, המכהן כיום כיועץ בכיר לגופים פיננסיים בתחום הבנקאות להשקעות, שימש קודם לכן כיו"ר הפניקס החזקות והפניקס ביטוח, וכן כדירקטור בחברות דלק, דלק אנרגיה ואלעד אירופה. לפני כן כיהן ברקת כמנהל מחלקת תאגידים וכחשבונאי ראשי ברשות ניירות ערך.

    

   ברקת הוא רואה חשבון מוסמך וד"ר למינהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא בעל תואר שני מאוניברסיטת קולומביה, תואר שני נוסף במנהל עסקים בהתמחויות מימון וביטוח ובעל תואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב.

    

   נזכיר כי בסוף חודש אוגוסט סיימה את תפקידה הממונה הקודמת, דורית סלינגר, לאחר כהונה בת 5 שנים, ומאז למעשה באוצר לא מיהרו לאייש את התפקיד. ועדת האיתור, בראשה עמד מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, התנהלה בעצלתיים כאשר בינתיים בורסת השמות משגשגת. בפועל, רק לפני כשבוע פרסמה את שמות שני המועמדים המומלצים על ידה - ברקת ובני שיזף  - עד לאחרונה משנה למנכ"ל חברת הפניקס.

    

   בוועדת האיתור היו חברים המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מאיר לוין, הפרופ' גבריאלה שלו, יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, הפרופ' שמואל האוזר ומנהל מינהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה אילן רם.

    

   בגופים המפוקחים מיהרו לברך על המינוי החדש. איגוד חברות הביטוח מסר: "אנו מברכים על בחירתו של דר׳ משה ברקת לראש רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון ומאחלים לו הצלחה בתפקיד לטובת יציבות הענף וציבור המבוטחים והחוסכים". נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, הוסיף: ״אנו מאחלים למשה הצלחה רבה ומצפים לשינוי מערכת היחסים בענף הביטוח. פנינו לשיתוף פעולה מלא, לשכת סוכני ביטוח תעמיד ליו״ר הרשות את כל הנתונים והחומר שידרש״.

    

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים