שתף קטע נבחר

הלוויית זיו חג'בי שנרצח בפיגוע: "אשמור על המשפחה עד שנתאחד למעלה, אח"

בבית העלמין במושב ניר ישראל הובא למנוחות קורבן הפיגוע אתמול באזור התעשייה ברקן. האם איריס סיפרה שרצה לחזור לחיות במושב: "הנה אתה זיו, סידרנו לך מקום שיהיה לך טוב". להלוויה הגיע אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל (28) שנרצחה גם היא בפיגוע

 

קברו של זיו חג'בי ז
קברו של זיו חג'בי(צילום: רועי רובינשטיין)

מאות ליוו בצהריים (יום ב') למנוחת עולמים את זיו חג'בי, בן 35 מראשון לציון, שנרצח בפיגוע במפעל המיחזור באזור התעשייה ברקן. האח טל ספד בדמעות במהלך הלוויה במושב ניר ישראל: "תמיד רצית שיהיה לנו זמן איכות עם הילדים. איפה אתה? איך ממשיכים מפה. די מיציתי את הבדיחה הזאת, תחזור בבקשה. תשמור עלינו מלמעלה ואני אשמור פה על המשפחה מלמטה עד שנתאחד שוב, אח". להלוויה הגיע אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל (28) שנרצחה עמו בפיגוע. במקביל שוחררה אחר הצהריים שרה וטורי שנפצעה בפיגוע מבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

 

 

"אח, איך מתחילים לדבר עליך?", שאל טל, "אני הולך פה ובוכה. המילים לא יוצאות, אני כל כך רוצה להתעורר מהסיוט הזה ולא מצליח. לא רציתי להיכנס למשפחת השכול, אני לא רוצה את זה. אני מתגעגע אליך כל כך. רק לפני כמה ימים עשינו שיחת ועידה כל האחים ואמרתי שאגיע לארץ ליום ההולדת ה-60 לאימא. שמרנו תאריך לערב גיבוש אחים. זה לא הגיבוש שרציתי. בטיסה הארורה הזאת הצלחתי להירדם לכמה שעות, חלמתי עליך בחלום ולא רציתי להתעורר מהחלום. זה הרגיש לי אמיתי וכשהתעוררתי הבנתי שלא תהיה. כשנחתנו בשדה לא היית שם עם הילדים, הפעם נחתתי לראשונה ואף אחד לא חיכה לי".

משפחתה של קים וזיו חג'בי  (צילום: רועי רובינשטיין)
(צילום: רועי רובינשטיין)
 
קים יחזקאל (צילום: יריב כץ)
קים יחזקאל-לבנגרונד(צילום: יריב כץ)

הלוויתה של קים  יחזקאל-לבנגרונד ז
הלוויתה של קים יחזקאל-לבנגרונד(צילום: יריב כץ)
 

 

 

האח איתי ספד: "זיו האח, אני לא יודע איך בכלל להתחיל. נתאר מה היית בשבילנו כאח. כמה כל העיניים היו נשואות אליך תמיד, האח המוצלח שאפשר להתייעץ איתו, לשאול אותו. גם אני האח הגדול הייתי שואל ומתייעץ. אני לא יכול להתחיל לתאר איך זה לחיות בלעדיך. כמה שמחה ואהבה הענקת, הצחוקים והמוזיקה והשיחות. זה לא נתפס. זה יום קשה ועצוב מאוד. אנחנו תמיד נזכור אותך. תודה".  

 

האם איריס אמרה: "כל מה ששמעתם עד עכשיו זה זיו ואפילו יותר. אני לא מאמינה שאני בסיטואציה הזאת. ביום שבת התחלנו לגלגל את החיים שלנו במכה אחת, את כל מה שעברנו עם צחוקים ואמרתי לו 'זיו, אתה רוצה לחזור למושב?'. הוא ענה כן, אבל תשאלי את נטלי (אשתו). עכשיו מה יצא - הלכתי הבוקר וחיפשתי לך בית. אמרתי לנטלי בבקשה שהוא ייקבר במושב והנה אתה זיו, סידרנו לך מקום שיהיה לך טוב. זה נפל עליי כמו רעם, שאלתי חברות שעברו סיטואציות כאלו איך הן מתמודדות? אני מודה לכולכם שבאתם ומבקשת ממך זיו סליחה אם פגעתי בך. אבא שלך עומד לידי ולא יכול לדבר, אנחנו לא יודעים איך להתמודד. השארת לנו שלושה נכדים מדהימים ועכשיו אנחנו נעזור לנטלי לעבור את התקופה הקשה הזו. זיו אתה חסר לי".

 

נטלי אשתו ספדה: "זה שבאתם מראה כמה הוא היה אדם טוב. בשבוע שעבר אמרת לי שבשבוע הבא אנחנו חצי מהחיים ביחד - 18 שנה. האהבה הראשונה והאחרונה שלנו. מי יעשה להם בר מצווה ויחתן אותם? תחזור אהבת חיי. אני אוהבת אותך לתמיד". 

 

חברו אחיה דואלי: "המילים הולכות לאיבוד בתוך הכאב. משפחת חג'בי היא בית מאז ועד עולם. אנחנו מבטיחים להיות משפחה בשבילך. זיו, אהבנו אותך כל כך".

 

חברו אלון בר: "היית צלע מתוך חמש. הטובה יותר, הדבק של כולנו. תמיד מחייך וצוחק וחושב איך ניפגש יותר כדי שהילדים ישחקו. נטלי והילדים היו כל עולמו. בכל החלטה שקיבל הם היו השיקול המרכזי. אתמול היה יום ארור שלקחו אותך מאיתנו. היינו חמישה ונותרנו ארבעה. אנחנו מבטיחים לך לעזור לנטלי כמה שנוכל".

 

בקבוצת אלון, בעלת המפעל שבו בוצע הפיגוע, הוחלט שגם מחר הוא יישאר סגור. בהנהלה אומרים כי מחר יוחלט איך תוחזר השגרה בהמשך השבוע. גורם בהנלת המפעל טען כי יבדקו את סידורי האבטחה מחדש וינהלו שיחות עם העובדים הישראלים והפלסטינים. "המטרה שלנו היא לזכור את מה שקרה ולכבד את זכרם של חברינו, אך יחד עם זאת, עלינו לשוב למסלול השגרה".

 

בהכנת הכתבה השתתף רותם אליזרע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים