שתף קטע נבחר

חקירת אפי נוה הסתיימה - הפרקליטות תכריע אם יועמד לדין

סגנו של יו"ר לשכת עורכי הדין פנה לוועדת האתיקה של הלשכה בדרישה להשעותו מחברותו בה. נווה נחקר באזהרה בחשד שסייע לאשה לעבור את ביקורת הדרכונים בנתב"ג ללא רישום

 

 

 

חקירתו של יושב ראש לשכת עורכי הדין, אפי נוה, הסתיימה והתיק בעניינו הועבר לפרקליטות, שתכריע אם יועמד לדין. בתוך כך הוגשה היום (ב') תלונה נגד נווה לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, בדרישה להשעותו מחברותו בלשכה לעשרים חודשים לפחות. 

 (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
(צילום: הלל מאיר/TPS)

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

 

את התלונה הגיש סגנו של נוה בלשכה, עורך הדין חוסאם מועד, שהגדיר את התנהגותו של נוה בפרשה כ"פגיעה בכבוד המקצוע והתנהגות שאינה הולמת עורך דין". בתלונה הוא מפרט את הדיווחים שפורסמו בתקשורת על הפרשה בה חשוד נוה, ומזכיר פסיקה קודמת של בית המשפט העליון בגין עורכת דין אחרת שהורשעה בהליך משמעתי בהתנהגות שאינה הולמת עורך דין, למרות שבעניינה לא הוגש כתב אישום - והושעתה מהלשכה.

 

"לא התכוונתי לרמות"

לפי דיווח הערב ב"חדשות 10", חוקר במשטרה אמר לנוה: "ניסית להבריח אישה יחד איתך". נוה השיב: "לא נכון". החוקר אמר: "יש לנו צילומים", ועל כך השיב נוה: "עשיתי טעות איומה, לא התכוונתי לרמות, זה היה עניין של רגע אחרי שהאישה הייתה בפאניקה מוחלטת וביקשה ממני. לא חשבתי עד הסוף על מה שאני עושה".

 

החוקר תהה: "זה היה גם ביציאה מהארץ?", ועל כך השיב נוה: "כן, הגענו לשדה התעופה ולא רציתי שאשתי תדע שהיא טסה איתי בגלל משפט הגירושין. אין לה שום עיכוב יציאה מהארץ, היא פשוט עברה איתי דרך השער".

 

בימים האחרונים המערכת המשפטית סוערת בעקבות הסתבכותו של נוה, שנחקר בשבוע שעבר במשטרה באזהרה בחשד כי סייע לאישה שהתלוותה אליו לטיסה לעבור את ביקורת הדרכונים בכניסה לארץ ללא רישום. כעת מתברר, על פי החשד, כי עו"ד נוה עשה זאת גם כאשר יצאו השניים מישראל.יש לציין כי האשה איננה מנועת כניסה לישראל. בקרי הגבול הבחינו במקרה והאירוע דווח למשטרה - שפתחה בחקירה. בשל תפקידו הבכיר, החקירה התבצעה באישורו של פרקליט המדינה שי ניצן.

 

לפי כללי לשכת עורכי הדין וועדת האתיקה המחוזית שאליה תגיע התלונה, תתבקש תגובה מנוה ואז יוחלט אם להגיש נגדו קובלנה. ניתן לערער על החלטתה של הלשכה. נוה הבהיר היום כי לא ישתתף בדיון הבא של הוועדה למינוי שופטים בה הוא חבר, אם החקירה נגדו לא תסתיים עד אז.

 

"אם תיק החקירה נגדי יהיה תלוי ועומד עד 23 בנובמבר, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה", כתב עו"ד נוה בפוסט שפרסם הבוקר בפייסבוק. נוה הוסיף: "רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים, אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב. זו שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם למיניהם. אני סמוך ובטוח שבתום התהליך יבוא תיק החקירה לסגירה, ואז גם אפרוש בפניכם את הסיפור המלא שיגלה תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת בימים אלה בכלי התקשורת".

 

עורך הדין ששי גז, מקורבו של נוה, אמר הבוקר בריאיון לאולפן ynet כי "אפי נוה טעה, הוא יודע שהוא טעה. השאלה אם הטעות שלו הגיעה לידי עבירה פלילית היא שאלה אחרת, ואם כן השאלה היא אם בכלל צריך להעמיד לדין אדם על משהו שהוא מאוד פעוט ערך. לפי מה שאני יודע, מעולם לא הועמד לדין אדם על עבירה טכנית כזאת".

 

נוה הוא יו"ר לשכת עורכי הדין מאז 2015 ונחשב אחד האנשים החזקים והמשפיעים במערכת המשפט. הוא נחשב לבעל קשרים טובים מאד עם שרת המשפטים שקד. מתוקף תפקידו כראש לשכת עורכי הדין משמש נוה כחבר באחד הגופים המשפטיים החשובים והמשפיעים במדינה: הוועדה למינוי שופטים.

 

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה אתמול כי תגבש עמדתה לגבי המשך כהונתו של נוה בוועדה רק לאחר שיתבהרו החשדות נגדו על פי דרישות החוק וכללי האתיקה, וטענה כי החקירה "צפויה להסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS
אפי נווה
צילום: הלל מאיר/TPS
מומלצים