שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תביעה נגד ברקוביץ' בעקבות ההתבטאות בתוכניתו: "דברי הסתה גזעניים"

  ח"כ ממרצ הגיש תביעה של 100 אלף שקל נגד אייל ברקוביץ', לאחר שכינה את חברי הכנסת הערבים "מחבלים" בתוכנית שלו ושל אופירה אסייג. "מסוג הדברים אשר הביאו לרצח של ראש ממשלה בישראל", נכתב בתביעה

  תביעת דיבה נגד אייל ברקוביץ': חבר הכנסת עיסאווי פריג' דורש מכדורגלן העבר 100 אלף שקל בעקבות דבריו על חברי הכנסת הערבים בתוכנית "אופירה וברקוביץ'". פריג' טען לפני חודשיים כי הגיש תביעה שכזו, אבל לבסוף היא הוגשה השבוע.

   

  באמצעות עורך הדין ערן לב, חבר הכנסת מטעם מרצ טוען כי דבריו של אייל ברקוביץ' הם "דברי הסתה גזעניים", והוסיף כי "מעבר להיותם משום הוצאת לשון הרע, הנם מסוג הדברים אשר הביאו לרצח של ראש ממשלה בישראל".

   

   

   

  ברקוביץ' התבטא בחריפות נגד חברי הכנסת הערבים בתוכנית, כינה אותם "סוסים טרויאנים" וביקש מהם לא להגיע לתוכנית. "לא רוצה אתכם פה באולפן, אם הם באים אני קם. אין סיכוי שאראיין אותם. זה לא בקטע של גזענות, הם פשוט שונאי ישראל, הם פשוט מחבלים שיושבים לנו בכנסת".  

   

  בתביעה נכתב כי חבר הכנסת מצפה להתנצלות מברקוביץ', גם ברמה האישית מאחר ששמו עלה בשיחה שבה נאמרו הדברים.

   

  תביעה של 100 אלף שקל. אייל ברקוביץ' (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  תביעה של 100 אלף שקל. אייל ברקוביץ'(צילום: עוז מועלם)

   

  פריג' טוען כי ברקוביץ' התבטא באופן "משולח רסן", וכי מדובר ב"דפוס חוזר של אמירות גזעניות ומשתלחות המאפיינות את ברקוביץ'".

   

  בעקבות דבריו של ברקוביץ התוכנית הושעתה משידור לשבוע, והוא עצמו התנצל עליהם. "לא התכוונתי לפגוע - לא בציבור הערבי וגם לא בכל חברי הכנסת הערבים. אומנם יש לי מחלוקות עמוקות עם חלקם, אבל לא הייתה לי כוונה לפגוע ולהכתים את כולם. חלק מהביטויים בהם השתמשתי היו לא ראויים ועל כך אני מתנצל", אמר אז. גם קשת, שמשדרת את התוכנית, שיגרה התנצלות משלה ומסרה כי דבריו של ברקוביץ' "לא היו צריכים להיות מובאים לשידור".  

   

  ברקוביץ' סירב להגיב על התביעה והפנה לקשת, שטרם מסרה תגובה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  אייל ברקוביץ'
  צילום: ראובן שוורץ
  עורך הדין ערן לב
  לאתר ההטבות
  מומלצים