שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האופציות של אהוד ברק בחברת הקנאביס זינקו ל-4 מיליון שקל בשבועיים
  רווח נאה לברק - לפחות "על הנייר": לפני שבועיים הודיעה חברת אינטרקיור על מינויו ליו"ר, ומערב ההודעה ועד אתמול בצהריים זינקה מניית החברה בשיעור חד של מעל ל-80%. תחום הקנאביס נחשב לאחד הלוהטים בבורסה התל אביבית, ורבים בשוק מתייחסים אליו כתחום בעל רכיבים בועתיים

  המינוי המפתיע של אהוד ברק ליו"ר חברת אינטרקיור , כבר יצר לברק ולמשקיעים בחברה רווח נאה לפחות "על הנייר". החברה,השייכת לגל החברות הציבוריות הפועלות בתחום הקנאביס הרפואי, הודיעה על מינויו של ברק ביום שלישי, ה-25 בספטמבר, לפני שבועיים, וכבר באותו יום זינקה המניה ב-24.8% ובמחזור של 12.8 מיליון שקל.

   

  מערב ההודעה על המינוי ועד אתמול בצהריים זינקה המניה של אינטרקיור בשיעור חד של מעל ל-80%. שווי השוק של החברה גדל מכ-200 מיליון שקל לכ-340 מליון שקל אתמול.

  אהוד ברק (צילום: יריב כץ)
  אהוד ברק(צילום: יריב כץ)
   

  אינטרקיור היתה למעשה שלד בורסאי ללא פעילות ריאלית משמעותית. החברה הוגדרה כחברה בתחום מדעי החיים והביוטכנולוגיה והחזיקה בשתי חברות בנות.

   

  בחודש יוני האחרון הודיעה החברה על כניסתה לתחום הלוהט של הבורסה התל אביבית - ענף הקנאביס. החברה חתמה על רכישת חברת קנדוק, אחת החברות הפרטיות בעלות רישיון פעיל ממשרד הבריאות לגידול קנאביס רפואי והפצתו למטופלים. ובתוך כך הפכה אינטרקיור, לפי הודעתה בעת מינויו של ברק ליו"ר, לחברה המחזיקה בחברה "בעלת רישיון פעיל וקבוע לכל שרשרת הערך הקיימת בקנאביס הרפואי".

   

  ברק זכאי בתור יו"ר החברה לגמול חודשי בשווי של 10,000 דולרים, בגין היקף משרה של לא פחות מ-40 שעות בחודש. הוא זכאי לאופציות שניתן להמיר למניות רגילות בשיעור של כ-5% מהון המניות המונפק של החברה במחיר מימוש של 320 אגורות למניה. היות ובמהלך יום המסחר אתמול נסחרה המניה סביב 420 אגורות, הרי ש-5% מהון המניות המונפק של החברה במועד המינוי, היוו כ-4.04 מיליון מניות, ושוויין של האופציות על הנייר עמד על כ-4 מיליון שקלים.

   

  בכתב המינוי של ברק לא נמסר באשר למגבלת זמן למימוש האופציות. בהנחה שלא קיימת מגבלת כזאת, הרי שמימוש מיידי מייצר לברק רווח מהיר למדי בזמן קצר ביותר.

   

  בעל המניות העיקרי באינטרקיור הוא אלכס רבינוביץ המחזיק ב-39.2% מהון המניות שלה, בעל מניות נוסף הוא מרדכי בן שך, ששימש בעבר הרחוק כמנכ"ל חברת פז ובהמשך בתפקידים שונים בעולם העסקים.

   

  תחום הקנאביס נחשב לאחד הלוהטים בבורסה התל אביבית, ורבים בשוק ההון מתייחסים אליו כאל תחום בעל רכיבים בועתיים מובהקים. הזינוקים החדים במניות מייצרים גל חדש של מתעשרים. כרגע, בדרך כלל, על הנייר. למשל אם בוחנים את בעל המניות הראשי באינטרקיור, רבינוביץ, המחזיק כיום במניות בשווי של מעל ל-133 מיליון שקל. שווי הנתח הזה (39%) לפני שנה בחברה עמד על שווי של 11 מיליון שקלים בלבד.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים