שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל: כיפת ברזל הופעלה בגלל זיהוי שגוי, לא היה ירי לישראל
  בשעה 10:07 נשמעה אזעקה בנתיבות וביישובים רבים במועצות שדות נגב ושער הנגב, וכעבור חצי שעה עדכן צה"ל שמדובר בטעות. מוקדם יותר נחסמו צירים הקרובים לגבול רצועת עזה בשל פעילות ביטחונית של צה"ל

   

   

  עקב זיהוי של ירי כביכול מרצועת עזה נשמעה ב-10:07 הבוקר (ה') אזעקת צבע אדום בנתיבות וביישובים רבים במועצות שדות נגב ושער הנגב. כמו כן הופעלה מערכת כיפת ברזל. רק כעבור כחצי שעה עדכן דובר צה"ל כי "לא בוצע ירי משטח רצועת עזה לשטח ישראל".

   

  מוקדם יותר הבוקר חסמה המשטרה הצבאית כמה צירים הקרובים לגבול רצועת עזה בשל פעילות ביטחונית של צה"ל. בבוקר נשמרת שגרה מלאה ולא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבים.

   

  מעבר לרצף בלוני התבערה, ההפגנות על הגבול ופריצת הגדר על ידי מפגינים, האירוע הבוקר מתרחש כחודשיים אחרי ההסלמה המשמעותית האחרונה מול חמאס. היא הופסקה על רגע המגעים שניהלה מצרים בין ישראל וחמאס כדי להגיע לרגיעה בתמורה להקלת המצור על הרצועה. 

  ירוט רקטה בכפר עזה (צילום: רועי עידן)
  שיגור כיפת ברזל לעבר המטח(צילום: רועי עידן)

  ירוט רקטה בכפר עזה (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

  ירוט רקטה בכפר עזה (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

  השבוע התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למצב בעזה ואמר: "אנחנו לא מוכנים לשאת את המצב הזה והם יודעים את זה. מנגד יש ניסיונות להגיע לפתרון מעשי שיעצור או יפסיק את החנק הזה. אני חושב שצריך למצות את זה, אני עושה את זה, חרף ביקורות וכו', אני מנסה להגיע לפתרון שיחזיר את השקט והיציבות, אני לא שש לפתוח במלחמות מיותרות. אם אין לך ברירה, לפעמים אתה נלחם בכל הכוח, אבל כשיש ברירה וכשיש עוד שיקולים ועוד גזרות ועוד אתגרים אני חושב שהדרך שאני נוקט ושהקבינט מגבה היא הדרך הנכונה".

   

  אתמול העניק הרמטכ"ל גדי איזנקוט אות הערכה לאוגדת עזה על פועלה בגבול הרצועה ועל "תרומתה לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל". הוא אמר: "אוגדת עזה מתמודדת עם מגוון רחב של איומים, מולם עמדה איתנה תוך הפגנת נחישות, יצירתיות ותבונה ופועלת לילות כימים להגנה על תושבי הדרום".

   

  כוחות האוגדה הובילו בשנתיים האחרונות את המערכה לסיכול איום מנהרות הטרור של ארגון הטרור חמאס, תוך שילוב יכולות טכנולוגיות, מודיעיניות ומבצעיות שהביאה לחשיפתן של כ-15 מנהרות. במקביל, מובילה האוגדה את פרויקט בניית המכשול התת קרקעי לאורך הרצועה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  שיגור כיפת ברזל לעבר במטח
  צילום: רועי עידן
  מומלצים