שתף קטע נבחר

נתניהו ענה באופן נדיר לשאלות: "לא חושב שיוגש כתב אישום נגדי"

ראש הממשלה איפשר מסיבת עיתונאים לאחר ההכרזה על מינוי הנגיד, ונשאל על הקשר בין החקירות לבין הקדמת הבחירות. הוא הוסיף כי "הממשלה עושה מאמץ לפתור את בעיית הגיוס וסוגיות אחרות". על סוגיית עזה: "לא שש לפתוח במלחמות, גם הפלסטינים מבינים שעימות יגבה מהם מחיר גבוה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ג') כי הוא מניח שלא יוגש נגדו כתב אישום באחת החקירות המתנהלות נגדו, וכן שלא תהיה לחקירות השפעה על מועד הבחירות. באופן חריג איפשר נתניהו מסיבת עיתונאים פתוחה לאחר ההכרזה על מינויו של פרופ' אמיר ירון לתפקיד נגיד בנק ישראל, ובתשובה לשאלה בנושא שימוש בחסינות מול כתב אישום אמר: "אני לא חושב שהשאלה מעשית כי אני לא חושב שיוגש כתב אישום".

 

לשאלה אם החקירות משפיעות על תפקודו ענה: "יעידו חבריי, השרים, כל מי שבא איתי במגע, שאני מתפקד היטב, אני עובד הרבה, ולא מוריד את עיניי מלוח המטרות שלנו, תרתי משמע, ואני עושה את מה שצריך כדי לשמור על ביטחון ישראל, לקדם את כלכלת ישראל, ולשמור על האינטרסים החיוניים ביותר של המדינה. אף אחד לא טוען אחרת, כי זה גם לא נכון יהיה לטעון אחרת".

 

הוא התייחס להחלפת המפכ"ל רוני אלשיך ואמר: "אני לא מעורב במינוי של מפכ"ל ולא מתכוון להשתתף בזה בשום צורה. לגבי הרמטכ"ל - שר הביטחון ואני נדון בכך בימים הקרובים".

 

על משבר חוק הגיוס שעשוי להביא להקדמת הבחירות הוסיף ראש הממשלה כי הוא עושה "מאמץ לפתור את בעיית הגיוס וסוגיות אחרות, המאמץ הזה יימשך. אם נמצא דרך, נשמח להמשיך עד סוף השנה. אם לא - ניאלץ ללכת לבחירות".

בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
בנימין נתניהו(צילום: רויטרס)
 

משה כחלון ובנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה ושר האוצר (צילום: רויטרס)

לגבי המצב בעזה אמר ראש הממשלה: "אנחנו מנסים להביא לפתרון שיחזיר את השקט והביטחון ליישובי עוטף עזה. אנחנו פועלים מעת לעת בתקיפות רבה. בגלל הפעולה שלנו יש זהירות בצד הפלסטיני, ואני חושב שגם הם מבינים שהתלקחות של עימות תגבה מחיר גדול מאוד מהצד הפלסטיני. מנגד, הם נחנקים. למה המצב הזה נוצר? כי אבו מאזן חונק אותם כלכלית, ואז הם מתפרצים על ישראל. הם מפחדים - אז הם מתפרצים חלקית. אנחנו לא מוכנים לשאת את המצב הזה - והם יודעים את זה - ולכן יש ניסיונות להגיע לפתרון מעשי שיעצור את החנק הזה".

 

ראש הממשלה נדרש להתייחס לריאיון הבלעדי שהעניק מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, ל"ידיעות אחרונות". "אני לא חושב שצריך לקרוא את הריאיון כדי להבין מה מדריך אותו", אמר, וציין עוד בעניין עזה כי "אני לא שש לפתוח במלחמות מיותרות. אם אין ברירה - לפעמים אתה נלחם בכל הכוח; אבל כשיש ברירה ויש עוד שיקולים, גזרות ואתגרים - אני חושב שהדרך שאני נוקט ושאותה מגבה הקבינט היא הדרך הנכונה".

 

הוא התייחס גם לפיגוע בברקן: "אני מעריך שלא ייקח הרבה זמן עד שנתפוס את המנוול האכזרי הזה, שכפת אישה וירה בה. נלכוד אותו ונמצה איתו את הדין".

 

 

 

 
יחיא סינוואר ()
יחיא סינוואר בריאיון ל"ידיעות אחרונות"
 
ראש הממשלה נשאל על העימות הפומבי בין שר הביטחון ליברמן לשר החינוך בנט על סוגיית הטיפול בעזה, וכינה אותה "מיותרת". לדבריו "שר הביטחון עושה את תפקידו. מותר לשרים ואפילו חובתם להעיר את הערותיהם אבל לצורך זה יש את פורום הקבינט.
 
"הדיון בקבינט רציני מאוד, אנחנו הרבה פעמים מאריכים את הישיבות ואני מקפיד על כך כדי לאפשר לשאול שאלות, מאוד אינטליגנטיות, נוקבות, והרבה פעמים מעשירות את מרקם האפשרויות שלנו. לכן אין לי שום בעיה של הבעת דעה. לדעתי שר הביטחון עושה את תפקידו היטב, אבל זכותו של כל שר להעיר את הערותיו, השגותיו, אבל לעשות את זה בתוך הקבינט בפנים, לא בחוץ. אנחנו יוצאים החוצה - צריך מדיניות אחודה, זו המשמעות של אחריות קולקטיבית".

 

לגבי סוגיית ההעברה של מערכות ה-S-300 מרוסיה לסוריה, אמר ראש הממשלה: "במסגרת הוועדה המשותפת שלנו לקידום היחסים עם רוסיה, נראה כי היחסים התקדמו מאוד. בפעילות הלגיטימית שלנו בסוריה נגד איראן וגרורותיה אנו מחויבים לשמירה על ביטחון ישראל. נגיע לפתרון שיוביל להמשך התיאום הטוב בין רוסיה לצה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים