שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ההאקר מאשקלון" שוב מואשם: הטריד גם מהכלא וניסה לברוח
  הצעיר מהדרום ששלח הודעות כזב על פצצות ופיגועים לאלפי מוסדות ואישים בארה"ב, לא הפסיק להסתבך: הוא ניסה לברוח מרכב של שב"ס והודיע מהכלא על הטמנת פצצות בבתי ספר ומלונות שונים בארץ

   

  ארכיון. הצעיר המכונה "ההאקר מאשקלון" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ארכיון. הצעיר המכונה "ההאקר מאשקלון"(צילום: AFP)

  מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (יום ה') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נוסף נגד הצעיר המוכר בכינוי "ההאקר מאשקלון", בגין ניסיון בריחה ממעצר, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, פרסום ידיעות כוזבות ועבירות נוספות. שמו עדיין נאסר לפרסום.

   

  כבר באפריל 2017, כשהיה בן 18, הוגשו נגדו כתבי אישום חמורים בארה"ב ובישראל שייחסו לו שורה ארוכה של מקרי סחיטה באיומים, לאחר שהודיע על פצצות במטוסים ועל פיגועים שכביכול מתוכננים במוסדות יהודיים בארה"ב. נטען שהוא איים על כ-2,000 מוסדות והתיק עדיין מתנהל.

   

  מאז הוא לא מפסיק להסתבך, והפעם על רקע ניסיון בריחה מיוני 2017. לפי כתב האישום החדש, שהוגש על ידי עו"ד יוני חדד, ההאקר שנמצא בתנאי מעצר עד תום המשפט העיקרי שלו התארגן בבית המעצר לקראת יציאה לבדיקה שנקבעה מראש. הוא גרב ארבעה זוגות גרביים על מנת למנוע הידוק של האזיק לרגלו וכדי שיוכל להשתחרר ממנו.

   

   

  נטען כי במהלך הנסיעה חזרה לבית המעצר לאחר הבדיקה, הוא שחרר את האזיק ברגלו ודפק בעוצמה כמה פעמים על דלת רכב הליווי של שירות בתי הסוהר, עד שעקר את הדלת ממקומה. אלא שאנשי שב"ס עצרו את הרכב בשולי כביש 4, זינקו לעבר הדלת, מנעו ממנו לצאת והעבירו אותו לבית המעצר באמצעות רכב אחר.

   

  בנוסף מייחס לו כתב האישום עבירות איומים נוספות. נטען כי באפריל 2018, בעת ששהה בבית המעצר, הוא ריכז על פתקים מספרי טלפון של בתי ספר, קניונים ובתי מלון והסתיר אותם בתאו. הוא השיג במרמה את מנוי הטלפון של אחד האסירים האחרים, שבאמצעותו התקשר לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ והודיע שהטמין בהם פצצות ושעומד להתרחש בהם מרחץ דמים. בעקבות איומיו פונו התלמידים ולמקום הוזעקו כוחות משטרה וחבלנים.

   

  במקרה אחר הוא התקשר לבית מלון באילת והודיע לקצינת הביטחון שהוטמנה פצצה במלון והיא עתידה להתפוצץ בקרוב. גם הפעם הוזנקו חבלן וכוחות משטרה נוספים.

   

  התיק הראשוני והעיקרי נגד ההאקר מאשקלון מתנהל יותר משנה בפני שופט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל. יוחסו שם לנאשם ביצוע שורה ארוכה של פעולות איום והפחדה כלפי יותר מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם: נמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים, תחנות משטרה וכלפי אישים. בית המשפט כבר קבע שהוא ביצע את כל העבירות שיוחסו לו בעת שהיה בגיר. לגבי המעשים שביצע לכאורה בעת היותו קטין הוא טרם הורשע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  הצעיר המכונה "ההאקר מאשקלון"
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים