שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עורך דינו של אפי נוה: "אין מניעה שהוא יבחר שופטים"
  בועז בן צור, המייצג את ראש לשכת עורכי הדין החשוד שהבריח אישה בביקורת הגבולות, טוען שאין להעמידו לדין: "טעות מצערת, במקרה ראשון לא מאשימים"

   

   

  פרקליט המדינה עדיין לא החליט כיצד לנהוג בפרשת יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה, החשוד בעבירת מרמה בכך שהבריח בנתב"ג אישה שטסה עמו מבלי שדרכונה יוחתם. פרקליטו, עורך הדין בועז בן צור, אמר היום (ה') לאולפן ynet כי "מדובר בטעות בשיקול הדעת. אין מקום בכלל להעמידו לדין וגם לא להגיע להסדר מותנה".

   

  במסגרת הסדר מותנה, הסביר עו"ד בן צור, "אין הרשעה, לא מעמידים לדין, בנסיבות העניין, תוך כדי התחייבויות מסוימות לגבי העתיד". הוא מתנגד גם לכך, מכיוון ש"לפי הנחיות פרקליט המדינה, גם ביחס לעבירות שהן חמורות יותר, במקרה ראשון אין העמדה לדין".

   

  - נוה יתנצל גם?

  "אני לא נכנס לסוגיה של ההתנצלות, אני חושב שהיא פחות רלוונטית. מר נוה הודיע ואמר בצורה מפורשת, אכן נעשה מה שנעשה, אני טעיתי בשיקול הדעת שלי, זו תקלה, רוצים לראות בזה התנצלות? אני חושב שהטרמינולוגיה פחות משנה כרגע. אנחנו לא מתכחשים לכך שמדובר באירוע מצער, שלא היה צריך לקרות".

  בועז בן צור ואפי נוה (צילום: הלל מאיר/TPS, שאול גולן)
  אפי נוה (מימין) ובועז בן צור(צילום: הלל מאיר/TPS, שאול גולן)
   

  עו"ד בן צור מתאר כי "על רקע נסיבות אישיות קרה אותו אירוע. אני לא מבין את הטענות ל'בלוף' (בקו הגנה שלפיו האישה לא הייתה מנועה מכניסה לארץ) - ברור שהכניסה והיציאה זה בהתייחס לאותה נסיעה, לכן מדברים על משהו שלמעשה נעשה בצוותא חדא, כלומר במהלך אחד".

   

  - מה לגבי המעורבות של נוה במינוי שופטים?

  "צריכים לבחון קודם כל את האירוע שקרה, אני לא מקל בו ראש מצד אחד, אני חושב שאירוע חד פעמי בנסיבותיו אז הוא לא מקים יסוד לעבירה. אני מזכיר שמר נוה הוא גם נבחר ציבור, נבחר של ציבור עורכי הדין, ולכן כשהנושא הזה יעלה על הפרק נדמה לי שבסופו של דבר אין מקום להגיע למסקנה שצריך להכביר או להוסיף על מה שהוא כבר שילם, אגב ייתכן שבצדק, גם בצד האישי וגם בצד הציבורי. קשה לי לראות מניעה בנסיבות העניין מכך שהוא ישמש חבר בוועדה לבחירת שופטים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים