שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: כך נראית מבפנים המנהרה שנוטרלה
  דובר צה"ל פרסם תיעוד של פעולות האיתור של חיל ההנדסה אחרי מנהרות טרור בעוטף עזה. כמו כן פורסם תיעוד של המנהרה שהושמדה היום. סא"ל ר', שהשתתף בניטרול המנהרה: "בשום שלב היא לא היוותה איום או סיכון"
  דובר צה"ל פרסם הערב (ה') תיעוד של מאמצי כוחות ההנדסה הצבאיים לאיתור מנהרות טרור בעוטף עזה. כמו כן פורסם תיעוד של המנהרה שנוטרלה היום. סא"ל ר', מפקד יחידה שהשתתפה בניטרול, סיפר: "בשום שלב המנהרה לא היוותה סיכון לתושבים".

   

   

  מנהרת טרור (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  בסרטון שפרסם דובר צה"ל ניתן לראות את פעילות כוחות ההנדסה במאמצים לאיתור מנהרות טרור בעוטף עזה. בין היתר נראים קידוחים שמתבצעים בקרקע העוטף באמצעות כלים הנדסיים כבדים וכן דרכים שונות שבהן מאמתים הימצאות מנהרה מתחת לפני הקרקע.

   

  כמו כן פורסם תיעוד נוסף מתוך המנהרה שנאטמה היום. סא"ל ר', מפקד יחידת הנדסה שהשתתף בניטרול המנהרה סיפר: "בשום שלב המנהרה לא היוותה איום וסיכון לתושבי עוטף עזה.תוואי המנהרה נוטרל באמצעות פעולה מבצעית הנדסית של כמה יחידות וכל זה בהובלה של אוגדת עזה".

  מנהרת טרור שנמצאה בשטחי ישראל (צילום: דובר צה
  המנהרה שנוטרלה היום. "בשום שלב לא היוותה איום או סיכון לתושבים"(צילום: דובר צה"ל)

  מנהרת טרור שנמצאה בשטחי ישראל (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  "בחודשים האחרונים אנחנו פועלים במערכה רחבה נגד המנהרות ההתקפיות של חמאס", הוסיף סא"ל ר'. "צה"ל מפעיל טכנולוגיות פורצות דרך נייחות וניידות, טכנולוגיות שיודעות לעבוד בכל צורות הקרקע. אנחנו ערוכים לתרחישים רבים ומגוונים, נמשיך להפעיל את היכולות והמשאבים שיש לנו כדי לאתר ולסכל את איום המנהרות". 

   

   

  מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, פנה בעקבות חשיפת המנהרה לתושבי רצועת עזה בעמוד הפייסבוק בערבית "אלמונסק": "למרות מצוקתכם, ארגון הטרור חמאס ממשיך להשקיע סכומי עתק בטרור, במקום לדאוג לכם ולפתח את התשתיות האזרחיות ברצועה. במקום להשתמש במלט, בברזל ובאגריגטים כדי לבנות בתי ספר, גני ילדים ובתי חולים, חמאס משתמש בחומרים האלה על-מנת לבנות את מנהרות המוות של הטרור. אני רוצה להדגיש בשנית – פנינו לא להסלמה, אבל אנחנו מוכנים לכל תרחיש ונעשה כל שיידרש כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל".

   

  היום ניטרל צה"ל מנהרת טרור התקפית מאזור חאן יונס שבמרכז רצועת עזה, שחדרה כ-200 מטרים לשטח ישראל. זו המנהרה ה-15 שצה"ל נטרל מאז אוקטובר אשתקד, והיא חלק מרשת מנהרות לחימה של חמאס שהתפתלה והתחברה למנהרות נוספות.

   

  בצה"ל אמרו כי מה שמייחד את המנהרה שנוטרלה היום הוא "התפתחות שיטות הבנייה, שימוש בחומרים שונים, יש בה מספר פיתולים וחיבורים בתוך רשת מנהרות הלחימה. בתוכה יש רשת חשמל וטלפוניה, אחרי מספר חודשים שאוחזים בה טיפלנו בה היום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים