שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כבר 8 חודשים ברצף: אין רכבת לנתב"ג בסופ"ש
  ישראלים ותיירים, שנוחתים בארץ וטסים ממנה לחו"ל, נאלצים זה חודשים ארוכים לוותר על אפשרות של נסיעה מנתב"ג ואליו בסופי שבוע בגלל עבודות החשמול בקו תל אביב-ירושלים. נוסע שגילה כי ייאלץ לחזור לביתו באוטובוס: "זה עולם שלישי". רכבת ישראל: "מתנצלים על אי הנוחות הזמנית"

   

   

   

  "זה מבאס עכשיו לנסוע הביתה באוטובוס ביום שישי עם כל המזוודות". מתן גולדמן (29) מבאר שבע נחת הבוקר (יום ו') בנמל התעופה בן גוריון אחרי שהות בריגה בירת לטביה. כמו ישראלים ותיירים רבים הוא הופתע לגלות כי תחנת הרכבת בנתב"ג מושבתת בסופי שבוע בשל עבודות החשמול בקו החדש בין תל אביב לירושלים. "אני צריך לאסוף את הכלבים שלי, ועכשיו ייקח לי הרבה זמן להגיע אליהם", אמר גולדמן בתסכול.

   

  זה שמונה חודשים שתחנת הרכבת בשער הכניסה הראשי למדינה מושבתת בסופי שבוע. התחנה, שמשרתת מדי יום חול אלפי נוסעים, סגורה בימי שישי בבוקר, בצאת השבת, בכניסת חגים ובצאת חגים. התיירים והישראלים שנוחתים בשדה צריכים לחפש את דרכם באמצעות שאטלים (בחינם, לתחנות רכבת אחרות), מוניות, כלי רכב שהותירו מבעוד מעוד וקרובים שבאים לאסוף אותם למחוז חפצם.

   

  מארק בוברובסקי הביא הבוקר לשדה שתי חברות באמצעות רכב שכור. אחרי שמסר את הרכב, הוא תכנן לשוב לביתו ברמת ישי בעזרת הרכבת, אלא שאז גילה כי היא לא פועלת. "הרכבת מאוד נוחה, לעלות על אוטובוס בדרך הביתה זה בעייתי. כל יום יש להם שם איזושהי בעיה, והם לא מוצאים פתרון שטוב לכולם. זה ממש כמו עולם שלישי. באירופה הכול מתקתק והגיע הזמן שגם פה יהיה ככה".

  רכבת ישראל בעומס בסופשי שבוע (צילום: עמית הובר)
  רכבת מנתב"ג? בסוף שבוע חפשו פתרון אחר(צילום: עמית הובר)

  רכבת ישראל בעומס בסופשי שבוע (צילום: עמית הובר)
  (צילום: עמית הובר)

  אף על פי שרכבת ישראל דואגת לפרסם בתקשורת את דבר סגירתה של התחנה בסופי שבוע, נראה כי ישראלים רבים לא מודעים לכך. אחת מהם, שביט כהן מירושלים, כבר תכננה כיצד תגיע מהר לביתה. אחרי הנחיתה מבודפשט בירת הונגריה סיפרה כהן: "לא ידעתי שהתחנה סגורה. אפילו ראיתי באתר שיש רכבת בשעה 11:31. באתי לרכוש כרטיס ואז גיליתי את האמת. זה מרגיז בטירוף".

   

  "מדהים ששירות כל כך בסיסי לא קיים" 

  גם בצלאל לוי, שנחת מפולין ורצה להגיע לביתו בכפר סבא עם הרכבת, חש תסכול רב. "באתי עם רצון לנסוע ברכבת ולצערי השירות לא ניתן לי. ככה, בלי הסברים. אחד המאבטחים אמר לי 'קח שאטל', ולא הבנתי למה אין לו תשובות. זה מדהים בעיניי ששירות כל כך בסיסי לא קיים בסופי שבוע. אני ישראלי שעוד איכשהו מבין את זה, אבל מה תאמר לתייר שרק עכשיו נחת כאן וזה הדבר הראשון שהוא רואה בישראל?"

   

  כמה תיירים אכן עמדו המומים מול התחנה הסגורה. ואם לא די בכך, מיד לאחר מכן הם נאלצו לפגוש נהגי מוניות שארבו להם והציעו להם נסיעה לתל אביב במחירים מופקעים. "זה יכול לקרות אצלנו מפעם לפעם, אבל לא לתקופות ארוכות כמו אצלכם", סיפר פול מרטין, תייר מאירלנד. אחר כך הוא שאל אותנו: "רגע, גם בשישי הבא היא לא תעבוד?" וכהשבנו בחיוב, אמר התייר: "זה כבר הרבה כסף להוציא על מוניות מהשדה ובחזרה".

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "במסגרת העבודה להשלמת המערכות החשמליות בקו המהיר לירושלים, מגה-פרויקט להקמת הקו החשמלי הראשון בישראל, מתבצעת בכל סוף שבוע עבודה סדורה ומאומצת לחשמול מקטע מודיעין-נתב"ג-תל אביב.

   

  "מלאכת חשמול מסילה פעילה, שבה עוברות רכבות, היא מורכבת ומאתגרת, הנדסית, בטיחותית ותפעולית, ומצריכה הפסקת תנועת הרכבות לזמנים קצובים. ייתכנו הפסקות פעילות יזומות נוספות גם בהמשך, בהתאם לצורכי השלמת הפרויקט. אנו מתנצלים בפני נוסעינו על אי הנוחות הזמנית, מבינים את הקושי שנוצר ללא שירותי הרכבת, ולכן מעמידים לרשותם היסעים חינמיים בין התחנות הסגורות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית הובר
  הכניסה לרכבת נתב"ג סגורה
  צילום: עמית הובר
  מומלצים