שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יו"ר אל על מאיים: מינואר לא יטוסו חברות ישראליות

  מחלוקת בין אל על למשרד החוץ סביב העסקת אנשי ביטחון ישראלים המתגוררים בחו"ל עלולה להביא לקרקוע 3 חברות התעופה הישראליות. אל על: בניגוד לסיכום, משרד החוץ לא מתכוון להמשיך להעסיק את העובדים. משרד החוץ: לא היה סיכום

  שרה נתניהו (צילום: יאיר שגיא)
  מטוס אל על(צילום: יאיר שגיא)
   

  האם יש סיכוי שיימצא פתרון לנושא אבטחת התעופה של החברות הישראליות, או שב-1 בינואר תיפסק הפעילות של אל על, ארקיע וישראייר? יו"ר חברת אל על, אלי דפס, שלח בשבוע שעבר מכתב דחוף למשנה לראש המטה לביטחון לאומי ולראש הסגל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, ובו הוא מזהיר כי החל מחודש ינואר לא יתקיימו טיסות של חברות התעופה הישראליות משום שמשרד החוץ אינו מתכוון, בניגוד לסיכומים, להמשיך ולהעסיק את עובדי עמ"י (עובד ישראלי מקומי) ברחבי העולם.

   

  במכתב שעותקים ממנו נשלחו לראש הממשלה ושר החוץ, בנימין נתניהו, לשר התחבורה, ישראל כץ, למנכ"לי משרד האוצר והחוץ ולמנהלי חברות התעופה הישראליות, כותב דפס כי הוא הופתע לקבל בימים האחרונים מכתב ממנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, ובו הוא מעדכן כי אין בכוונת המשרד להמשיך ולהעסיק את העובדים המקומיים (מדובר באנשי ביטחון ישראלים המתגוררים בחו"ל ומשמשים עוזרי קב"ט ביעדים שאליהן טסות חברות התעופה הישראליות).

   

  "אני מזכיר כי בחודש אוגוסט הודעתם לנו בשיחת ועידה שקיימנו כי המשך העסקתם של עובדי עמ"י הוסדר וייחתם הסכם בין משרד האוצר ומשרד האוצר בנושא. בהתאם, נתתם את אישורכם לאגף ביטחון אל על לפרסם את לוח טיסות החורף של חברות התעופה הישראליות, אשר פורסם מיד לאחר מכן", כותב דפס.

   

  "כפי שידוע לך, עובדי עמ"י מהווים את מרבית עובדי מערך אבטחת התעופה הישראלים, וללא עובדים אלה לא יכול המערך להתקיים. מדובר במערך סבוך ומורכב, שכל שינוי בשיטת עבודתו יחייב הסכמה של גופים רבים המעורבים בניין והיערכות ארוכה", מציין דפס ומוסיף כי לא ייתכן מצב שבו מדינת ישראל תחליט על העסקת עובדים אלה החל מ-1 בינואר 2019, כחודשיים וחצי מהיום (ולאחר שהענין כבר טופל והוסדר), ללא כל פתרון ולאחר שפורסם לוח הטיסות של חברות התעופה הישראליות".

   

  משרד רה"מ: "הנושא אמור להיפתר בימים הקרובים"

  דפס מסיים את מכתבו באזהרה כי חזרה מההסכמות שהושגו תגרום למשבר באבטחת התעופה ועצירת כל הטיסות הישראליות.

   

  במשרד החוץ אמרו כי הם מופתעים ממכתבו של יו"ר אל על שכן הם אינם מכירים כל סיכום כזה וכי לא חל כל שינוי בהודעה שלהם, ולפיה החל מ-1 בינואר הם לא יהיו אחראים להעסקתם של עובדי הביטחון הישראלים בחו"ל.

   

  במשרד ראש הממשלה מסרו כי הנושא אמור להיפתר מול האוצר בימים הקרובים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים