שתף קטע נבחר

שוטרת מג"ב חשודה שירתה בפלסטיני ופצעה אותו "כדי להשתעשע"

חיילת בשירות חובה, המשרתת בגזרת ירושלים, חשודה כי ירתה בפלסטיני כדור ספוג ופצעה אותו. בנוסף חשודה גם שתדרכה חיילת שנחקרה בעניינה ובכך שיבשה הליכי משפט. סנגורה: "היא לא שותפה במעשה"

 

פלסטיני נפגע מכדור ספוג בשועפט. צילום ארכיון  ()
פלסטיני נפגע מכדור ספוג בשועפט. צילום ארכיון

 

שוטרת מג"ב המשרתת בשירות סדיר בגזרת עוטף ירושלים, חשודה כי במהלך פעילות מבצעית סמוך למחסום א-זעים שליד מעלה אדומים, ירתה כדור ספוג בגבו של פלסטיני ופצעה אותו, כל זאת ללא סיבה מבצעית. לפי החשד ביצעה את המעשה מתוך שעשוע.

 

המקרה התרחש בחודש מאי השנה, כאשר כעת, לאחר שמידע מודיעיני הגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), הוחלט לעצור ולחקור אותה בחשד לתקיפה הגורמת חבלה. כמו כן, השוטרת חשודה גם בשיבוש מהלכי משפט לאחר שלפי החשד תדרכה את חברתה, חיילת בצה"ל שידעה על החקירה המתוכננת וזומנה למח"ש, שתאמר שהיא לא יודעת כלום על האירוע.

 

היום (ב') הובאה השוטרת לבית משפט השלום בירושלים להארכת מעצרה, והשופט אלעד פרסקי הורה להשאירה מאחורי סורג ובריח למשך שלושה ימים.

 

יחד עם השוטרת נעצרו עוד ארבעה שוטרי מג"ב בשירות סדיר ומיוחסות להם אותן העבירות. הארבעה נחקרו ושוחררו לאחר מכן. גורם במג"ב הדגיש שמדובר בלוחמים בשירות חובה, שככל שיתבררו החשדות כלפיהם כך ינקטו צעדים להפסקת שירותם במג"ב. לדבריו, מדובר בחשדות חמורים שאינם עולים בקנה אחד עם ערכי החיל.

 

 

איציק כהן  ()
עו"ד איציק כהן

 

עו"ד איציק כהן, סנגורה של החשודה, טוען כי מרשתו חפה מפשע וכי בסרטון שבידי מח"ש לא מופיעים פניה: "השוטרת מכחישה מכל וכל כי ירתה כדור ספוג אל עבר הפלסטיני, למותר לציין כי בסרטון שנמצא בידי מח״ש לא מופיעה דמותה ולא נשמע קולה של השוטרת. הסיבה האמיתית למעצרה היא ניסיון של היחידה החוקרת לשבור את רוחה ולגרום לה להודות במעשה שאינה שותפה לו. זה נובע כנראה מכך שלא היתה מוכנה לקחת חלק בהטחת האשמות כלפי אחרים בניסיון למלט עצמה. אין בליבי ספק כי ככל שהחקירה תתקדם, תתברר חפותה מהמעשים המיוחסים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלסטיני נפגע. צילום ארכיון
מומלצים