שתף קטע נבחר

חשיפה: א"ק הודתה בעבר שסיפרה על מעורבות ברצח תאיר ראדה

בתצהיר שהגיע לידי "ידיעות אחרונות" אישרה א"ק כי התוודתה בעבר בפני אישה שהיא הייתה מעורבת כביכול ברצח של תאיר ראדה. סניגורו של זדורוב: "אם היא הייתה כשירה לתת תצהיר ולחתום עליו בנוכחות עו"ד, היא גם הייתה כשירה להודות ברצח". פרקליטיה של א"ק: "המשטרה שללה את החשד נגדה, היא אינה רוצחת"

 

 

 

הבוקר (יום ג') חושף "ידיעות אחרונות" כי בתצהיר שעליו חתמה בעבר א"ק, הצעירה שעלה נגדה חשד למעורבות ברצח תאיר ראדה, היא הודתה כי סיפרה לאישה אחרת שהיא הייתה מעורבת, כביכול, ברצח. א"ק נשאלה בין היתר: "האם אמרת... שיכול להיות שהיית מעורבת ברצח תאיר ראדה אך אינך זוכרת זאת?". בתשובתה אישרה א"ק את הדברים עם סייגים: "הדברים זכורים לי במעומעם. זכור לי שבעקבות לחץ שהפעילה עליי... אמרתי לה דברים על מעורבות שלי כביכול ברצח תאיר (דבר שכמובן מנותק מהמציאות), אבל אינני זוכרת מה היה תוכן הדברים המדויק".

 

אתמול נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי יש עדה חדשה בתיק רצח ראדה - אישה צעירה שזומנה שלשום למשטרה העידה כי א"ק סיפרה לה שהיא זו שרצחה את תאיר. בפרקליטות מסרו בתגובה כי "נקבע שאין אפשרות לשלול שא"ק סיפרה לגורמים שונים שהיא הרוצחת נוכח מחלת הנפש ממנה סבלה, ולא נמצא, גם כיום, כל ממצא חדש שמלמד על אמיתות הדברים". אבל כעת מתברר שהפרקליטות הסתפקה בתגובה שעשויה להישמע מינורית לאור העובדה שבידיה מצוי התצהיר המדובר.

 

תאיר ראדה ()
תאיר ראדה

 

יגיש בקשה למשפט חוזר. רומן זדורוב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יגיש בקשה למשפט חוזר. רומן זדורוב(צילום: גיל יוחנן)

 

סיפורה של א"ק, והחשד שהיא זו שרצחה את תאיר ראדה בתא שירותים בבית ספר בקצרין בשנת 2006, נחקר במשטרה ב-2012 ונחשף לראשונה בסדרה "צל של אמת" בערוץ 8 בהוט. לאחר שידור הסדרה ובעקבות מידע נוסף זומנה א"ק לחקירה נוספת.

 

האישה שהעידה שלשום היא האדם השלישי שבפניו טענה א"ק, לכאורה, כי הייתה מעורבת ברצח של תאיר. האדם הראשון היה א"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק, שדיווח למשטרה ב-2012 כי היא התוודתה בפניו כבר בליל הרצח שרצחה את תאיר. "באחד הימים בעבודה בדיוק יצאתי מארוחת צהריים, קיבלתי טלפון מא"ק מהבית שאמרה בו בקצרה: 'אתה זוכר את החלום הזה שהיה לי? אז עוד מעט הולך להיות כאן בלגן גדול'", סיפר בסדרה. "היא לקחה אותי אל החדר הנוסף אצלנו בבית, הראתה לי תיק, הראתה לי את הבגדים שהיא לבשה, את הפאה, הסכין שהייתה שם - הכול היה מגואל בדם".

 

השנייה שבפניה טענה א"ק למעורבות ברצח הייתה ע', צעירה שאושפזה עם א"ק בבית חולים פסיכיאטרי. ע' סיפרה לגורמים שונים שא"ק התוודתה בפניה. ע' שמה קץ לחייה לפני שהספיקה למסור מידע למשטרה, אבל ב-2014 היא סיפרה לפסיכיאטרית שלה שא"ק טוענת שהיא מתכננת לרצוח אדם נוסף. בעקבות שיחה שניהלה הפסיכיאטרית עם א"ק - היא אושפזה בכפייה.

 

עו"ד ירום הלוי ()
עו"ד ירום הלוי

 

עו"ד ירום הלוי, סניגורו של רומן זדורוב שהורשע ברצח של תאיר ראדה ונידון למאסר עולם, מתכוון להגיש בשמו בקשה למשפט חוזר. אתמול הוא אמר: "הספין המקומם של הפרקליטות בתגובתה לאחרונה, לפיה א"ק איננה אחראית כביכול למוצא פיה, מקבל תשובה ניצחת בתצהיר שנחתם על ידה בנוכחותו של עורך דינה, משום שאני בטוח שלא הייתה מוחתמת על תצהיר ללא כשירות.

 

"ברור אפוא שאם הייתה כשירה ואמינה לתת תצהיר ולחתום עליו בנוכחות עורך דינה, היא גם הייתה כשירה להודות כי רצחה את תאיר, וזאת בפני א"ח, ע' וכן בפני האישה שנחקרה שלשום, וכדי להעניק ראיון לאיילה חסון, שבו הכחישה כי רצחה את תאיר. יתר על כן, באותו ראיון היא סיפרה שהמשטרה לחצה עליה מאוד בחקירתה ב־2012, עד כדי כך שכל אחד היה נשבר. אבל עובדה שבאותה חקירה היא דווקא הכחישה את דברי א"ח ואמרה שהוא משקר. כיצד אפוא דווקא ה'לחץ', שלא טרחה לפרט מהו בכלל, של אותה אישה הוא ש'שבר' אותה?"

 

פרקליטיה של א"ק, עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ, מסרו בתגובה: "מרבית הדברים פורסמו בעבר והמשטרה בדקה אותם בקפידה ושללה את החשד נגד א"ק. אנו שבים ומדגישים כי א"ק היא ציירת ואמנית שמבקשת לחיות חיים שקטים תוך התמודדות עם מחלת הנפש שלה, כי אנו מקווים שאילנה ראדה המרשימה תמצא מעט מרגוע (עד כמה שניתן), וכי אנו מבינים גם את מצוקתה המחרידה של אולגה זדורוב שלא חטאה בדבר".

 

מהפרקליטות נמסר אתמול בתגובה: "בהמשך לפרסומים שגויים ומטעים, נשוב ונבהיר כפי שמסרנו כבר מספר פעמים בעבר: הטענות בדבר התוודויות של א"ק ושל אחרים שהתוודו לפי הנטען על הרצח בפרשת תאיר ראדה, נבדקו לעומק ולא נמצא בהן ממש. בין הפרסומים האחרונים לבין 'גילויים חדשים' בפרשה אין ולא כלום, וצר לנו כי יש מי שבוחר, פעם אחר פעם, להטעות את הציבור בעניין זה. רשויות האכיפה תבדוקנה כל דיווח וקצה חוט כפי שעשו עד היום".

 

 

אמה של תאיר, אילנה ראדה (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
אמה של תאיר, אילנה ראדה(צילום: אלי מנדלבאום)

 

אילנה ראדה, אמה של תאיר ראדה, התייחסה אתמול באולפן ynet לחשיפה אודות עדות האישה במשטרה. לדבריה, עדויות שמיעה או אחרות לא יביאו למשפט חוזר כל עוד יוגשו לפרקליטות ראיות מוחשיות על מעורבות גורם אחר ברצח. "עד יום מותי אני אלחם ובסוף אמצא מי רצח את תאיר", אמרה אילנה. "אני עושה את זה בדרך שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים