שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "מופלא באישיותו ובחריפות שכלו". התגובות על מות עו"ד וינרוט

  ראש הממשלה, שהוא ורעייתו יוצגו על ידי וינרוט, ספד לפרקליט הצמרת: "רעייתי ואני המומים מצער על פטירתו". שר הביטחון ליברמן, שיוצג גם כן על ידי הפרקליט: "תמיד ניסה לגשר בין העולמות". שקד: "מסמל את פאר הציונות בת ימינו". לשכת עורכי הדין: "תרם רבות בעיצוב מקצוע עריכת הדין"

   

  וינרוט. הלך לעולמו בגיל 71 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  וינרוט. הלך לעולמו בגיל 71(צילום: יריב כץ)

  במערכת הפוליטית ספדו הבוקר (יום ג') לעורך הדין יעקב וינרוט, שייצג אישי ציבור רבים במהלך השנים והלך לעולמו היום בגיל 71.

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו היה ראשון המספידים: "רעייתי שרה ואני המומים מצער על פטירתו של יקירנו עו"ד יעקב וינרוט ז"ל. יעקב היה מופלא באישיותו, בחוכמתו, בחריפות שכלו, בתחושת הצדק שלו ובנאמנותו לעמו. זהו אובדן גדול למשפחתו, למכריו ומוקיריו, וזהו אובדן גדול לעולם המשפט הישראלי. אנו מחבקים את ג'יזל ואת כל בני משפחת וינרוט היקרים לנו כמשפחתנו. יהי זכרו ברוך".

   

  מאוחר יותר הוא ספד לו בחנוכת מרכז רפואי בקריית שמונה: "יעקב וינרוט נלחם בגבורה במחלת הסרטן והטרגדיות פקדו את משפחת וינרוט אחת אחר השניה בשנה הזאת. אחיו וכלתו נפטרו מסרטן, גיסו נפטר מסרטן, הכל בשנה אחת. כולנו נתונים לפגיעת המחלות וכולנו זקוקים למרפא, ולעזרה ולסעד".

   

   

  וינרוט ייצג את נתניהו בתיקים רבים מפרשת בר-און ועד לתיקים האחרונים שעדיין נמצאים בחקירה. כמו כן, הוא ייצג את רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשת המעונות.

   

  שר הביטחון אביגדור ליברמן, שיוצג על ידי וינרוט בפרשת מינוי השגריר, ספד לו בתדרוך שערך באוגדת עזה: "אם אני רוצה לאפיין את יעקב, אז הוא קודם כל היה מענטש. הוא היה בן אדם במלוא מובן המילה. בן אדם עם ידע רחב, משכיל מאוד - לא רק במשפט, אלא גם במקורות, במדע ובספרות".

   

  "הוא היה אחד האינטלקטואלים האמיתיים וגם בן אדם שעש הכל על מנת לקרב לבבות בתוך העם היהודי, בין חרדים לחילונים, דתיים, ותיקים, עולים. בן אדם מיוחד שכמובן יחסר הרבה גם לחברה הישראלית, בטח לחבריו למקצוע ובטח ובטח לחברים שלו ברמה האישית", הוסיף ליברמן.

  וינרוט וליברמן. "קודם כל - מענטש" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  וינרוט וליברמן. "קודם כל - מענטש"(צילום: גיל יוחנן)

  במשרדו של וינרוט ספדו לו: "יעקב היה איש אשכולות, ידען בכל תחומי החיים. איש של תורה, פילוסופיה ומשפט ובעבורנו גם מורה דרך וחבר. יעקב היה איש של חסד וענווה שידע לשלב בין עולם המעשה לעולם הרוח בדרך מופלאה שאין שני לה. יעקב הותיר את רישומו הייחודי ופורץ הדרך בכל אשר פסע, במשפט ובחיים הציבוריים ולא פחות חשוב בחיי היומיום, במגע שלו עם כל סובביו. אנו בטוחים שמורשתו תהיה חקוקה בכל אדם ואדם אשר פגש אותו במהלך דרכו".

   

  שופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין ספד לוינרוט בראיון לאולפן ynet: "הוא היה באמת כישרון יוצא דופן וגם תלמיד חכם. הוא עשה את מלאכתו לא רק בנאמנות, אלא בכישרון ממש יוצא דופן. היכולת הרטורית והשכנוע וגם ההבנה של איך להציג דברים לפני בית המשפט. הוא היה מאוד מוכשר בזה".

   

   

  "אני חושב שהוא היה פשוט אינטלקט ברמה בלתי מצויה, מאוד רציני ומעמיק. הייתה לו לדעתי הבנה לנושאים חברתיים ולנושאים כלכליים. הוא היה רחב אופק וזה דבר שאפיין אותו באופן מובהק", אמר רובינשטיים. "הוא היה בהחלט קול מאוד משמעותי בעולם המשפט, מאוד מקצועי. אם אפשר לדבר על עורך דין ברמה גבוהה – הוא בהחלט היה בליגה הזאת ללא עוררין לדעתי".

   

  עו"ד נבות תל צור, שייצג אותו בעבר ואף עבד במשרדו, ספד: "וינרוט, שהיה משפטן מחונן, פילוסוף, מורה הלכה, ידען רב תחומי ואדם מלא רגש, עיצב עבור דורות של תלמידים את דמות הסנגור האולטימטיבי בעולם המשפט, כתפקיד שהוא לא רק מקצוע אלא שליחות חברתית, להגן על בני אדם מפני כוחן של הרשויות ולהזדהות עם מצוקותיהם. לאורך קריירה מזהירה של יותר מ-40 שנה, פעל ללא מורא לאור תפיסתו זו. תנחומי לג'יזל היקרה ולכל בני המשפחה".

   

  גם בלשכת עורכי הדין ספדו לפרקליט הצמרת שעסק בתיקים מרכזיים רבים לאורך השנים: "יעקב, מבכירי עורכי הדין במדינת ישראל, אדם משכמו ומעלה, בכישוריו, חוכמתו, צניעותו ובדרך ארץ, תרם רבות בעיצוב מקצוע עריכת הדין במדינת ישראל. יעקב ייצג במשך שנים את הדמויות הציבוריות הבכירות בחברה הישראלית והטביע חותם בלא מעט תקדימים. זהו אבל למדינת ישראל בכלל ומערכת המשפט בפרט".

  וינרוט. "מסמל את פאר הציונות בת ימינו" (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  וינרוט. "מסמל את פאר הציונות בת ימינו"(צילום: יריב כץ)

  שרת המשפטים איילת שקד ספדה לוינרוט: "וינרוט מסמל את פאר הציונות בת ימינו. הוא היה אדם מורכב ומלא ניגודים. תלמיד ישיבה מבריק שהוסמך לרבנות על ידי גדולי הרבנים מחד, ואיש הפרקליטות הצבאית מאידך. סנגור מהשורה הראשונה, שזכויות חשודים היו קדושות בעיניו. לצד עבודתו מסביב לשעון, השקיע את מרצו ויכולותיו בדוקטורט שלימים התקבל כחוק וסייע לשיפור מצבן של העגונות בישראל. ליבו הרחב ושכלו החריף זהרו בעולם המשפט הישראלי. וינרוט תמיד סימל את התפר בין חלקי החברה הישראלית. אדם שתבניות צרות היו ממנו והלאה. יהי זכרו ברוך".

   

  השר אריה דרעי ספד: "כואב ומתאבל על פטירת חברי היקר יעקב וינרוט. תלמיד חכם, משפטן בחסד עליון, איש חסד ואמת, אישיות מופלאה וחבר מסור. מותו הוא אבידה גדולה למשפחתו, לחבריו ולרבים בעם ישראל".

   

  "הציבור יזכור אותו מן הסתם כפרקליטם של עשירי ישראל, אך דמותו הייתה מורכבת הרבה יותר", ספדה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני). "על אף הסתירה שבדבר, הוא החזיק בדעות סוציאליסטיות מנומקות היטב ונשענות על ידע רב. הוא גבה שכר טרחה מזערי ממי שידם אינה משגת ותרם סכומים ניכרים ביותר לצדקה בלי יחסי ציבור נלווים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים