שתף קטע נבחר

סוף סוף: אתר אינטרנט לקרטרס ישראל

פרסום ראשון: הושק אתר אינטרנט למותגים הפופולריים לתינוקות ולפעוטות, קרטרס ואושקוש. המחירים: דומים למחירי הרשת בישראל, אבל ההצטרפות למועדון היא בחינם. המגוון: עדיין דל. ישראלים נוהגים לקנות פריטים של המותג אונליין מחו"ל, בגלל מחירו בארץ. המנכ"ל: "בארה"ב צריך להוסיף את המע"מ למחירים ואז אנחנו לא תמיד יותר יקרים"

קרטרס החלה למכור אונליין באופן רשמי לישראלים: חברת H&O השיקה אתר סחר ישראלי לקניות באינטרנט למותגים קרטרס ואושקוש. כבר שנים שקרטרס הוא אחד המותגים הפופולריים בקרב הורים בישראל, שחלקם קונים אותו אונליין מאתרים ישראלים לא רשמיים, כמו גם באתרי אינטרנט מחו"ל - ובפרט באתר האמריקני, שם ניתן למצוא מחירי

חיסול, והמחירים צפויים בקרוב להיות נמוכים במיוחד בחגי הקניות של נובמבר.

 

לקרטרס 25 חנויות בארץ והמותג גם נמכר בחנויות H&O. בארה"ב קרטרס זו חברה ציבורית, עם מחזור מכירות של כ-2.4 מיליארד דולר. האתר האמריקני שלה שולח למספר רב של מדינות בעולם, אך לא שולח ישירות לישראל. האתר הישראלי החדש פועל בהרצה שקטה כבר חודש.

 

לכתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

   (צילום: דן לב) (צילום: דן לב)
(צילום: דן לב)

"ההשקה הרשמית תהיה בנובמבר והשקענו באתר כ-2 מיליון שקל", אמר ל-ynet מנכ"ל הרשת, עמיר משה. "יזמנו מבצע לקראת 'יום הילדה הבינלאומי' ולא האמנו. פרסמנו אותו רק בפייסבוק וגן שלחנו סמס לחברי המועדון. זהו. ביום הראשון למבצע, בבת אחת, נכנסו אלפי אנשים לאתר והוא קרס. אחרי ארבעה ימי מבצע אני יכול לומר שהאתר מכר פי ארבע מהחנות הכי טובה שלנו. ידעתי שזה מותג חזק, אבל לא ידעתי עד כמה הוא חזק. אני צופה שהמכירות דרך האתר יהוו כ-10% מכלל המכירות ב-2019".

 

קרטרס נחשב למותג יקר בארץ, לעומת מחיריו בארה"ב. איך המחירים באתר?

"יש פריטים יקרים יותר, יש מחירים זהים או כמעט זהים, ויש פריטים זולים יותר. למשל, אנחנו מוכרים חמישיית בגדי גוף עם שרוול קצר ב-59.90 והם ב-62 שקל".

 

למה בכלל יש פערים?

"קודם כל, צריך לשים לב שבארה"ב המחירים מפורסמים ללא מע"מ (בכל מדינה בארה"ב מע"מ שונה. כיוון שאין משלוח ישיר לישראל צריך לשלח דרך חברות שילוח שיושבות בדרך כלל בבוסטון או בניו ג'רזי, כך שהמע"מ מגיע לכ-6% מעלות הפריט), ויש גם הרבה פריטים שונים. למשל, בארה"ב לא מוכרים חמישיית בגדי גוף עם שרוול ארוך, רק עם שרוול קצר כי הבתים שם מוסקים והבגדים נלבשים מתחת למעילים. אצלנו הרוב ארוך, לכן זה יקר יותר. הם עושים לנו במיוחד וזה עולה לי יותר בצורה משמעותית".

 

בבלאק פריידיי יש מחירי רצפה באתר האמריקני, וישראלים מזמינים משם בגלל המחירים בארץ.

"גם אנחנו מתכוונים לעשות בלגן. חכו ותראו".

 

כרגע, אין הרבה פריטים באתר. אין מלאי?

"בהתחלה היינו עם 250 דגמים. היום יש 700 דגמים ובקרוב נעבוד עם 1,400 דגמים. אנחנו בתקופת מעבר אז אזלו דגמי הקיץ, אבל עוד לא התחלנו למכור דגמי חורף. מה שיהיה בחורף בחנויות יהיה גם באתר. האתר מקבל עדיפות בהיבט של המלאי, וכבר לקיץ הבא בנינו הזמנות כך שיהיו דגמים שיימכרו באתר בלבד".

קרטרס (צילום מסך)
בגדי גוף באתר החדש. ההשקה הרשמית: בנובמבר(צילום מסך)

 

האותיות הקטנות

המשלוח חינם בקנייה מעל 250 שקל, רף די גבוה לרכישה. לשם השוואה, בקסטרו הסכום הנדרש הוא מעל 100 שקל, וכך גם בנקסט. עם זאת, זהו בדרך כלל מחיר הרכישה לקנייה בודדת באתר נקסט הבריטי, למשל, החביב מאוד על הורים בישראל, שכן ישראלים שקונים בו משתדלים לקנות בסכום הנמוך מ-75 דולר (273 שקל לערך) פר רכישה. זה גם דומה לסכום הרכישה הממוצע בקרוטרס לפי הרשת, שעומד על 300 שקל.

 

המשלוח יגיע אליכם תוך יממה (לא כולל סופי שבוע), באמצעות חברת המשלוחים תפוז, אם כי הרשת מתחייבת על 3 ימי עסקים.

 

ניתן להחליף דרך האתר או בחנות. ניתן גם להזמין באתר ולאסוף באחת מחנויות קרטרס.

 

המבצעים באתר זהים כרגע למבצעי החנות, שבדרך כלל מיועדים לחברי מועדון בלבד. כרגע יש מבצע באתר: הצטרפות למועדון היא בחינם, דרכו. במועדון H&O (שכולל גם את קרטרס, כפי שהצטרפות למועדון קרטרס מקנה זכויות מועדון גם ב-H&O) חברים 450 אלף לקוחות, 180 אלף מתוכם מחזיקים בכרטיסי אשראי של הקבוצה.

 

שירות נוסף שיוצע באתר הוא חבילות לידה, מתנות ליולדת שיימכרו ב-400-200 שקל, ייארזו במיוחד ויישלחו למחלקות היולדות ולמלוניות עם ברכה.

 

הממשק של האתר די נוח, ניתן לבחור במידה כבר בעמוד הקטגוריה ולא חייבים לגלוש לפריט עצמו - בוחרים במידה ומוסיפים לסל.

 

אבל המבחר בו דל: באתר מופיעים כרגע רק פריטי החורף של המותג, וגם לא כולם. אין מעילים, למשל, ואין נעליים. המגוון כרגע די דל בחלק מהקטגוריות. למשל, יש זוג מכנסיים אחד לפעוטות בנים ויש שמונה חולצות ווסט אחד לבנים בגיל הזה. לבנות מגיל שנתיים ומעלה יש רק ארבע שמלות ופריט אחד בלבד בקטגוריית "סטים", ואצל הבנים יש אפס פריטים בקטגוריה זו. חולצות וקרדיגנים לתינוקות בנים: שלושה פריטים בלבד.

 

יש גם בעיית מידות, ככל הנראה בעקבות מבצעים. בחלק מפריטי מבצעי 'יום הילדה' לא נשארו מידות, או שנותרה רק מידת NB. גם בפריטים שלא השתתפו במבצע - קיים חוסר לעיתים במידות.

 

 

המחירים ללא הנחת מועדון, גבוהים. למשל, שמלות ב-199 שקל, ועם הנחת מועדון ב-129 שקל. לא זול גם אחרי ההנחה. לשם השוואה, באתר של קרטרס ישראל מוכרים שלישיית בגדי גוף שרוול ארוך ב-105 שקל - מחיר אחרי הנחה לחברי מעדון. באתר הבריטי נקסט מוכרים 3 בגדי גוף ארוכים עם הדפסים ב-57-53 שקל. חמישיית בגדי גוף עולה בקרטרס ישראל 89.90 שקל (מחיר אחרי הנחת מועדון), כלומר צריך לקנות יותר בגדי גוף בסכום כולל גבוה יותר, כדי לקבל את מחירי נקסט פר יחידה.

 

עוד דוגמאות למחירים: שביעיית בגדי גוף נמכרת ב-199.90 שקל, ולחברי מועדון ב-119.90 שקל. שני בגדי גוף ארוכים + מכנסיים עם הדפס נמכרים במחיר יחסית נוח: 59.90 שקל במקום 129.90 שקל, ואפשר למצוא באתר שלושה טייטס ב-100 שקל ואחד ב-49.90 שקל.

 

הבדלים בין האתר האמריקני לאתר הישראלי

מבחר: מבדיקת האתר האמריקני עולה כי המבחר בו גדול ורב, הרבה יותר מזה שבאתר הישראלי.

 

באתר האמריקני יש שילוח חינם לכל סכום הזמנה, כמו גם 20% הנחה על כל הזמנה ראשונה, ואין מועדון - ההנחות לכולם.

קרטרס (צילום מסך)
(צילום מסך)

קרטרס (צילום מסך)
(צילום מסך)

הבדלי מחירים: באתר הישראלי, חולצות טי ארוכות לפעוטות בנים, שנמכרות ב-69.90 שקל, נמכרות כעת ב-29.90 שקל לחברי מועדון. באתר האמריקני חולצות כאלה (אם כי לא מצאנו את אותם דגמים, שכן באתר הישראלי יש מעט מאוד דגמים כרגע) נמכרות ב-5.97 דולר - 22 שקל (יש גם ב-33 שקל ו-36 שקל).

 

אוברול פליז דב לבן נמכר באתר הישראלי ב-129.90 שקל מחיר "רגיל", או במבצע 1+1 לחברי מועדון ב-65 שקל ליחידה. בארה"ב הוא עולה 9 דולר מחיר מבצע, כלומר 33 שקל, כשמחירו ללא מבצע עומד על 20 דולר - 72.9 שקל. פער המחירים בין המחירים המקוריים של הפריט עומד על 71% לרעת הצרכן הישראלי, ופער המחירים בהשוואה בין המבצעים מגיע ל-97% - כלומר, בישראל מחירו גבוה כמעט פי 2. גם בתוספת מע"מ אמריקני של כמה אחוזים בודדים - המחיר בישראל עדיין גבוה יותר.

 

אוברול וופל דפוס כלבים עולה 99.90 שקל מחיר רגיל, ו-49.90 שקל מחיר לחברי מועדון. בארה"ב המחיר הוא 16 דולר ללא מבצע, כלומר 58.32 שקל. כלומר, המחיר הישראלי גבוה מהאמריקני ב-71%, והפער מצטמצם בתוספת מע"מ אמריקני. עם מבצע המחיר הישראלי נמוך בכ-14% מהאמריקני, והפער גדל בתוספת מע"מ אמריקני.

 

בגד גוף חיות קטנות עולה באתר הישראלי 49.90. המחיר לחברי מועדון: 19.90 שקל. מחיר המבצע באתר האמריקני: 5.97 דולר - 22 שקל, והמחיר המקורי - 14 דולר, 51 שקל. כלומר, מחיר המבצע נמוך יותר בארץ בכ-10% ומחיר הפריט המקורי נמוך ב-2% ממחירו בארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים