שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  בגלל "עבירות משמעת": רוצחת בעלה עדיין בכלא

  דלאל דאוד, שרצחה את בעלה המתעלל, קיבלה מהנשיא אפשרות בקשה לשחרור מוקדם. בשב"ס טוענים כי עבירות משמעתיות עיכבו את שילובה באגף השיקום. פרקליטיה: "הפכו את החלטת הנשיא לריקה מתוכן"

   

  דלאד דאוד (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  דלאד דאוד(צילום: אלכס קולומויסקי)

  נשיא המדינה הורה לאפשר הגשת בקשה לשחרור מוקדם, אבל רוצחת בעלה עדיין תחת סורג ובריח: פרקליטיה של דלאל דאוד, שמרצה מאסר עולם קצוב ל-25 שנה בעקבות רצח בעלה, טוענים כי שירות בתי הסוהר מעכב את שחרור מרשתם.

   

  דאוד הורשע ב-2002 ברצח בעלה שהתעללה בה. אחרי שנשלחה למאסר עולם עונשה נקצב ל-30 שנות מאסר, ואולם ב-2014 הפחית הנשיא המנוח שמעון פרס חמש שנים מעונשה. הנשיא המכהן ראובן ריבלין החליט במאי בשנה שעברה לאפשר לדאוד להגיש בקשה לשחרור מוקדם בהתחשב בנסיבות התיק ובכך שהיא עברה טיפולים שיקומיים בהצלחה ואף יוצאת לחופשות מהכלא.

   

  למעשה, ההחלטה של הנשיא אפשרה לדאוד להגיש לוועדת השחרורים בקשה לניכוי שליש ממאסרה. בעקבות כך פנתה דאוד לוועדת השחרורים באמצעות עורכי דינה, רויטל בן שבת כץ ווליד כבוב.

   

  הוועדה התנתה את השחרור בשילובה של האסירה באגף השיקום בכלא. מדובר באגף שממנו האסירים יכולים לצאת מדי בוקר לעבודה ולשוב אליו בשעות הערב. במסגרת ההליך נבדק בין היתר שילוב האסיר בחברה מחוץ לכלא.

   

  אחר כך קבעה הוועדה דיון נוסף בבקשת השחרור המוקדם. פרקליטיה של דאוד טוענים כי היא מצופה ששירות בתי הסוהר יפעל לשחרורה של מרשתם – אך לדבריהם דבר לא נעשה. "כל השתלשלות הדברים בנושא מביאה לכך שההחלטה של הנשיא היא למעשה ריקה מתוכן וכאילו מעולם לא ניתנה", אמרה עו"ד בן שבת כץ.

   

  הפרקליטה הוסיפה כי "לא יעלה על הדעת כי נשיא המדינה מחליט לחון אסיר או אסירה בשל נתוניו האישיים, ושירות בתי הסוהר וכל הגורמים מתעלמים מהחנינה. דאוד הייתה צריכה להיות משלובת באגף השיקום כבר ביולי 2017 אבל בפועל היא שולבה רק בחודש מאי השנה".

   

  בימים הקרובים ייערך דיון נוסף בוועדת השחרורים בנוגע לבקשתה של דאוד לשחרור מוקדם, אולם מכיוון שהיא לא שהתה מספיק זמן באגף השיקום קיים ספק רב אם הוועדה תחליט להיעתר בסופו של דבר לבקשה.

   

  משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "ביולי 2017 המליצה ועדת השחרורים לשלב את האסירה באגף השיקום לאחר שתעמוד בתנאים הרלוונטיים. עבירות משמעתיות שונות עיכבו את קיום תנאים אלה ועל כן התעכב שילובה של האסירה באגף השיקום - שילוב שבוצע לבסוף במאי 2018".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  דלאל דאוד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים