שתף קטע נבחר

אסף זמיר קורא לעימות באולפן ynet: "חולדאי בורח מעימות"

המועמד לראשות העיר ת"א מאמין ביכולתו לגבור על ראש העיר המכהן: "חולדאי בלחץ. אף אדם לא אמור לכהן 20 שנה, ובטח לא 25 שנה. זה מייצר סיאוב"

 

 

"אני חי בתל אביב יפו, עובר ברחובות ורואה את התמיכה. אני רואה את הסקרים ואת הלחץ שנמצאים בו בעירייה. יש סחף אמיתי, שהוא פועל יוצא של העובדה שאחרי 20 שנים באמת הגיע הזמן להנהגה חדשה". אסף זמיר, שמתמודד בבחירות לראשות עיריית תל אביב, התראיין הבוקר (יום א') לאולפן ynet. זמיר מאמין לחלוטין ביכולתו לעשות מהפך בתשעת הימים שנותרו עד לבחירות המקומיות ולאיים על שלטונו של ראש העיר רון חולדאי.

 

חולדאי אמר בריאיון ב"שבעה ימים": "משתמשים נגדי בשטיקים, טריקים, שקרים, בלופים, פייקים". אתם מפיצים את זה?

"לא. אנחנו מנהלים קמפיין נקי יותר מכל המועמדים לראשות העירייה. אני חושב שהאשמה הזו היא שקרית והכותרת שאומרת "מנסים לחסל אותי" היא כותרת שנותנים אנשים שאיבדו את ההבנה שבחירות הן דבר לגיטימי".

 

הוא מפחד?

"אני חושב שהוא בלחץ. אני חושב שזו כותרת של אדם שנמצא בלחץ. אני חושב שהוא מודע ליכולות ולדברים שעשיתי וגם הוא שומע את המנגינה ברחוב".

אסף זמיר  (צילום: אריאל בשור)
אסף זמיר. "חולדאי מודע ליכולות ולדברים שעשיתי"(צילום: אריאל בשור)

חולדאי. "רואה את הדברים לא נכון" (צילום: מיכאל יעקובסון) (צילום: מיכאל יעקובסון)
חולדאי. "רואה את הדברים לא נכון"(צילום: מיכאל יעקובסון)

הוא טוען שלקחת לו קרדיט על דברים, שגם אם היית אחראי על החינוך, הוא קיבל כל החלטה בתור ראש העיר.

"אני חושב שבסוף צריך לשאול את הורי העיר, היות שמדובר בחינוך ובתלמידי העיר. יש פה עבודת שטח אמיתית שנעשית על פני שנים. לבוא ברגע מסוים ולהגיד את זה... זה מלחץ".

 

אם תהיה ראש העיר ההחלטות לא יעברו דרכך? אתה תתן לסגנים שלך לנהל את העיר מבלי שהקו המנחה יהיה שלך?

"הקו המנחה הוא שלך, הוא על בסיס קואליציה שאתה בונה, על בסיס הסכמות, חלוקת תפקידים וככה דמוקרטיה עובדת. זה נכון שביבי נתניהו אחראי בסוף על הדברים שקורים במדינת ישראל, אבל השרים שמובילים תחומים מסוימים אחראים על התחומים הללו, ככה דמוקרטיה בנויה".

 

זו עיר, לא ממשלה. אני הכל מחליט, הכל עובר דרכי.

"נדמה לי שזו אמירה שמאתגרת מאוד את הדרך שבה דמוקרטיה בנויה והיא מעידה על תפיסה מעוותת של הדמוקרטיה. בעיניי, חולדאי רואה את הדברים לא נכון, או פועל מאיזושהי אמירה של לחץ. זו הפעם הראשונה בחיים שמתמודד מול חולדאי בן אדם שאשכרה עשה דברים בעיר, ניהל חלקים בעירייה, יכול לאתגר את יכולות הניהול. מגיע אדם שיש לו קבלות, ניסיון, הוא לא היה צריך להתמודד עם טיעון כזה מעולם. עכשיו, אחרי 10 שנים שהייתי מספר 2 והייתי אחראי על תקציב של למעלה ממיליארד שקלים, אז מחפשים לומר דברים כי ההרגל עד היום היה לומר 'לא יצליחו לנהל את העירייה'".

 

זמיר אומר שהוא מוכן להתעמת עם חולדאי על נושאים שנמצאים על הפרק. "חייבים לייצר עימות שבו רון חולדאי ואנוכי נשב, נתווכח על הנושאים, נציג את תפיסות העולם השונות, וכשזה צמוד כל כך - ניתן לציבור להכריע".

 

רון חולדאי בורח מעימות?

"בוודאי. הוא לא מסכים פעם אחת להיות בעימות. אני מזמין אותו להגיע ולהתווכח על כל הנושאים. אני חושב שזה מגיע לציבור תושבי העיר תל אביב-יפו לנהל דיון אמיתי על סדרי העדיפויות בתחבורה הציבורית בשבת, בחינוך לגיל הרך, בפינוי התחנה המרכזית, בפערים החברתיים בין הצפון לדרום בעיר, ביכולת להסתכל 20 שנה קדימה, בתהליכי תכנון ובשיתוף הציבור בתכנון ובנייה, אין סוף דברים".

 

לזמיר יש ביקורת גם על הקדנציה הארוכה של חולדאי: "אף אדם בישראל, לא משנה באיזה מקרה, לא אמור לכהן בתפקיד ציבורי כל כך בכיר 20 שנים ובטח לא 25 שנים. רון חולדאי משרת יותר מנתניהו, יותר מצ'יץ', יותר מדיזנגוף. 20 שנים זה מייצר מערכת שיש בה סיאוב, היעדר פתיחות לביקורת".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים