שתף קטע נבחר

פעם שנייה ברציפות: אלון דאי אלוף אירופה בנסקאר

אלון דאי הוכתר לאלוף אירופה בנסקאר, עונה שניה ברציפות, לאחר שניצח את המירוץ האחרון בעונה. "מבחינתי התואר הזה מרגש הרבה יותר, כמעט בכינו מהתרגשות", אמר בשיחה מקו הסיום

הישג גדול לספורט המוטורי: אלון דאי הוא אלוף אירופה בנסקאר. הנהג הישראלי זכה בתואר לאחר שניצח היום (א') את הסבב האחרון בליגה, שנערך במסלול זולדר שבבלגיה. עבור דאי מדובר בתואר שני ברציפות בסבב, מה שהופך את הצעיר שיחגוג בעוד שבועיים 27, לאחד הנהגים המצליחים והמעוטרים ביותר בהיסטוריה של הספורט המוטורי הישראלי.

 

 

הניצחון במירוץ בשבת העלה את דאי למקום הראשון באליפות, ומיקם אותו בעמדת הפול פוזישן הבכירה לזינוק למירוץ היום. דאי זינק היטב ושמר על ההובלה לאורך כל המירוץ, סיים בפער של כארבע שניות מהמקום השני, ובכך השלים ניצחון שביעי העונה – יותר מכל נהג אחר בסבב.

 

אלון דאי (צילום: אבי דאי)
(צילום: אבי דאי)

 

בשיחה מקו הסיום, אמר דאי ל-ynet: "באתי לסוף שבוע הזה בידיעה שאני חייב לנצח, וכל דבר יכול לקרות עם עוד שלושה מעומדים לזכייה. שני המתחרים שנפלו אתמול בגלל בעיות טכניות דווקא הוסיפו עוד לחץ, כי המחשבה היא שאם זה קורה להם זה יכול לקרות גם לך. גם העובדה שערכו לאוטו בדיקות מקיפות ופירקו כל מיני חלקים בו לא הוסיפה לי לשקט הנפשי".


אלון דאי (סטפן אזמרד)
(סטפן אזמרד)

 

הוא סיפר כי "מבחוץ זה אולי היה נראה מירוץ קל, לזנק מהפול פוזישן ולשמור על ההובלה עד הסיום, אבל כמויות הלחץ היו מהקשות ביותר שזכורות לי ובקושי הצלחתי להירדם בלילה. כל הזמן הייתי צריך לשים לב שהאוטו בסדר מבחינה מכאנית, להסתכל במראות לראות שלא סוגרים עלי, וזה בנוסף לנהיגה עצמה במכונית המהירה הזו, בלי ABS או בקרות יציבות. זה בכלל לא היה פשוט כמו שזה היה נראה".

אלון דאי (צילום: Stephane Azemard)
(צילום: Stephane Azemard)

 

עבור דאי הייתה זו עונה קשה: הפסילה במירוץ באיטליה בתחילת העונה, דרדרה אותו בדירוג האליפות. "זה לא פשוט לבוא ולתקן מוניטין כזה", אמר, "שמו לי ולקבוצה הרבה מקלות בגלגלים וניסו להכשיל אותנו, וזה לא קל להתמודד עם זה ולהרים את עצמך מבחינה מנטלית. הניצחון הזה מבחינתי היה ההוכחה שאי אפשר לשבור אותנו, והקשיים שהתמודדנו איתם במהלך העונה הפכו אותו למתוק עוד יותר. היינו על סף בכי מהתרגשות. מבחינתי התואר הזה מרגש הרבה יותר מהזכייה בשנה שעברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים