שתף קטע נבחר

תלונות על עוקץ קשישים: "מחייבים על ביטוח למוצרי חשמל - ונעלמים"

קשישים טוענים כי חברת "הקש על השש" גבתה מהם כספים באופן לא חוקי עבור ביטוח למוצרי חשמל שבבתיהם - וכשניסו לבטל את העסקה לא ניתן היה להשיג את נציגיה. אחת הקורבנות סיפרה לאולפן ynet כי היא נעקצה על ידי חברות רבות בסכום כולל של 260 אלף שקל. צפו

 

 

תלונות על חברות טלמרקטינג שעוקצות קשישים ומוציאות מהם עשרות אלפי שקלים מגיעות בהמוניהן למטה המאבק נגד עושק קשישים. במטה טוענים, כי החברות האלה משיגות בדרכים לא חוקיות רשימות המכילות מידע אישי וסודי אודות אנשים מבוגרים ובאמצעות המידע הזה הן יוצרות איתם קשר ומפעילות על הקשישים לחץ עד שהן מקבלות את מספר כרטיס האשראי שלהם ומחייבות אותם בעסקאות מפוקפקות.

 

"בסוף מכרתי והרגשתי רע עם עצמי": כך חברות הסלולר 'חולבות' את הקשישים

 

כך למשל, במטה מספרים כי חלק מהתלונות עוסקות בחברה בשם "הקש על השש". לטענתם, החברה הזו מוכרת ביטוח למוצרי חשמל ולאחר גביית הכסף נציגיה נעלמים. במטה מוסיפים, כי לא ניתן להשיג את נציגי החברה - אין מענה טלפוני והם לא מגיבים למיילים או לפקסים בעוד אנשים מבוגרים ממשיכים לשלם להם מדי חודש כספים רבים.

אילוסטרציה קריירה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

אחת הקורבנות של חברת "הקש על השש" היא שרה אגוזי (76). "החברה השיגה את פרטי האשראי שלה ואת הפרטים האישיים שלה וחייבה אותה לכאורה באופן לא חוקי", טוענת עורכת דינה, אלינור גוזמן בריאיון לאולפן ynet. "היא חויבה על סך של 1,728 שקל ללא ידיעתה ומבלי לדעת על מה וללא תמורה כמובן. נשלחה דרישה לביטול העסקה והיו אין-ספור ניסיונות להשיגם בטלפון, אך כל זה לא צלח. מדובר בתופעה שהולכת ומתרחבת תוך שימוש בפרקטיקטות בלתי הוגנות להטעיית הלקוחות".

 

לטענת אגוזי, רק כשבדקה את פירוט כרטיסי האשראי שלה היא גילתה בו פתאום שם של חברה שכלל לא הכירה. "לא ידוע לי איך  הגיעו אליי", אמרה. זו לא פעם ראשונה שאגוזי נופלת קורבן למעשים מהסוג הזה. עשרות חברות שונות עקצו אותה לכאורה במשך כמה שנים. "עקצו אותי בסך הכל ב-260 אלף שקל", היא סיפרה לאולפן ynet."זה גורם לי להרגיש עירומה לגמרי".

 

"כרגע אנחנו מנסים להשיב את כל המוצרים שנקנו ללא ידיעתה וללא רצונה על מנת להשיב כספים ולהחזיר את כל החובות שיש לה לכרטיסי חברות האשראי", אמרה עו"ד גוזמן. יצוין, כי אגוזי התלוננה במשטרה על כל מקרי העוקץ ביחד.

מירה כהן ()
מירב כהן
 

"לצערי נוצרה בישראל תעשייה שלמה שמטרתה אחת, עושק של קשישים", אומרת מירב כהן ממטה המאבק. "לאור היקפי וחומרת התופעה הקמנו מטה מאבק המורכב ממאות מתנדבים ואנו מטפלים יום יום בנפגעים מבוגרים שחברות הונו אותם, ולצד זאת מקדמים צעדי מדיניות ואכיפה שיביאו למיגור התופעה המכוערת הזו. עצוב שחברות האשראי ממשיכות לסלוק חברות שכאלו, עצוב שמשטרת ישראל לא עוצרת את הבעלים של החברות הללו ועצוב שמי שמשלם את המחיר הם אנשים מבוגרים ותמימים שנותרים חסרי אונים". 

 

את תגובת חברת "הקש על השש" לא ניתן היה להשיג עד מועד פרסום הכתבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים