שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קליש-רותם אחרי אישור בג"ץ: "ליונה יהב רועד הפופיק"
  המתמודדת המרכזית מול ראש העיר המכהן בחיפה סיפרה לאולפן ynet על תחושותיה לאחר שבג"ץ אישר את מועמדותה: "ההיגיון הבריא והשכל הישר ניצחו". על שאר המתמודדים אמרה קליש-רותם: "לא כל כך סופרת אותם"

   

   
  יום לאחר שבג"ץ אישר לה להתמודד בשבוע הבא על ראשות העיר חיפה, אמרה הבוקר (יום ג') ד"ר עינת קליש-רותם כי מבחינתה הצדק נעשה: "ההיגיון הבריא והשכל הישר ניצחו", אמרה קליש-רותם בריאיון לאולפן ynet.
   
  מועמדותה של המתמודדת המרכזית לראשות העיר נגד ראש העיר המכהן יונה יהב נפסלה בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בחיפה משום שמפלגת העבודה הגישה למנהל הבחירות בעיר שתי רשימות - הן שלה והן של ישראל סביון. אמש הפך בג"ץ את ההחלטה וקבע כי "לאחר שמיעת טענות כל הצדדים, החלטנו לקבל את העתירה. אנו מורים כי רשימת 'חיים בחיפה' תהיה רשאית להגיש רשימת מועמדים וכן את ד"ר עינת קליש-רותם כמועמדת לראשות העיר חיפה".
  עינת קליש רותם (דוברות ״חיים בחיפה״)
  "מתכוונת להיות ראש עיר עם מפלגות שמאל, ימין, דתיים וחילונים". ד"ר קליש-רותם(דוברות ״חיים בחיפה״)
  על השאלה האם סאגת הפסילה הזמנית סייעה לה, השיבה קליש-רותם כי "אין ספק שהעיר הייתה מזועזעת ממש. עצרו אותי אנשים ברחוב, אנשים מבוגרים, באו והתחילו לבכות, פשוט נפלו עליי ובכו. דפקו לי על הדלת בבית. אי אפשר לתאר את כמות התמיכה".
   
  אחרי פסילת המועמדות של קליש-רותם בבית המשפט המחוזי, אמר ראש העיר יהב כי "מעולם לא התייחסתי אליה במערכת הבחירות הזאת. אני רוצה קרב דמוקרטי ולא קרב מושחת". הבוקר אמרה קליש-רותם בתגובה: "אני לא כל כך מקשיבה למתמודדים האחרים, זה הרגל כזה שלי. אני לא כל כך רואה אותם, ואני חושבת שבגלל זה דרך אגב הציבור הולך איתי, מכיוון שאני עסוקה בחיפה ובתוכניות ובמה שצריך לעשות, ואני לא כל כך סופרת אותם".
  ראש העיר המכהן יהב (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  ראש העיר המכהן יהב(צילום: יח"צ)
  -חתמת השבוע על הסכמים עם מרצ ועם החרדים. הכול כשר כדי להגיע לכיסא?
  "אגיד יותר מזה, אנחנו עצרנו כמה הסכמים בגלל כל מה שקרה עם עוד כל מיני מפלגות ואני מתכוונת להיות ראש עיר עם מפלגות שמאל, ימין, דתיים וחילונים. אני מאמינה שבמוניציפלי זה מה שצריך להיות, ובמיוחד בעיר כל כך מעורבת ומורכבת כמו חיפה. אני גאה בזה".
   
  -נאמר שהבטחת לחרדים ראשות ועדות בתחום התכנון והבנייה.
  "הבטחתי להם באמת הבטחות מרחיקות לכת. הבטחתי להם שהם יקבלו את מה שמגיע להם באופן יחסי כמו כל האוכלוסייה, שומו שמיים. אני גאה בהסכם הזה, יהיו עוד הסכמים. אני אומרת לכם שהולכת להיות פה עירייה מדהימה, של אנשים מקצועיים, יסודיים, אנשים שהולכים להנהיג את העיר הזאת לעתיד הרבה יותר טוב".
   

  -את מתגאה בתארים בתחום האדריכלות, אבל הורשעת בעבירות תכנון ובנייה בבית פרטי שהיה בפיקוחך.

  "זה לא היה הבית שלי, זה בית של לקוחות שבנו בניגוד לתוכניות שלי. אדריכלים צריכים לקחת אחריות, זה נקרא 'אחריות קפידה', זה כמו אחריות של מנהל. אני לקחתי, המשכתי הלאה ובית המשפט אמר 'אין פה שום עניין מוסרי, את יכולה להתקדם בחיים שלך'. צר לי שכל מה שיש ליריבים נגדי להגיד זה העניין הזה".

  -את חושבת שיהב מפחד מהמועמדות שלך?

  "אני לא חושבת, אני יודעת בוודאות מתוך אנשים בתוך המטה שלו שרועד לו הפופיק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים