שתף קטע נבחר

הפעילה ש"שעממה" את נתניהו: "משפחתי עוברת התעללות"

הפעילה החברתית מקריית שמונה שמחתה באירוע חנוכת מרכז רפואי, וזכתה לתגובה צוננת מראש הממשלה ("את משעממת אותנו") התארחה בכנסת, וסיפרה בדמעות: "תפסיקו לעשות עלינו פוליטיקה, תאחדו את העם הזה. זרקו עליי אבנים, זה צריך להסתיים ברצח?"

 

 

אורנה פרץ, הפעילה החברתית שהתפרצה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריית שמונה וספגה ממנו תגובה צוננת ("את פשוט לא מעניינת, את משעממת אותנו") התייצבה היום (ג') באירוע השקת השדולה למען נשים בפריפריה שהתקיימה בכנסת ביוזמת ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני), וסיפרה בדמעות: "מאותו יום שמחאו כפיים לנתניהו - אני הרגשתי שם חשופה, עירומה כי דחפו אותי, כי הרביצו לי, כי קיללו אותי. ומאותו יום המשפחה שלי, אחותי התאומה, כי חושבים שזאת אני - עוברים מסכת של התעללות".

 

אורנה פרץ בועדת כנסת בנושא השקת שדולת הנשים בפריפריה (צילום: דניאל צירלין)
אורנה פרץ בועדת כנסת בנושא השקת שדולת הנשים בפריפריה(צילום: דניאל צירלין)
 

אורנה פרץ ולאה פדידה בועדת כנסת בנושא השקת שדולת הנשים בפריפריה (צילום: דניאל צירלין)
פרץ וח"כ לאה פדידה(צילום: דניאל צירלין)

 

אורנה פרץ בועדת כנסת בנושא השקת שדולת הנשים בפריפריה (צילום: דניאל צירלין)
פרץ בכנסת(צילום: דניאל צירלין)

 וויכוח לא מעניינת בנימין נתניהו מדבר במוקד לרפואה דחופה בקרית שמונה (צילום: שמיר אלבז)
"את משעממת". נתניהו בקריית שמונה(צילום: שמיר אלבז)

 

"אני רוצה להגיד לכם שהצד"לניקים שברחו מלבנון הם המשפחה שלי כיום, הם חברים שלי ואותי לא מעניינת פוליטיקה. ערבי, ציוני, חרדי, מעניין אותי בני אדם. תפסיקו לעשות עלינו פוליטיקה ותתנהגו אלינו כאל בני אדם. אני לא אתן שישברו אותי, אני לא אתן שאף אחד ידרוך עליי, אני לא אתן שאף אחד ירמוס אותי. תודה רבה שהזמנתם אותי. אבי גבאי התקשר אליי באותו יום, לא הסתכלתי על זה כפוליטיקה אלא כבן אדם. גם משה כחלון התקשר והציע את הכאב שלו כי הוא הרגיש כאילו פגעו בבת שלו. אז מה? בגלל זה צריך לעשות פוליטיקה? כולנו נלחמים למען כולם. בואו, תאחדו את העם הזה. תאחדו אותו כי בגלל דבר כזה אני הגנתי על עצמי. זרקו עליי אבנים, אז מה זה צריך להסתיים ברצח? יכלו לפגוע בי, יכלו לרצוח אותי. בואו נאהב אחד את השני".

 

ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני) חיבקה את פרץ, ואמרה לה: "אורנה יקרה, לך אכפת מאזרחי מדינת ישראל. לא משנה אם את מהפריפריה או לא, את נותנת דוגמא לאזרחי מדינת ישראל. אני גאה בך שבאת מקריית שמונה את כל הדרך. אני גאה בכל הנשים שהגיעו לכאן היום".

 

 

פרץ, פעילה חברתית, התפרצה כאמור לדבריו של נתניהו בזמן שנאם בטקס חנוכת מרכז רפואי אזורי בקריית שמונה - במחאה על כך שאין חדר מיון בעיר. המרכז הרפואי החדש, שינוהל על ידי חברה פרטית, אמור לתת מענה לתושבי העיר ויישובי האזור וכן לחיילי צה"ל מהגליל והגולן.

 

נתניהו העיר לה שהוא מבקש להספיד את עורך דינו יעקב וינרוט, שנפטר באותו הבוקר, והוסיף: "אני אשמח לשמוע את התלונות שלך, את ההערות שלך אבל יש לי משהו אישי להגיד". לאחר שפרץ הפריעה לראש הממשלה שוב, והטיחה לעברו את השאלה "מדוע סגרת לנו את המיון?", הגיב נתניהו: "את פשוט לא

מעניינת, את משעממת אותנו. אנחנו רוצים לדון בדברים שמעניינים אותנו. תביאי דברים מעניינים".

 

פרץ צעקה בתגובה: "אני בוחרת בך כל ארבע שנים וככה אתה עונה לי? תתבייש". שאר הנוכחים באולם השתיקו אותה וכינו אותה פרובוקטורית. בהמשך הנאום הגיעו למקום שוטרים שליוו את פרץ מחוץ לאולם.

  

נתניהו פרסם לאחר התקרית ציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "הבוקר התפרצה פעילה פוליטית לדבריי בטקס חנוכת המרכז הרפואי בק"ש. זה היה שעות ספורות אחרי

שהתבשרתי על פטירתו של ידיד נפשי, עו"ד יעקב וינרוט. אני רגיל לביקורת ואין לי שום בעיה עם קריאות ביניים. קיבלתי אלפי קריאות כאלה בחיי. אבל היום, בעומק הכאב והצער, הרגשתי שזה פשוט לא היה מתאים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל צירלין
אורנה פרץ בדיון בכנסת
צילום: דניאל צירלין
מומלצים