שתף קטע נבחר

הושלמה העברת סקאל דיוטי פרי לקבוצת טדי שגיא תמורת 40 מיליון שקל

שגיא יהיה בעלי סקאל גלובל דיוטי פרי וחברת לים. בידי סקאל תישאר פעילות האופנה תחת חברת סקאל ספורט, המפעילה בין היתר את רשת אימפוריום ואת רשתות האופנה טימברלנד ונאוטיקה, המשותפת לסקאל ולחברת בריל

העסקה לרכישת פעילות סקאל דיוטי פרי על ידי קבוצת טדי שגיא הושלמה היום (ד'). טדי שגיא ישלם 40 מיליון שקל עבור סקאל גלובל דיוטי פרי וחברת "לים". פעילות הדיוטי פרי של סקאל כוללת חנויות פטורות ממכס בנתב"ג, חנויות דיוטי פרי בנמלי ישראל, חנות דיוטי פרי לדיפלומטים בתל אביב וחנויות דיוטי פרי שפועלות על אוניות נוסעים. לים מספקת ציוד וסחורות לספינות בנמלים, ומוצרי דיוטי פרי לחברות תעופה, כוחות האו"ם ונאט"ו.

 

לכתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

טדי שגיא (צילום: אמיר מאירי) (צילום: אמיר מאירי)
טדי שגיא(צילום: אמיר מאירי)

בידי סקאל תישאר פעילות האופנה תחת חברת סקאל ספורט. סקאל ספורט מפעילה בין היתר את רשת אימפוריום, את רשתות האופנה טימברלנד ונאוטיקה שמשותפת לסקאל ולחברת בריל ואת פעילות הצעצועים.

 

מאיר סקאל, אחיו של סולי סקאל, ישמש יועץ מיוחד לחברות שנרכשו. את הפעילות החדשה ינהל עבור טדי שגיא שי טנג'י (41), רו"ח שהיה עד לאחרונה סמנכ"ל הכספים של קבוצת סקאל. תחת הפעילות הנרכשת כ-200 עובדים, ובקבוצת טדי שגיא טוענים כי כל העובדים ימשיכו להיות מועסקים.

  

בחברת סקאל סירבו להגיב לדברים. בקבוצת שגיא מסבירים את המהלך בכך ש"הפעילות הנרכשת רווחית, ועל ידי יישום תוכנית אסטרטגית ממוקדת ניתן להשביח אותה. הפעילות הנרכשת כוללת מרכז לוגיסטי חדש בנמל אשדוד שיוכל לשרת פעילויות נוספות".

  

שגיא הוא יזם בתחומי ההייטק והנדל"ן, ועם החתימה על העסקה נכנס לראשונה לעסקי הקמעונות. בכוונתו להשתתף גם במכרזים עתידיים של רשות שדות התעופה. כמו כן, טוענים בקבוצה כי בכוונתו של שגיא לייצר שיתופי פעולה בין הפעילויות שרכש לבין פעילות המסחר המקוונת של הקבוצה שבבעלותו.

  

לים נוסדה ב-1936 ונרכשה על ידי האחים סקאל מחברת "צים" בשנת 2002. החברה, כאמור, שולטת בשוק האספקה של ציוד וסחורות לספינות בנמלי ישראל, ויש לה גישה לכ-500 ספקים בעולם בענפים שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים