שתף קטע נבחר

סער מגיב: "נתניהו מוקף בחורשי מזימות, עליתי לדרגת איום"

השר לשעבר התייחס בגל"צ להאשמה של רה"מ שלפיה רקם מזימה עם הנשיא להרכיב את הממשלה הבאה: "זאת חציית קו אדום. שיציג הוכחות. זה רעל בעורקי הליכוד. אמרתי לאשתי: לא מתקרבים לאף קונסוליה". מקורב לרה"מ: "הוא חתרן שניסה להדיח את נתניהו"

תמונה מחולקת גדעון סער בנימין  נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AP)
גדעון סער ובנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, AP)

גדעון סער הגיב הבוקר (יום ה') להאשמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלפיה תכנן מזימה נגדו בשיתוף הנשיא ראובן ריבלין, שבמסגרתה יהיה זה השר לשעבר שיקים את הממשלה הבאה. "זאת חציית קו אדום, קרה פה דבר חמור", אמר סער בריאיון לתוכנית "דקל-סגל" בגלי צה"ל. "סייעתי לנתניהו להגיע לשלטון ומעולם לא הייתי מאויביו. לצערי הוא מוקף בחורשי רעות ומזימות. זה לא לטובת הליכוד וזה מזרים רעל לעורקיה. אני קורא לראש הממשלה - תציג ראיות. עליתי לדרגת איום על המשטר. אמרתי לרעייתי - לא מתקרבים לאף קונסוליה".  

 

מקורב לראש הממשלה הגיב לדברים: "התגובה ההיסטרית של גדעון סער וגידופיו נגד ראש הממשלה נתניהו רק מוכיחים את מה שכל העובדות מראות - גדעון סער הוא חתרן שניסה להדיח את ראש הממשלה נתניהו בניגוד לרצון בוחרי הליכוד. תאוות הכוח שלו גרמה לו שלא להיזהר בשבועות האחרונים, כשדיבר עם שרים וחברי כנסת וחשף את מזימתו להדחת נתניהו, אחרי שרה״מ יוביל את הליכוד לניצחון בבחירות".

 

 

אתמול תדרכו גורמים בסביבת ראש הממשלה כי "בכיר לשעבר בליכוד" תכנן מזימה נגדו יחד עם הנשיא. בערב נתניהו כבר דיבר בקולו ורמז - מבלי לנקוב בשם - כי סער רקם את המזימה בניגוד לרצון הציבור ובניגוד לדמוקרטיה, ואף שוחח על כך עם ראשי מפלגות בקואליציה. אלא שיושבי ראש המפלגות הודו שאיש לא דיבר איתם בעניין, והם שמעו על כך לראשונה בתקשורת.

 

מה עומד מאחורי המתקפה? גורמים פוליטיים סבורים שנתניהו, כל עוד הוא חזק, מנסה להחליש את סער. בהנחה שבקדנציה הבאה יוגש נגדו כתב אישום, עדיף להחליש את היריב הפוטנציאלי מעמדה חזקה ולא ממקום של חולשה.

 

בנוסף, ומלבד העובדה שהציג את עצמו כנרדף ועשה לסער שירות רע בליכוד, נתניהו הציף נושא שממילא רגיש אצלו כבר זמן רב, ונוגע לסמכויות הרחבות מדי, לדעתו, השמורות לנשיא המדינה בכל הנוגע להרכבת ממשלה. לעניין זה רמז כי התרגיל של סער חשף את הפרצה בחוק, והוסיף כי "נחשוב מה לעשות עם זה".

 

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם כבר הודיע שיגיש הצעת חוק בעניין, וראשי מפלגות הקואליציה הודו שאינם יודעים כיצד לנהוג אם נתניהו אכן יבקש לשנות את החוק רגע לפני הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, AP
סער ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, AP
מומלצים